Reklama

Reklama

Oši no ko

(seriál)
Trailer 3
Animovaný / Drama / Hudební
Japonsko, (2023–2024), 10 h 20 min (Minutáž: 24–82 min)

Předloha:

Aka Akasaka (komiks), Mengo Jokojari (komiks)

Scénář:

Džin Tanaka

Kamera:

Takafumi Kuwano

Hudba:

Takuró Iga

Hrají:

Rie Takahaši, Takeo Ócuka, Tomojo Takajanagi, Jumi Učijama, Kento Itó, Jurie Igoma, Megumi Han, Manaka Iwami, Rumi Ókubo, Lynn, Acuši Tamaru, Hisao Egawa (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(23)

Obsahy(1)

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaké by to bylo narodit se jako dítě celebrity? Jaké by to bylo, mít od narození ty správné známosti a vzhled, mít vstupenku do světa showbyznysu od úplného začátku...  
Goro pracuje jako doktor-gynekolog v nemocnici kdesi na japonském venkově. Kvůli jedné pacientce, s níž se v nemocnici seznámil, je už několik let velkým fanouškem okouzlující vycházející hvězdičky Ai Hoshino, zpěvačky v doposud nepříliš známé J-pop idol skupině B-Komachi. Jednoho dne do nemocnice dorazí neznámá šestnáctiletá těhotná dívka. Poté, co odhalí svou tvář, Goro s velkým překvapením zjišťuje, že je to právě Ai, kterou tak obdivuje.
Jakožto součást striktních pravidel, které musí v zábavném průmyslu idol zpěváci a zpěvačky dodržovat víc než kdokoliv jiný, je pro mladinkou zpěvačku nemyslitelné, aby se kdokoliv z kolegů, médií či fanoušků tento fakt dozvěděl. Jelikož se rozhodne, že o dvojčata, které se jí mají narodit, nechce přijít, chce v této zapadlé nemocnici zůstat v utajení až do porodu pod záminkou zdravotních problémů. Lze však něco takového opravdu utajit? Jak daleko jsou schopni někteří lidé ve své sobecké lásce k celebritám dojít? A co všechno se skrývá pod mnoha maskami, které na sobě zábavný průmysl má? Vítejte v nelítostném světě, kde se vytváří zářivá fikce. (TheDarKnig)

(více)

Videa (16)

Trailer 3

Recenze (9)

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Upřímně největší překvapení v jarní sezóně 2023. Původně jsem čekal klasické anime o idolech - o jejich strastech jak se stát nejlepšími, ale dočkal jsem se nakonec dramatu z oblasti showbizu s nadpřirozeným prvkem. Tahle kombinace se může zdát jako paskvil, když si to člověk čte, ale příběh se povedl dobře zkombinovat, kdy nadpřirozený prvek tam spíše funguje jako určitý podklad pro dokreslení motivací a povah jednotlivých zaintersovaných postav. Zpočátku to ale může působit trochu divně, ale zase tak velké mínus to není. První díl jako takový si rozhodně zaslouží 5*, kdy by mohl, díky své délce (jeden a čtvrt hodiny) a napínavém obsahu, stát samostatně. Poté jsou následují díly v klasické délce, kdy pouze počet dílů je snížen na 11. Po opravdu našlapaném prvním dílu to ale jde pak napětím silně dolu, kdy člověk má určitá očekávání, která prozatím nejsou v této první sérii naplněna, kdy je to spíše vedeno jako seznámení s postavami, s daným prostředím a co se tam vlastně bude dít. Po animační stránce je to velice dobré a po hudební taktéž. ()

AtomCZ 

všechny recenze uživatele

Skvělý kousek se zaměřením na problematiku japonského Idol průmyslu a jaké následky takový život jakožto idol může mít. Skvělá hudba včetně songů, animace která mi byla asi nejpříjemnější ze všech anime co jsem kdy viděl, velmi fajn postavy a jasný přesto zajímavý děj o hledání pravého vraha. Jeden z případů kde hype byl zasloužen. ()

Reklama

Hees 

všechny recenze uživatele

Idol anime Oshi no Ko je hybridom rôznych žánrov, ktoré k sebe pasujú. Oshi no Ko totiž prináša vynikajúci príbeh, ktorý sa postupne buduje, ale už pri prvej veľmi dlhej epizóde číslo jedna si získa svojich divákov, aj pre to lebo táto epizóda má cez hodinu. Môžeme rozprávať o veľa veciach ako boli úžasné napríklad to môžeme povedať o animácii, alebo môžeme vyzdvihnúť vynikajúci opening. Anime by som rozdelil do dvoch častí a to prvej línie, kde sa vlastne zobrazuje krutý a zároveň zaujímavý svet idolov. A druhou líniou, by som povedal detektívna časť ktorou ide Aqua. Časť kde sa pozeráme na idoly je vynikajúca, lebo ukazuje svet, v ktorom sú naozajstné nástrahy pre častokrát mladého človeka, ktorý je bombardovaný rôznymi vyhrážkami a de facto jeho život je pod takým drobnohľadom, že akákoľvek chyba vedie k strate hodnoty jeho celej práce. Časť kde Aqua si absolútne neužíva život, lebo sa vydal na výpravu, kde je pre neho dôležitejší niekto iný je možno dokonca tá zaujímavejšia. Ai ako postava zase môže vynikajúco ukazovať, ako dlho sa môže človek hľadať a ako môže dlho hľadať v tom čo ho baví aj reálnu hodnotu pre svoju dušu (dajme tomu). Treba samozrejme upozorniť, že toto nie je iseakai anime z dôvodu, že dej sa odohráva v tom istom mieste je to proste anime, kde prebehne reinkarnácia bez transportu našich hrdinov inam. Niekto určite polemizuje, že tá reinkarnácia je zbytočná, alebo nie dobrá, ale z môjho pohľadu je to presne to čo ešte viac zdvíha kvalitu. S Akane ideme vlastne na hranu toho, aby sme ukázali aký je tento celý svet anonymity nespravodlivý a zničujúci. Bohužiaľ si myslím, že s Akane tu sú nejaké chyby v príbehu, hlavne čo sa týka neskorších dielov a to myslím len, že nie všetko potom už dáva zmysel. Kana samozrejme je vynikajúci charakter ukazujúci možné vyhorenie detskej hviezdy. V neskorších fázach anime rapídne zvoľňuje tempo a posledné štyri diely sú len takým pekným anime o idoloch. Ono to vôbec nevadí, lebo zábava dovtedy bola tak dostatočná, že nejaké to zvoľnenie príbehu vôbec neuškodí. V každom prípade Oshi no Ko je kruté anime o zákutiach showbiznisu dovedené takmer do masterpiece kategórie vo veľa aspektoch, ale najviac zrejme v príbehu, ktorý som mal možnosť vidieť. ()

Raichu.Cz 

všechny recenze uživatele

Tento seriál nemůžu nazvat nejlepším ani nejhorším anime. Když jsem si četl 1 kapitolu mangy tak se mi zdála dosti zajímavá a v moment co vyšlo oznámení že se chystá seriál tak jsem se celkem těšil. Bohužel došlo k velké chybě kterou udělal hype tohoto anime... a to přehnaný fanservis kdy to každý začal považovat za nejlepší anime roku i hned po několika dílovém odvysílání. A tím vlastně začaly moje obavy a zjevovat se zprávy typu ´´naprosto bezchybné anime´´ ´´nejlepší anime co jsem kdy viděl´´ atd. Ale bohužel je to pro mě velká lež. Každý film či seriál má chyby a Oshi no ko jich má celkem dost, což je dosti podobné seriálu Chainsaw man který měl taktéž  velké chyby. Abych začal pozitivně tak první díl Oshi no ko je za mě jediný nejpovedenější díl kde je jediná dobře využitá psychologie parasociálního vztahu a lží. A jak jsem řekl první kapitola byla dle mého zajimavá a to platí i prvního dílu oshi no ko... !!!POZOR TAHLE ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!! Ai Hoshino byla za mě jediná postava co tenhle seriál mohla táhnout až do konce, ale bohužel dojde k velkému bodnutí do zad kdy vlastně se nám tato postava přestane na konci prvního dílu zjevovat a dojde k tak zvaně promarněnému potenciálu... poněvač Ai byla fakt jediná co dodávala seriálu zajímavé scény a taky napínavost. Aqua to taky jediný zachraňuje ale v některých dílech na něj tvůrci z cela kašlou a naopak dávaj pozornost postavám která nemáj s tím co jsem od oshi no ko čekal nic společného... u aquy je to pochopitelné protože viděl Ai jako někoho kdo dokáže přinést světu úsměv na tváři a snaží se tím najít toho co Ai zničilo celou kariéru.  Ale vedlejší postavy... co jenom chtějí být idoly... a to je vlastně vše... což dělá další problém a to že se tím oshi no ko podobá seriálu Love Live! School Idol Project který je za mě o mnohonásobně lepší hlavně kvůli postavám kde mají skvělou sympatii a taky zajímavý příběh jejich vývoje... Hodně mě taky vadilo že tenhle seriál lidi porovnávají se seriálem death note... a bohužel je to za mě blbost... pokud by se to porovnávalo se seriálem death note tak by v oshi no ko byla stejná hra... a to hra na kočku a myš. Chápu že tahle recenze naštve dost fanoušky tohoto anime... ale bohužel jsem do toho šel s celým srdcem... Popularita že to je nejlepší anime roku je přehnaná... plus obliba postav která je bohužel nesmyslná hlavně u Kany u které jsem neviděl nic lákavého na označení nejoblíbenější postavy... obliba u Ai a Aquy je jediná u kterého to jediný dává smysl bo oni jediný seriál táhnuly a tvůrci je prostě zahrabali do země, a tím promrhali potenciál kteréj mohl vest až do konce 1 série... Za mě podprůměrné 49% ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Aka Akasaka ftw (již podruhé). Poprvé jen tak v pauzách mezi usilováním o vítězství v různých Apex Legends turnajích napsal jednu z nejlepších, nejzábavnějších, nejkreativnějších a emočně nejdramatičtějších romantických komedií naší generace Kaguya-sama: Love is War (která je, když si člověk odmyslí všechnu tu nadsázku, v podání váhavého zkoumání sebe a ostatních, objevování romantických pocitů a sexuality, bolístek, těžkostí, pochyb a psychických nejistot a bloků během dospívání až překvapivě hodně uvěřitelná a realistická). Tahle manga následně dostala po všech stránkách brilantní adaptaci, která veškeré její jedinečné komediální i emoční kvality zdůraznila a mnohdy i vylepšila díky mistrům animátorům ze studia A-1 a perfektně zvoleným VAs. Ještě než ale Akasaka vůbec dopsal své první veledílo, začal pracovat na dalším klenotu, jiném, mnohem vážnějším, temnějším a do velmi skutečného světa zasazeném pokusu o idol mangu, kterou nazval příznačně víceznačně "Oshi no Ko". Ptáte se jak jeden mangaka zvládal psát dvě mangy týdně (a nejen zvládal, stále zvládá, protože i když Kaguya skončila, Akasaka si jako věčný workoholik příliš dlouhou pauzu nedal a momentálně píše již třetí, mimochodem znovu docela originálně pojatou romantickou mangu Renai Daikou - Love Agency), přičemž zároveň se oddával docela často hraní kompetitivních videoher? Nu, existují věci mezi nebem a zemí, na které nejsou úplně uspokojivé odpovědi. Nicméně v případě Oshi no Ko Akasakovi pomáhá Mengo Yokoyari, zábavně zapálená fanynka Chainsaw Mana a toho času autorka proslavená... ehm svým způsobem taktéž docela unikátním pojetím romantické mangy, která se jmenuje Kuzu no Honkai - Scum's Wish, která byla ovšem mnohem méně komická a mnohem více kontroverzní a rozporuplně přijatá vzhledem k zvoleným tématům např. zakázané lásky. Do jaké míry ovlivňuje Mengo samotný příběh Oshi no Ko si jistý nejsem (ale začínám mít v poslední době určitá podezření), každopádně její hlavní úkol v této spolupráci dvou velmi zajímavých tvůrců je kresba, díky čemuž má Akasaka stále dostatek času na... Apex Legends a pravděpodobně mezi turnaji a začátky nových sezon i na soulslike hry. Na rozdíl od Kaguyi, která začne na první pohled jako sice konceptuálně ihned značně nápaditá, ale jinak docela dějově epizodická, roztříštěná a zábavností fluktuující a chvíli trvá než se kvalita postav a příběhu začne projevovat výrazněji (i když mě osobně ten způsob podání humoru a epizodek ze života výrazných postaviček studentské rady sednul opravdu velmi téměř ihned a to ostatní jsem pak bral už jen jako příjemný bonus - na druhou stranu uznávám, že kdyby tam nikdy nic dalšího nebylo a děj by zůstal u nekonečné jakkoliv zábavné zákopové války bez jakéhokoliv pohybu, koncept a s ním spojené postavy by se dříve nebo později nutně omrzely), Oshi no Ko, jak vzhledem k autorovu posunu k jinému žánrovému mixu, tak vzhledem k celkové struktuře příběhu, do uceleného, vrstevnatého dramatického vyprávění naskočí prakticky okamžitě a čtenáře/diváka do svého světa vtáhne a příjemně i nepříjemně vyčerpaného vyhodí ven až na konci. I tady Akasaka znovu ukázal svůj cit pro psaní s přesahem dokonce do jakési meta roviny. V rámci tvorby díla ze světa showbizu a jeho zákulisí si myslím, že mangu vytvářel přesně tak, aby se dala co nejjednodušeji a nejpraktičtěji převést do dalších médií, o čem mimo jiné sám v příběhu taktéž vypráví. Ale musím pochválit i samotné studio Sentai, které nejenže vystihlo výborně barevnou paletu, zdůrazňující kontrast mezi třpytem a temnotou průmyslu, zvládlo najmout ty nejlépe sedící VAs, aby mohli být všichni Akasakovy půvabní, sympatičtí a komplexní hrdinové a hrdinky představeni světu v celé své kráse, ale navíc nepodcenili dramaturgii, režii ani správné uchopení jednotlivých dramatických oblouků postav. První sezona tak začala rovnou "celovečerním" filmem, v kterém jsme se dozvěděli během hodiny, plné divných, zcela nečekaných událostí, rodičovské (ne)lásky, prvních krůčků v dravém světě zábavného průmyslu i nervy a emoce drásajících momentů celý koncept příběhu a zároveň motivy všech účinkujících, díky čemuž bylo okamžitě zaháčkováno mnohem více lidí než kdyby se muselo na dokončení prologu příběhu čekat několik týdnů. A byla ukončena v zářivém hvězdném stylu té tradiční krásné strany idol anime/kariéry, kterou vidíme my diváci obvykle, což neironicky podtrhlo závěr první části linky příběhu jednoho ze sourozenců (Ruby) a zároveň vlastně ironicky zvýraznilo odvrácenou stranu pod tím vším pozlátkem, v které se pohybuje druhý ze sourozenců (Aqua). Aqua, který se pomalu psychicky topí v temném vězení své mysli, aniž by si to zatím kdokoliv uvědomoval. Mezi oběma body jsme pak mohli sledovat na pozadí postupně dávkované detektivní zápletky umně stavěnou přehlídku hnusu, falše, nerealistických očekávaní, šikany, pomíjivosti slávy, snah o ocenění a docenění a komplexů, které vyplývají ze všech těchto negativních aspektů a tlaků. Myslím si, že Akasaka jak v rámci jednotlivých postav a jejich traumatických příběhů (v první sezoně asi vůbec nejsilnější ukázka extrémní toxicity a nebezpečnosti kultury šikany a překrucování a nafukování víceméně nevinných maličkostí přišla v části příběhu s reality show a s postavou Akane - tady se autor dokonce přímo inspiroval skutečným, tragickým případem něčeho podobného), tak v rámci obecné expozice celého průmyslu opravdu účinně, drsně a bez rukaviček strhl ten pozlacený obal z produktů, které většinou konzumenti nijak do hloubky neanalyzují a ani analyzovat nechtějí. Ačkoliv podmínky, které panují zvlášť v Japonsku a Jižní Koreji (pravděpodobně v rámci tohoto kulturního okruhu i v dalších zemích, ale tam o tom nic nevím, protože z nich je vývoz popkultury v mnohem nižší tonáži než z těch dvou zmíněných zemí) jsou všem, kteří se o tamější produkci zajímají aspoň trošičku hlouběji, docela známý už dlouhé roky. Každopádně čím více fikcí, dokumentů a zpráv o tom bude informovat, tím lépe. Třeba šíření povědomí tuto šílenou kulturu nakonec změní, jak zvnějšku, tak zevnitř. A nejlepší na Oshi no Ko je, že ten celý mnohdy vskutku dokumentární (nejen podáním, ale tím, že je mnohé z toho inspirováno skutečností) náhled do zákulisí tvorby umění je zabalen v tak dobře stravitelném a chytlavě napsaném příběhu, plném skvělých, zábavných, zajímavých a sympatických postav (Kana je jednoduše rudovlasé zlatíčko se vším svým talentem, svou otevřeností a veselostí, drzostí a tvrdohlavostí, sebevědomím i smutkem a pocity méněcennosti a odvržení, které se pod tím vším skrývají; perfekcionistka Akane se svými detektivními schopnostmi kvůli schopnosti se vcítit do role, empatií, zápalem pro herectví, ale i trochu přehnanou obsesí k těm, kterým se chce zavděčit, taktéž příliš nezaostává) momentů, napětí, dramatu, ale i znovu velmi uvěřitelné romance a třeskuté komedie. Prostě Aka Akasaka ftw (již podruhé :). 9,5/10 () (méně) (více)

Galerie (364)

Zajímavosti (1)

  • Děj epizody pojednává o tvorbě hrané televizní adaptace pro populární dívčí mangu „Sweet Today“. Tato fiktivní manga se objevila již dříve také v epizodě Kaguja-sama wa nugasetai (2020) seriálu Kaguya-Sama: Love is War (od r. 2019), anime adaptaci předchozí úspěšné mangy Aka Akasaky. Tento fakt naznačuje, že se oba příběhy odehrávají ve stejném vesmíru. (TheDarKnig)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

Reklama

Reklama