Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Bohužel na Stracha velice slabá pohádka. Děj se vlekl, zápletka slabší, ale herci a výprava kvalitní. Nicméně čekal jsem daleko víc... Dvě hvězdy za některé vtipné scény, ale víc opravdu ne.

Neviditelný muž (1933)

Pecka! Film zaujme okamžitě a baví až do konce. Na rok 1933 špičkové efekty. Doporučuju :)

Saw: Hra o přežití (2004)

Nezlynčujte mě za nízké hodnocení, ale mám k celé této sérii nebývalí odpor a i když první díl nad pokračováními vyniká, musím ho shodit, protože těm nechutnostem co následovaly položil základ! Správný horor by neměl stavět přednostně na naturalistické prezentaci brutálního mučení lidí. Zajímalo by mě co se honilo v hlavě scénáristům, kteří vymýšleli ty pasti ve všech dílech této série.... někomu to možná přijde nápadité, mě to přijde odporné (a to nejsem odpůrce násilí ve filmech, zde je ale prezentováno opravdu zvrácenou formou). SPOILER: Od hororu očekávám strach, ale při pohledu na slečnu s kovovou konstrukcí na hlavě, kterou sundá jen za cenu zavraždění svého přítele, kterému musí ze střev vyoperovat klíč neocituji strach ale odpor! Chcete-li kvalitní klasický horor podívejte se např. Psycho, Osvícení či Věc a ne na tuhle ohavnost... Za mě 1 hvězda

The Wave (1981) (TV film)

Skvělý film! Pro mě osobně ještě lepší než novější německá verze z roku 2008 (Náš vůdce), závěr v aule školy byl excelentní!

Neopouštěj mě (2010)

Nemohu si pomoci, ale můj dojem z filmu po celou dobu kazila řada nepříjemných dotazů, které jsem si kladl. Spuštění takového lékařského projektu, průběh jakým byl veden a hlavně odevzdané smíření se "dárců" se svým osudem.... Logika dostává na frak, celé to příliš nedává smysl. Možná že knižní předloha je lepší, ale za mě **

Velká válka: 1914-1918 (2008) (TV film)

Vynikající dokumentární film shrnující události 1. WW očima fiktivního francouzského vojáka. Dokument se může spolehlivě měřit s dokumentárním seriálem První světová válka v barvě a doporučuji ho všem zájemcům o válečnou historii. Bezva!

Evropa tančila valčík (1989)

Za naprosto excelentní výkon pana Hrušínského jednu hvězdu navíc! Jinak pro fanoušky první světové války film co stojí za shlédnutí.

Nejvyšší nabídka (2013)

Špičkový film s překvapivým koncem. Práce kamery je perfektní a pan G. Rush září jako vždy.