Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

[8/10] Ace Ventura je presne taká blaznivá komédia ako si od majstra komika Carreyho môžme priať. Dá sa tom baviť stále, bláznivé scény, vtipný a šialený humor podľa Jima, všetko funguje tak ako má. Jedna z najbláznivejších komédií vôbec a v rámci Carreyho komédií jedna z TOP.

Aféry (2010) (seriál)

[6/10] Celkom fajn seriál s originálnym námetom, šikovným spracovaním a aj obstojnými hercami. Neurazí, neprekvapí, ale poteší.

After: Odloučení (2023)

[2/10] Ostatné predošle filmy sa dali aspoň ako tak pozrieť že sa tam niečo dialo, ale toto veľké finále skončilo fiaskom na plnej čiare. Z 94 minút sa 80 nič nedeje, plytký bezemočný príbeh plný nesympatických hercov a posledných pár minút sa udeje aspoň pár svetlých chvíľ. Dúfam že séria je na konci.

Agent bez jména (2010)

[5/10] Ja som od tohto filmu veľa neočakával, snád každému normálnemu fanúšikovi je jasné, že sa nedočká výborného akčného filmu. Moje očakávania boli splnené, to čom očakával, to som aj uvidel - Priemerný bečkový akčný thriller, dokonca veľmi dobrýv dej ktorý mohol zabezpečiť tomuto filmu veľmi dobrú kvalitku. Akcie je vo filme dosť, súboje jeden na jedného sa mi najviac páčili, prestreliek tu je minimum, veľmi dobre spracovaná bola akcia na vrakovisku. Ked už prišla na scénu naháňačka, myslel som si že konečne nejaké osvieženie osvieženie. Kdeže, tých X kamier ktorými bola táto potenciálne dobrá naháňačka natočená to celé zhodilo na totálne podpriemernú úroveň. Nepáčilo sa mi ani prostredie filmu, áno áno, lacný rozpočet, ale toto? Takáto výprava? Toto je jediné čo ma vo filme nejak extra sklamalo, pretože som od filmu, ako som spomínal, veľa neočakával. Čo sa postáv týka, obsadenie je podľa mňa dosť dobré, ako vždy tvrdý Austin a do vedľajších úloh dobre padol aj Adam Beach ktorý ma mimochodom veľmi rutijnú smrť. Ešte by som podotkol dosť dobré flashbacky do minulosti, ktoré sa mi páčili. Film mal u mňa trošičku väčšie šance, ale tieto šance skazila výprava filmu, inak to bolo pozeraťeľné, film ako celok funguje, raz som si ho pozrel no z Austinových filmov ma bavil spolu s filmom Knockout bavil najmenej.

Agenti v sukních: Jaký otec, takový syn (2011)

[6/10] Lawrence sa vrátil do úlohy Veľkej Mami po piatich rokoch. Je jasné že tretí film už zrejme nebude tak dobrý ako ostatné dve časti, ale na moje prekvapenie to nebolo až také hrozné ako som čakal. Martin Lawrence je tu opäť v starej dobre úlohe vynikajúci a dokonca ani Brandon T. Jackson nieje príliš trápny, ale zároveň ničím neoslní a naneštastie ani vtipných momentov takisto moc nedá, takže z neho som určite mierne sklamaný a ostatné vedlajšie postavy boli celkom dobré, dievčenské obsadenie školy bolo dobré, sympatické herečky a ich úlohy nie príliš prepracované ale na potreby filmu plne dostačujúce. Scenáristi sa príliš netrápili, napísali priemerný príbeh ale nieje nudne spracovaný, celých 103 minút sa vo filme niečo deje dokonca sú tu aj vtipné momenty ale oproti prvým dvom častiach je ich tu výrazne menej, ani Lawrence už nepodá také dobré hlášky ako minule ale zato je tu aspoň dosť scén ktoré vyčaria úsmev na perách divákovi, ale ten pravý humor tu už absentuje. Oproti ostatným dvom častiam mierne horší film, jednotka bola super a dá sa baviť na nej stále, dvojka je o niečo slabšia ale stále dosť dobrá a trojka naneštastie mierne zaostáva. Tento film som si raz pozrel a dosť som sa na ňom bavil, je to slušná zábava ktorá rýchlo ubehne a dá sa na nej pobaviť ale bohužiaľ je horšia ako ostatné dve časti tak iba 3 hivezdy. Ale o sklamaní sa nedá hovoriť, nečakal som nič kvalitné a vedel som že si tento film neudrží kvalitu predošlých dielov, ale stále je to v rámci možností dobrý film na pobavenie a plnohodnotný diel série.

Agent v sukni (2000)

[8/10] Výborny štart série, určite najlepší film z tejto trilógie a jeden z najlepších Lawrencových sóloviek. Popri Lawrencovi sa mi páčila aj Nia Long a Paul Giamatti. Humor je klasický "Lawrencovský", množstvo vtipných situácií, už len to ako Lawrence hrá túto postavu je samo o sebe zábavné a tie humorné situácie či sú už originálne alebo menej originálne alebo aj na úrovni trápnosti ma bavia, skvelá komédia.

Agent v sukni 2 (2006)

[7/10] Horšie ako jednotka, ale stále dosť dobré. Síce to už nedisponuje tou "originalitou" ktorý Lawrence priniesol v prvom dieli, aj herci sú na tom slabšie a aj príbeh, humoru je tiež menej, ale je tu a to je hlavné a je typický ako v prvom dielu, celé to je kvalitne spracované a bavil som sa.

Air Force One (1997)

[8/10] Perfektný thriller. Harrison Ford v jednej zo svojích najlepších úloh a skvelý záporák Gary Oldman, ani jeho ruskí pomocníci nesklamú. Film má rýchly spád, netrvá dlho kým prídu na scénu záporáci, únos lietadla, páči sa mi tu aj atmosféra a napätia vytvorené v celom filme, ale najmä medzi Fordom a Oldmanom. Tí tu hrajú perfektne, záver je dobre dynamický. Air Force One je jeden z mojích najoblúbenejších thrillerov.

Air Force 2 (2006)

[7/10] Celkom dobré akčné béčko. Ako pokračovanie perfektného Air Force One to brať nemôžeme, pretože to ako pokračovanie vôbec nefunguje a stým zámerom to nebolo točené, ale zaujal ma aj tento film. Potenciál príbehu opustených ľudí na ostrove ohrozených žoldniermi nebol naplnený, určite sa z toho dalo spraviť aj čosi viac, no aj tak sa nato dobre pozerá, film je krátky a po páde lietadla to začne už byť zaujímavejšie. Prostredie filmu celkom dobré. Herci sú dosť béčkoví, obvzlášt ženské obsadenie, tam ma nik nezaujal a blodnýna s m4 v ruke vyzerá dosť hlúpo. Ani hlavná úloha prezidenta ma nedostala, David Keith nemá takú charizmu aby som mu mohol fandiť, ale záporák to plno vynahradzujek ten bol veľmi dobrý. Air Force Two nie je zlý film, aj napriek svojim negatívnym stránkam - obsadeniu, pár zlých záberov, celkovo slabšia kamera, priemerné akčné scény, ale aj tak tie 4 dám. Bavilo ma to.

Aljaška v plamenech (1994)

[8/10] Najviac sa mi tu páči príbeh. Konečne niečo iné ako klasický akčný typ príbehu, lepší a oveľa zaujímavejší príbeh s dobrou myšlienkou a k tomu sa ešte odohráva a peknom prostredí. Seagal hrá až prekvapivo dobre aj mimo akčný scén, Michael Caine je výborný a a dobrí boli aj domorodci. Sú tu aj akčné veci, slušné výbuchy, dobré súboje, nemám problém.. A Seagal si to aj šikovne zrežíroval. Všeobecne nemám príliš v obľube Seagala až na pár výnimiek, ale z toho filmu mám výrazné pozitívny dojem.