Šifra mistra Leonarda (2006)

Tomu říkam pěkně vyjebat s knižní předlohou.Chytlavost a vlastně všechny atributy, kterými kniha disponuje (napínavost, hadanky atd.) je naprosto pryč.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Perfektní zpomalovací efekty, jinak neuspořádanej výplach. Občas vtipnej, občas zábavnej, ale jinak průměr.

Walk the Line (2005)

Na Cashovi jsem díky tátovi vyrůstal, takže tendle film je pro mne sentimentální záležitost. Jinak dvoumetrovýho Johnnyho Cashe hraje metr sedmdesát velkej Joaquin Phoenix, ale hraje ho velmi dobře (taky si ho sám vybral Johnny Cash). Sice je to romanticky zbarvené, ale zároveň velká pocta tátovi všech punkáčů.

Prokletý ostrov (2010)

Parádní temnej, schizofrení úlet, kde naprosto vládne DiCaprio. Můj oblíbenc Scorsese v nové, ale klasicky výborné formě.

Skrytá identita (2006)

Scorsese, DiCaprio, Nicholson, Damon a ke všemu jim hrajou výborní punkáči Dropkick Murphys. Co víc si přát, za mě 5 hvězd, protože todle je čistá filmařina.

Kontraband (2012)

Tak mě teda žádnej drsnej severskej vítr neofouk. Nehorazně zdlouhavý, překombinovaný, přehnaný situace (nemam prachy,tak přepadnem obrněný auto a všechno zvládnem do půl hoďky). Čekal jsem pořádnej nářez se spoustou pašovacích vychytávek a toho jsem se rozhodně nedočkal. Divaci co od filmu čekaj jenom výplach budou spokojeni, každej kdo zvládne u filmu i trochu přemejšlet bude znuděn.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Výborná komedii. Konečně daly Kanaďané sežrat neustále náražky na jejich národ, který jsou snad ve všech emerickejch filmech. Tady co američan to totální debil. Každopádně oceňuji velkou dávku kreativity při vymýšlení smrtí, zejména šipka do drtiče byla výborná.

Stav obležení (1998)

Kdyby film vyšel o tři roky později, byl by to trhák. Předběhl svoji dobu a to až tak, že jsem při koukání uvažoval, zda neměl režisér nějakou věšteckou kouli.