Matilda (1996)

Pro dítě pěkný film. Já ho v dětství zbožňoval, hlavně díky ředitelce Hromasce. Ta prostě stojí za podívání :D

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Tento film je opravdovým klenotem. Skvělý scénář i hudební doprovod. Pro mě osobně se jedná o jeden z nejlepších animovaných filmů, jaký jsem kdy viděl. Na filmu se mi líbí také to, že nepřekypuje čáry, kouzly a vůbec nadpřirozenem, jak můžeme v mnoha japonských animácích vidět. Myslím, že každý milovník filmů, a nejenom těch animovaných, by si tento mistrovský počin neměl nechat uniknout.

Děsnej doják (2006)

Bláznivá komedie parodující mnoho filmů, naneštěstí je to ale poměrně dost rozvleklé a nudné. Tyto filmy mají rozesmát každých 5 min (Podobně jako Scary movie 1). Jedna hvězda za toho kocoura, ten mě dostal :)

Pevnost (1983)

Mám z toho rozporuplné pocity. Věřím, že kniha je skvělá a film mohl být mnohem lepší. Zdá se mi ale, že bez přečtení knihy (můj případ) moc nepochopíte děj (nebo alespoň některé jeho části). Kupříkladu zjevení tajemného cizince se svítivýma očima. Není nijak vysvětleno a do konce filmu jsem pořádně nezjistil o koho jde. Démon taky bez většího vysvětlení. Dávám tedy dvě hvězdy (možná je to kruté), ale je to proto že podle mého odflákli věc se skvělým potenciálem (podobně jako Eragona). Jediným, ale o to větším plus je hudba. Scéna s vojákem běžícím po schodech ke stříbrnému kříži... perfektní.

Šestý smysl (1999)

Málokterý film mě natolik překvapil svým závěrem. Za žádnou cenu nezjišťujte jak film skončí, dokud se na něj sami nepodíváte :) Napínavé, Willis je skvělý, doporučuji v každém případě!!!

Vichry války (1983) (seriál)

Velmi kvalitní seriál, který jistě zaujme každého milovníka 2.WW. Děj má spád (až na sem tam delší dialogy), můžeme vidět i velice kvalitní kostýmy atd. Doporučuji v každém případě.

Invaze světů (2005) odpad!

Nejhorší ani nechci říkat film, který jsem v životě viděl. Vydržel jsem asi 30 min a pak jsem to musel vypnout. Naprosto nelogický paskvil s tak strašlivými efekty, že si to nedovedete představit, dokud to neuvidíte. Hrůza a děs, nemá to nic společného s Válkou světu od Spielberga. Moje doporučení: Ani to nezapínejte!

Bídníci (2012)

Jediným slovem... Bezvadný!

Nespoutaný Django (2012)

Tarantinova specialita. Opravdu skvělá podívaná s jako vždy umělecky zpracovanými přestřelkami a hrou s krví. Doporučuji všem milovníkům westernů i Quentina Tarantina. Délku filmu ani nezaznamenáte, budete pohlceni!

Resident Evil: Odveta (2012)

Myslím, že lepší než předchozí díl. Samozřejmě většina filmu je vyplněna nerealistickými souboji, ale to k tomuto filmu prostě patří :). Za opevněný Bílý dům na konci 3 hvězdy.