O zlaté rybce (1951)

16 minut naprosté geniality v naprosté jednoduchosti. Doporučuji všem!

Válka policajtů (2004)

Skvělý a velice napínavý thriller s perfektním G. Depardieu. Vřele doporučuji všem.

Francouzská revoluce (1989) (TV film)

Nejlepší historický velkofilm jaký znám. Naprosto dokonale je zde zpracována jedna z nejvýznamnějších historických událostí. Dokonce je zachována i historická pravost což u filmů není časté. Všem vřele doporučuji.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Super akční film s těmi nejlepšími herci. První scéna s Chuckem Norrisem mě dostala, už jen kvůli ní doporučuji shlédnutí filmu.

Sněhurka a lovec (2012)

Sněhurka = Johanka z Arku. Asi tak bych to krátce vystihl. Zapomeňte na romantickou animovanou verzi od Walta Disney. Královna je autoritářská vládkyně, trpaslíci jsou bandou potulných lupičů, kterým Sněhurka učaruje. Doporučil bych Vám to pokud máte rádi akční filmy ze středověku s nádechem fantasy. Ale romantiku a veselé písničky v tom příliš nehledejte.

Temný rytíř povstal (2012)

Naprosto skvělý akční film napínavý od začátku do konce. Skvělé efekty a podle mého názoru i mnohem lepší padouch než byl Joker. Doporučuju všem milovníkům akčních filmů.

Marie Antoinetta (2006)

Film bych doporučil spíš romantickým povahám. Můžeme se setkat s krásnými kostýmy a vybavením paláců. Problém je ale v tom, že historie a politické události jsou upozaděny soukromým životem Marie Antoinetty, večírky atd.