Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Pornografický
  • Horor
  • Akční
  • Drama

Poslední recenze (300)

plakát

Honey Boy (2019) 

Nekdy najdes pravdu i ve slepicim hovne. Hollywood uz zazil hodne tragickych padu a tragedii, pokud tahle terapie jeden zachrani, stoji za to. A navic to nebylo vubec spatne. Hedges sice semtam az imituje Labeoufa a to hlavne v pohybech, ale ono hrat zijiciho cloveka a jeste kolegu herce ve stejnem filmu je zaprah hrozny a osobne nemam nic proti tomuhle zpusobu ztvarneni, takze proc ne. Herci jsou vsichni poutavi a uveritelni vzhledem k scenari. Nejvic se predvedou, kdyz je k slze blizko, mozna je to az moc lacine a hrajici na soucit, ale nevim prijde mi ze to mate, protoze je to tak osobni projekt, navic Labeouf ukazuje, ze ve scenari je i sebekriticky a i otce nezobrazuje uplne jako karikaturu. Myslim, ze vytriskal z ukolu v lecebne maximalni film, ktery byl v jeho silach, v reziserce nasel bravurni zobrazeni a styl, ktery posouva film dal. Hezky konec mych prvnich Karlovych Varu naproti bytu. :) Jen tak dal Shio, ja nad tebou hul nezlomil, ac to bylo cool. Just do it ma hned jinou vahu. Egomaniak s pocitem menecenosti je opet na svobode, muze zapomenout na minulost, kterou mu neodparou a jit az ke statusu legendarniho herce a nejtalentovanejsiho sve generace, ktery hraje a bavi az do stari. Dam ti svuj cas a za 50 let kouknem, jestli jsi tam dosel. Ser na to a neumirej predcasne. :D

plakát

Než skončí léto (2019) 

Kdyz tvurkyne v introduction nerekne nic k snimku a cim je pro ni osobni, mohlo me napadnout, ze bude nekde problem. Kazdopadne zajimavy zazitek, jeste se mi nestalo, ze bych nemel soucit s umirajicim teenagerem a to se roztrhl pytel s podobnymi filmy, tenhle je nastesti nesladky a trochu jiny. Ale, kdyz ve filmu nenajdete jedinou postavu, ktera Vas neirituje ciny, nebo jen umysly (kdyz nema koule jednat). Aspon ten maly klucina mohl jet do skoly. :D Je spatne, kdyz ctete z frustrace tetovani na tele postav, nebo koukate na (snad) komparzistu,kdyz v nezaostrenem pozadi venci pejska a vase nejoblibenejsi postava je duo ptacku pred domem. Vodni skutr v titulkovem zaveru mi aspon vyloudil usmev (fakt nebyl cas znova natocit staticky zaber na more?), konecne emoce ve filmovem svete plnem emoci a cinu tlumenych leky. Zly svet venku s lidma jako rozbityma hrackama, v takovem o nic neprijdete, kdyz odjedete driv. Ale byl film o tom? A mohl byt o hodne vecech, treba kdyz s mlecnymi zuby odejde detstvi a prijde dospelost i ve slovech a chovani, nevyslo. :/ A zjistil jsem, ze mi chybi staticke zabery a ze ne kazdy je Argento v hratkach s barvama. Zajimave leto, dalsi muze byt lepsi. Ale s odstupem noci se mi jevi, ze kdykoliv si na film vzpomenu, trochu se nastvu. :D

plakát

The Deadly Spawn (1983) 

Láska na první shlédnutí. :) Horor natočený se srdcem.

Poslední hodnocení (906)

Honey Boy (2019)

11.07.2020

Než skončí léto (2019)

03.07.2020

The Deadly Spawn (1983)

23.05.2020

Mizerové navždy (2020)

17.01.2020

The Crawling Hand (1963)

10.10.2019

Electric Boogaloo: The Wild, Untold Story of Cannon Films (2014)

20.09.2019

Jen pro tvou výšku (1981)

20.09.2019

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

20.09.2019

Rambo II (1985)

20.09.2019

Reklama

Poslední deníček (1)

One day to live for

Kdy si začít psát deníček, když ne právě dnes. Dnešek je pro mě milník ve světě filmu. Ještě nikdy jsem nevěnoval jednomu snímku tolik pozornosti jako právě tomu, co dnes míří do našich kin. Řeč je o snímku Avengers. Člověk si řekne, hm no jo určitě comicsový fanda, jenže já nikdy žádný comics nečetl, tak o co mu jde? Tím důvodem je Joss Whedon, kvůli kterému jsem včera shlédl 5 hodin materiálu k tomuto snímku :D Joss Whedon je pro mě opravdu osoba číslo 1, protože to co dokáže udělat s divákem jako jedincem, který má okamžitě chuť začleňit se do jeho "kultu".

Jenže co ho dělá tak vyjímečným?

Pro mě je to rozhodně myšlenka za celým projektem, která vyjadřuje stav společnosti, na to je Whedon mistr, prostě Avengers jsou jediný film nabitý akcí, u kterého se těším na dialogy. :D Joss Whedon je pro mnoho lidí snad polobohem, ale rozhodně si to zaslouží, takový smysl pro humor a přitom cit pro příběh se jen tak nevidí.

K Whedonovi mě přivedl nepřímo program Prïma Cool a přímo uživatel fancipal, začalo to nevinným sledováním Summer Glau v televizním Terminátorovi, což vedlo k sms z havířovského Tesca uživateli artušovi aby mi půjčil seriál Firefly, který mě ještě víc nažhavil přítomností charismatického Adama Baldwina při sledování prvního dne vysílání Primy Cool (mimochodem vysílání začínalo seriálem Angel, který jsem při začátku titulků vypl při zvolání "eh", o pár měsíců později už jsem měl kompletní boxset se všemi díly doma :D). Po pár dílech Firefly už jsem vicítil ten nádherný zážitek při jeho sledování, což se mi nikdy nestalo, postavy jsou tak zajímavé a příběh tak poutavý, že jsem si zamiloval každého z cast včetně epizodních postav a také poznal svého nejoblíbenějšího scénáristu Tima Mineara. Touha po Firefly vedla k prostudování všech možných materiálů o natáčení atd. už tady vznikla tahle mánie okolo Whedona, dodnes nechápu jak může nade mnou mít takovou moc. :)

 

No nic musím končit, pokračování příště, ale napsal jsem slušně, ikdyž k tomu co jsem původně chtěl jsem se nedostal, typické. :)

Reklama

Reklama