Zlatý kompas (2007)

Na film jsem se začal dívat s očekáváním nesmyslu pro děcka. A dostal jsem nesmysl pro děcka, ale hodně mě to bavilo a líbilo se mi to. Zápletka a svět mi připadali docela originální. Trošku se mi nabízí přirovnání k Hvězdnému prachu.

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

Kung-fu parodie trapná až na půdu, ale některým scénám se člověk zasměje. Zábavný je dabing (bez ironie).

40 let panic (2005)

Téměř tuctové, ale rozhodně ne trapné. Dobře vybalancovaný mix sexuálního humoru (ostřejšího než třeba v Prci, prci, ... , Holky a kluci to chtěj taky a nebo v Deuce Bigalow: Dobrej striptér), příběhu a dejme tomu psychologie postav.

Rio (2011)

Rio je průměrná animovaná americká pohádka. To není záporná kritika, to je pouze škatulka, ke které se dají přidat plusové a mínusové body. Roztomilost hlavních hrdinů je standart, takže žádné plus. Jednoduchý děj je spíše mínus, ale můj šestiletý syn si na to určitě nestěžoval. Absence hlášek s potenciálem stát se kultovními je také mínus. Pár povedených dojemných či romantických scén plus. Pár vtipných momentů plus, a nebo mínus? Zábavnost od začátku do konce plus. Skvělý "exteriér" Ria a jeho života rozhodně plus. Hodnotím pocitově na 4*

Hra o trůny (2011) (seriál)

Můj dojem z Her o trůny je takový, že je to doslovný přepis z knihy a kniha, nebo spíš knihy, je výborná. Takže film taky super. Výprava je skvělá. Příběh v knihách zraje s časem, jsem zvědavým jak se to bude dařit seriálu.