Země bez zákona (2012)

Bratři Bondurantovi si mě získali hned na začátku. Stáli sice na opačné straně zákona, ale každý rozumný člověk jim musel proti nechutně slizkému Rakesovi (Guy Pearce) fandit. Film je poměrně drsný a nikdo v něm nejde pro kulku nebo ránu daleko. Na můj vkus je Tom Hardy trochu moc nesmrtelný na to, co ve filmu vše zažil. Ale je to vlastně podle skutečných bratrů Bondurantových, takže budu muset věřit. Moc se mi také líbila zrzka Jessica Chastain. Určitě doporučuji. 8,6/10=86%.

Koupili jsme ZOO (2011)

Film "Koupili jsme ZOO" opravdu pohladí po duši. Kombinace zvířat s rodinkou, která se stále vyrovnává s velkou ztrátou se zdá být jako výborná kombinace. Když se k tomu přidá ještě parádní herecký výkon Matta Damona a během filmu stále krásnější Scarlett Johansson je to super zážitek, který pro někoho může být až "rozmrkávací". Čistá 10 to není ale pro mě 9/10=90%.

Konečná (2013)

Povedená akční "derniéra" mr. Arnieho (tedy alespoň doufám). Chvílemi to na mě působilo komicky ( to hlavně, když se na scéně objevil Johnny Knoxville), chvílemi nostalgicky (chvíle ticha a nástup Arnieho na akční scénu) a chvílemi to byla akční záležitost jako stehno. Celkově to působí jako příjemný americký mix, který je poměrně dobře stravitelný. Za mě 7,5/10=75%.

Pařba na třetí (2013)

Popravdě jsem rád, že se toto třetí pokračování neneslo v totožném rytmu jako předcházející díly. Bangkok byl fajn, ale občas to pro mě skřípalo. I přesto, že je opět čerpáno z předchozích dílů .... výsledek je rozdílný a to se mi líbilo. Přesto jsem se parádně bavil, i když to nebyly výbuchy smíchy jako v prvním díle (asi 2x). Za mě 8,5/10=85%.

Wonder Woman (2009)

Není v plánu DC comics vytvořit celovečerní film? Mohla by to být pecka ... Nebo taky průser, ale každopádně bych to vidět chtěl. 8/10=80%

Velký Gatsby (2013)

Opravdu parádní výlet na jednu velkou NY big UP Jay Gatsby party v kině ... ovšem doma už to taková hitparáda být nemusí, jelikož příběh není taková bomba a prostě je tento počin jasná cinema záležitost. Popravdě jsem jim tu obrovskou lásku zase tak moc nevěřil. Hlavně asi paní Daisy (Carey Mulligan) mi do té nešťastné LOVEstory nějak nepasovala. Za mě 7,5/10=75%.

Pařba ve Vegas (2009)

Po osmém shlédnutí tohoto filmu mohu s klidem v duší říct, že je to můj TOP a kultovní komedie, která jen tak nebude překonána jinou komedií :D. 10/10=100%.

Následuj svůj sen (2011)

"Always follow your dream", aneb krásná fotbalová road movie s pohádkovým koncem. 7,5/10=75%.