LeitoSE

Daniel Krafčík

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4
    • 7.10.2017  23:33
    Made in Abyss (TV seriál) (2017)

Anime, na ktoré som si schválne počkal, dokým nevyjde celé, lebo som tušil už z upútavky, že to bude niečo výnimočné a budem ho hltať diel za dielom. Predčilo to však všetky moje očakávania. Nádherný kontrast vizuálnej a obsahovej stránky mi výrazne pripomenul ako veľmi podobne s touto formou pracoval aj Gakkóguraši!, tu je to však prinesené k dokonalosti hlavne vďaka podmanivo skomponovanej hudbe dotvárajúcej atmosféru tajomna. Značne citeľná originalita námetu podáva pohľad na neľútostné zákonitosti prírody Priepasti a ukazuje zas a znova, že najhoršími nepriateľmi sú si nakoniec ľudia navzájom. Výborný podtitul by bol: If you stare into the abyss, the abyss stares back at you. TOP 3 OP leto 2017. 13/13 - 100%

• 30.9.2017  02:15
    Ballroom e jókoso (TV seriál) (2017)

Nie, jednoducho nie. Zlé svojimi hlúpymi a iritujúcimi postavami a rádoby smiešnymi scénami, ktoré sú tak neuveriteľne trápne, až mi je viac nepríjemné sa na to pozerať, ako by som to sám zažíval. Animačné štúdio je schopné vytvoriť naozaj úžasné anime, ale sem asi nasadili svojich najslabších zamestnancov, pretože nedá sa všetka vina tohto nepodarku zvaliť len na predlohu. Najdôležitejším elementom totižto v anime o tancovaní by v prvom rade malo byť zobrazenie tanca a tanec je o pohybe, elegancii, temperamente, čo sa dá veľmi ťažko vyčítať z nehybného obrázku a pusteného voiceoveru k nemu. Ak by som chcel vidieť len farebnú mangu, tak zoberiem farbičky a domaľujem si to sám. Takýmto spôsobom je nanajvýš zbytočné vôbec vytvárať nejakú adaptáciu. Drop 12/24 - 35%

• 24.9.2017  17:32
    Blood Drive (TV seriál) (2017)

Guilty pleasure toho najvyššieho kalibru. Je to krvavá, zábavná a i keď sa to na prvý pohľad nezdá cez všetky tie brakové tematiky prevzaté z 80-tkových hororov, tak aj vcelku inteligentná jazda. Colin Cunningham hrá svoju postavu pološialeného moderátora božsky a ak by niekedy mal niekto nájsť herca pre stvárnenie nejakej vyšinutej anime postavy v hranej podobe, tak by som sa v prvom rade obrátil na neho. Veľká škoda, že stanica neobnovila seriál pre druhú sériu, ale popravde som stále prekvapený, že niečo takéto v prvom rade boli ochotní produkovať, takže veľké plus za odvahu a kreativitu autorov. P.S. Najlepšia použitá cenzúra ever. 13/13 - 95%

• 24.9.2017  17:31
    Kakegurui (TV seriál) (2017)

Od Kakegurui sa nedá očakávať rozvíjanie postáv ďalej než po ich meno, pretože skoro všetky sú totožné až na odlišné gamblerské hry, ktoré s nimi hlavná hrdinka hrá. Anime tvorí z dvoch tretín vždy predstavenie pravidiel jednotlivých hier a následne ako sa hráči dokážu vynájsť pri ich porušovaní, aby mali vždy navrch. Zvyšná tretina sú zábery na psychopatické/orgazmické pohľady a úsmevy sebavedomých protivníčiek, ktoré majú pridávať pocit rastúceho napätie a z väčšej časti sa im to aj darí. Nič viac tu divákovi ponúknuté nebude, takže ak vám to na pobavenie nestačí, rozhodne sa ani neunúvajte dúfať, že príde zmena v štýle a rozprávaní po prvom diely. Ja som však vcelku spokojný a lúštenie, ako by som sa dostal z riskantných situácii, keby som bol v koži Jumeko ma celkom bavilo. 12/12 - 75%

• 23.9.2017  15:55
    OA (TV seriál) (2016)

Na jednej strane ľudia povedia, že to má myšlienku s presahom, hlbší dej a atmosféru. Na druhej strane, že sa jedná o niečo, kde nefiguruje žiadna logika, je to plné metafyzických kecov, ale tvári sa, že vám to chce niečo veľmi dôležité zdeliť a tí inteligentní na to prídu a nemusia to mať na rovinu povedané. Pravda je asi niekde medzi a jednoduchá myšlienky je zaobalená vo vrstvách naoko uhladeného, no pre mňa vrcholne nevkusného balastu. Nijako veľmi ma to nezaujalo, nijako veľmi ma to nepobúrilo, niet dôvodu pozerať ďalšiu sériu. 8/8 - 55%

• 23.9.2017  15:46
    Skam (TV seriál) (2015)

Nemyslel som si, že je vôbec možné vytvoriť tínedžerský seriál, ktorý mentalitou nekončí pri 15-ročnom divákovi a nebude obsahovať len ploché zaškatuľkované postavy, ale dajte to Nórom a oni vám vytvoria hotový poklad. Síce už dávno nemám 15, ale bolo až neuveriteľne jednoduché vžiť sa do malých každodenných problémov skupiny stredoškolákov, ktoré pre nich však predstavujú neprekonateľné životné prekážky a zlyhania. Hlavne vďaka krásne realisticky napísaným replikám a ich vierohodnému podaniu rovnako starými hercami je to tým väčšie prekvapenie, pretože tieto silné stránky malo aj napríklad Skins nebyť predstavy tvorcov, že každé druhé dieťa je závislé na drogách a liekoch. 43/43 - 90%

• 23.9.2017  15:25
    Zlá krev (TV seriál) (2017)

Všetky seriály Ryana Murphyho s reálnym základom sú poctivo faktografické, excelentne zahrané a navrch obohatené o tak nezmierne množstvo pochopenia pre postavy, ktoré chtiac-nechtiac divák musí pociťovať aj napriek tomu, že sa jedná o typovo diametrálne odlišných ľudí s mne cudzími problémami. Nevedel som ani, že ma táto tematika môže zaujať a byť to podané rýdzo dokumentárne, tak asi ani nezaujme, ale Murphyho hybridný rozprávací štýl jednoducho má myšlienku, cieľ a plejádu kvalitných hereckých výkonov a mne nedáva priestor vymenovávať akékoľvek negatíva. 7/7 - 90%

• 23.9.2017  14:38
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Nebyť tak kvalitného a podareného castingu, tak to mohlo s týmto seriálom dopadnúť naozaj zle. Našťastie sme ale dostali dospelejšie a reálnejšie Desperate Housewives, ktorých dej sa neťahal niekoľko storočí, no i napriek tomu mám pocit, že minimálne skrátenie a nahustenie deja najviac na 6 epizód by seriálu pomohlo. Ináč whodunnit detektívka naozaj kvalitná s logickým a pochopiteľným vyústením s malým twistom ako čerešničkou na torte na konci. 7/7 - 85%

• 23.9.2017  14:27
    Batman (TV seriál) (1992)

Je to jeden z najlepšie hodnotených animákov vôbec, preto som očakával do istej miery menšiu epizodionálnosť a komplikovanejší dej, postavy a problémy. Je to však len veľmi dobre, podľa predlôh spracovaný animák pre deti, ktorý má pre ľudí skôr pridanú veľkú nostalgickú hodnotu. Pre dospelého človeka, pokiaľ nie je naozaj fanúšik DC, to však v súčasnosti už nemá veľa, čo ponúknuť pri konkurencii detských seriálov ako sú Avatar alebo Trollhunters. Drop 23/85 - 60%

• 23.9.2017  14:18
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Príliš vysoké očakávania a snaha skrížiť štyri rôzne rozprávacie techniky použité v jednotlivých seriáloch do značnej miery pochovávajú seriál. Akcia nie je tak kvalitná ako v Daredevilovi, je tu absencia akéhokoľvek dospelejšieho problému ako v Jessice Jones, chýbajú tu vierohodné scény s reálnymi ľudskými postavami ako v Lukeovi Cageovi a z mystickej a nebezpečnej organizácie, ktorá bola budovaná v Iron Fistovi zostala len pätica jednorozmerných antagonistov. Napriek tomu je to stále vysoký komiksový seriálový nadštandard oproti CW produkcii, takže spokojnosť rozhodne prevažuje. BTW na využitie prestrihov zábery z pouličných Newyorkských kamier som doteraz nepochopil, lebo skôr než aby scény nejako preväzovali, tak ich atmosféru úplne rozrušovali. 8/8 - 75%

• 23.9.2017  14:03
    Horace and Pete (TV seriál) (2016)

S „humorom“ Louisa C.K. som zatiaľ nemal šancu sa pred týmto seriálom stretnúť a už ani ďalšiu možnosť určite mať nebudem, keďže som mal značne mylné predstavy o zábave. Pokiaľ sa humorom rozumie presný opak pocitov, ktoré má človek pociťovať po zhliadnutí komediálneho žánru, čo sú naprostá mizéria, príšernosť sveta, kde žijeme a chuť si hodiť slučku okolo krku od nudy, tak je tento seriál jeden z najkvalitnejších počinov vôbec. Je to presne rovnaké ako označiť Šinsekai jori ako najvtipnejšie anime, aké kedy bolo vytvorené. Jediné pozitívum, ktoré človek môže pociťovať je, že prinajmenšom má lepší život, ako postavy v Horace and Pete. Drop 5/10 - 10%

• 23.9.2017  13:51
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Pre mňa totálne nezaujímavé zasadenie a postavy mali za následok, že som poctivo pri každom diely bol schopný zaspať aj trikrát, dokým sa mi ho podarilo dopozerať. Hudba je fajn, síce sa vonkoncom nehodí k takémuto seriálu, no jej mix a použitie je naozaj príšerný a rušivý. Budem tu pravdepodobne v menšine, ale podľa mňa hlavným kameňom úrazu je scénarista S. Knight, s ktorým som zatiaľ ešte ani raz nemal dobrú skúsenosť či sa jednalo o film alebo seriál. Drop 6/18 - 50%

• 23.9.2017  13:50
    Castlevania (TV seriál) (2017)

Netflixovský nástrel na poli klasického anime sa našťastie vydaril veľmi pekne a dobré ohlasy zabezpečili Castlevanii novú sériu s viac dielmi. Animačne aj hudobne je to poctivo zvládnuté, má to tragický nádych hernej predlohy a tvorcovia využili najsilnejšiu stránku, ktorú Netflix ponúka t.j. nie sú limitovaný žiadnou vysielacou cenzúrou, takže krv môže striekať a tiecť ako má pri niečom, čo má názov Castlevania. 4/4 - 80%

• 23.9.2017  13:49
    Američtí bohové (TV seriál) (2017)

Predloha je jedna z dvoch kníh za celý môj život, ktorú som nebol schopný dočítať, pretože som si celý čas hovoril, že by sa tomu oveľa viac hodila vizuálna podoba, lebo inak je to myšlienkovo prázdny, nafúknutý a naoko kontroverzný blábol. Bohužiaľ, je tento seriál vernou adaptáciou knihy a ani krásne spracovanie a výborne obsadenie nezachráni to, že je to stále ten istý myšlienkovo prázdny, nafúknutý a naoko kontroverzný blábol. 8/8 - 35%

• 23.9.2017  13:47

Klasický Douglas Adams, je to o všetkom a zároveň o ničom. Má to myšlienku aj to nemá myšlienku. Postavy sa preto len plácajú bezcieľne z miesta na miesto a všetko je ponechané náhode, ktorá je tu ekvivalentom osudu, čo sa tak nejako nedá tomu ani vyčítať, keďže to bolo hlavným zámerom spisovateľa aj tvorcov seriálu. Najsilnejším prvkom preto zostávajú len samostatné absurdné scénky náhod s postrehmi postáv, z ktorých sa dá dokopy len veľmi ťažko poskladať nejaký funkčný seriál. 8/8 - 60%

• 23.9.2017  13:47
    Time After Time (TV seriál) (2017)

Námet so zaujímavým nápadom, ktorý si vyslovene žiada o prepis, aby bol spracovaný minimálne pre publikum 15+ a nie ako rodinná buddy sci-fi, kde pri honbe po Jackovi Rozparovačovi som už skoro miestami počul nepridaný umelý smiech publika. Fádne vo všetkých ohľadoch a preto aj zrušené. Drop 3/? - 45%

• 23.9.2017  13:46
    Podfu(c)k (TV seriál) (2017)

O tomto seriály sa toho veľa nedá povedať okrem toho, že je to naozaj nuda. Dej plynie, postavy sa rozprávajú, niečo urobia, diel skončí a ja sa nedokážem rozpamätať na nič, čo sa odohralo za uplynulých 40 minút. Spojitosť s kultovým filmom mimo názov nie je absolútne žiadna ani štylisticky a ani obsahovo. Drop 3/10 - 40%

• 23.9.2017  13:46
    Riverdale (TV seriál) (2017)

Čistý americký, ničím nevyčnievajúci pubertálny výplach. Máme tu delenie študentov do vyhranených charakterových škatuliek, príšerne napísané dialógy, ktorých asi hlavným účelom je, aby sa vám znepáčila každá jedna postava a ako ináč hercov akoby vystrihnutých z módnych časopisov, ktorí aj keby zvládali podať repliku nejakej významovej hodnoty, tak tu sa o to rozhodne snažiť nemusia. Neviem či casting nebol do istej miery aj nejaký zámerný výsmech, keďže rodičia vyzerajú niekedy mladšie ako ich deti. Drop 3/13 - 30%

• 23.9.2017  13:45

Svieži závan na poli klasického fantasy, na ktorý som nenatrafil už pekných pár rokov. Netradičná hlavná trojica hrdinov, ktorých hlavným cieľom konečne nie je záchrana nezmiernej lásky, ktorá väčšinou vznikne z trojsekundového pohľadu postáv navzájom si do očí alebo problémy ich milostného pentagramu. Zero kara malo krásny nábeh s rozvíjaním svojho loreu o konflikte medzi mágmi a obyčajnými ľuďmi (čím mi dosť výrazne pripomínala hru Dragon Age), kde bola funkčne zobrazená paranoja, diskriminácia a hon na čarodejnice. Veľká škoda, že je to nakoniec tak krátke anime a všetko sa preto končí síce dejovo uspokojivo, ale akosi náhle a bez myšlienkového stretu medzi dvoma bojujúcimi stranami. Potenciálu tam bolo omnoho viac. 12/12 - 75%

• 23.9.2017  13:42
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Pokiaľ by sa k nám Planet Earth vracal každých desať rokov s takto prekrásne nasnímanými novými dielmi, tak sa vôbec nebudem hnevať. Najsilnejšou stránkou Planet Earth, samozrejme mimo vizuál, je doplnenenie o funkčný komentár, ktorý je rovnako kritický ako optimistický a človek si potom odnáša pocit obohatenia nie len o faktografické zaujímavosti o prírode, ale aj z množstva problémov hodných na zamyslenie sa pre bežného človeka s jeho nepodstatnými malichernosťami každodenného života. 6/6 - 100%

• 17.8.2017  19:29

Seriál, ktorý má ako predlohu kartovú hru a predčí dejom a hĺbkou postáv aj tie najlepšie hodnotené adaptácie máng a noviel ergh Berserk, Šingeki no kjódžin. Dvojnásobná dĺžka oproti prvej sérii hodne pomohla a dej už nie je tak uponáhľaný a skratkovitý, ale stále zostáva aj naďalej rovnako nepredvídateľný. Pokiaľ z toho vyjde aj zmysluplné a pekné vyvrcholenie, tak nebudem mať žiadne výhrady. Edit: A ono to malo ešte na konci nečakaný dojímavý twist. Z Virgin Soul sa stalo anime, ktorému by bola hanba vôbec niečo vyčítať.TOP 1 OP leto 2017. 24/24 – 100%

• 17.8.2017  19:26
    Berserk (TV seriál) (2017)

Na začiatku to vyzeralo naozaj nádejne, že tvorcovia vypočuli ohlasy na prvú sériu a aj s produkčnými limitami vylepšili aspoň strih, kameru a formu kresby, no nakoniec je to vo všetkých bodoch úplne rovnaké, ako to bolo predtým. Vďaka tomu, že je prítomná len jedna dejová linka sa už aspoň postavy nedokážu čarovne teleportovať kilometre ďaleko a tisícové armády nevyskakujú len tak zo zeme. Hudba zostáva aj naďalej najsilnejším prvokom. TOP 1 OP jar 2017. 12/12 – 60%

• 17.8.2017  19:22
    Re:Creators (TV seriál) (2017)

Absolútna žánrová blbosť s jedinou zaujímavou vecou a tou je meno režiséra, ktorému sa podľa mňa vydaril jeden seriálový projekt a ináč je to tragédia. Logika v deji a dialógoch sa tu hľadá ťažko, čo je vcelku smutné lebo nápad je to rozhodne príťažlivý a peniaze v produkcii sú jasne viditeľné, to ma ale určite nepresvedčí niečo také dopozerávať. Drop 5/22 – 35%

• 17.8.2017  19:20

...a Nacumeho príbeh pokračuje aj ďalej nemenný, nezmenený rovnako ako ako aj seriál s ním. Žiadne nové negatíva sa preto neobjavujú a aj všetky pozitíva zostávajú naďalej rovnako silné ako boli. Ukľudňujúci nadpriemer ako vždy. 11/11 – 75%

• 17.8.2017  19:19
    Quanzhi gaoshou (TV seriál) (2017)

S čínskou anime produkciou nemám žiadne skúsenosti a popravde po technickej stránke som bol celkom milo prekvapený. 2D a 3D animácia sa pekne a plynule prelínajú a aj hudobne je to vcelku vydarené. Čo sa však týka deja, tak ten je absolútne neexistujúci, pretože seriál nemá žiadnu zápletku, napätie a vývoj. Postavy sú bez cieľa, osobnosti a bojím sa, že hernú komunitu možno zobrazujú aj celkom realisticky. TOP 3 OP jar 2017. 12/12 – 50%

• 17.8.2017  19:18

Excelentná nadstavba prvej série a výborné rozvinutie charakterov postáv. Zápletka sa stáva temnejšou, no pozitivita a humor z toho stále srší na hony ďaleko. Je veľmi príjemné pozorovať, že aj s tým najotrepanejším námetom so superschopnosťami sa stále dá vytvoriť niečo tak originálne a zábavné. TOP 2 OP leto 2017. 25/25 – 90%

• 17.8.2017  19:16

Druhá séria je po toľkých rokoch čakania extrémne krátka, no dej naozaj odsýpa rýchlosťou blesku a funguje skôr ako zakončenie pre mňa trochu nedorobenej prvej série. Je tu plno odpovedí a odhalení, ale všetky negatíva, čo boli prítomné predtým naďalej zostávajú. Charaktery postáv sú ploché, niektoré z hlavných postáv si vystačia s jedným slovom na celých dvanásť častí, no výborná hudba a animácia to stále vyvažujú. Našťastie čakanie na pokračovanie bude tentokrát kratšie a ja nebudem musieť čakať 4 roky na 12 epizód. TOP 2 OP jar 2017. 12/12 – 80%

• 26.7.2017  11:49

Animačne najviac nápadité, experimentálne a už kompletne utrhnuté z reťazov. Dokonalé zakončenie série. 3/3 - 100%

• 21.4.2017  19:44

Nie som si istý, či som vôbec mal začať pozerať toto anime, lebo ako Jeoffrey spomínal, ak človek nehral hru, ktorá seriálu dejovo predchádza, tak bude stratený a rozhodne nebude schopný objektívne hodnotiť. Ja som bol zmätený po celý čas, či už zo zákonitostí sveta, množstvom postáv alebo ich referenciám na rôzne udalosti a iné osoby. Postupom času sa to samozrejme trochu zlepšilo, ale ani raz som sa nedokázal vžiť do deja naplno a tak nejako som to dopozeral už len zo zotrvačnosti. Aj hodnotenie môžem skôr preto dať len také čisto povrchné: výborná animácia, veľa pekných farbičiek rôznych kúziel a výbuchov, nenápaditý klasický fantasy dej a nevýrazný hlavný hrdina. TOP 2 OP zima 2017. 7/13 - 60%

• 21.4.2017  19:42
    Zornův syn (TV seriál) (2016)

Ďalšia blbosť, ktorá mohla byť niečím výnimočným, lebo mala silný originálny nápad na zápletku a neopozeranú kombináciu 2D animácie s normálne natáčaným neštúdiovým prostredím. Nakoniec je to ale všetko úplne nanič, keďže je to pre mňa absolútne nevtipné a preplnené trápnymi momentami, na ktoré nemám vôbec chuť sa pozerať každý týždeň. Drop 3/13 - 25%

<< předchozí 1 2 3 4