Den poté (2004)

Katastrofické scenérie a zkáza dech beroucí, škoda jen té ekologické propagandy...

Rolling Stones (2008) (koncert)

Shine a Light je pro mě třetí film o hudební legendě v poměrně krátké době. Ale je jiný než předchozí dva. Rolling Stone na rozdíl od Jima Morrisona a Falca pořád žije a navíc nešlo o film o legendě ale o dokument, resp. koncert. Ač mám rád rock, tak "Stouni" mi k srdci nikdy moc nepřirostli, ale přesto jsem se na film těšil. Obrovským zklamáním pro mě však byly texty písní, které jsem doteď vůbec neřešil. Od legendy jsem čekal asi více a toto zklamání musím promítnout i do hodnocení filmu, i když by to tam asi zahrnuto být nemělo. Co se týká filmařiny, tak kamery mi připadaly skvělé a prostřihy na historické rozhovory mě asi bavily nejvíc.

Lidice (2011)

Lidice se zřejmě nedají hodnotit jako obyčejný film. Je to paměť národa. Něco, o čem jsme se učili ve škole, jen jsme si to neuměli dost dobře představit. Nemá smysl hodnotit příběh, ten napsal život. Co se týká režie, tak s tou jsem byl maximálně spokojený. Bylo použito několika druhů snímání kamery (roztřesená a na helmě), která jsem v českém filmu asi ještě neviděl, ale bylo toho použito střídmě a určitě to nerušilo. Maximálně jsem spokojený s hereckými výkony, hlavně s tím Rodenovým, už tradičně. Nenapadá mě nic, co bych filmu vytknul. Snad jen jednu nevýznamnou, asi 3 sekundovou scénu bych natočil znova.

Den trifidů (2009) (TV film)

Těžko tento film hodnotit. Kvalitní předloha je na něm vidět. Ale nevím, nakolik originální je film. Zpracováním to připomíná německý katastrofický film a částečně to i dějově katastrofický film je. Co se týká triffidů, tak Ti mi originální přišli, ale potom jsem si vzpomněl na Útok vraždících rajčat, které si teda už téměř nepamatuji, a na jeden díl kresleného Batmana. Škoda ekologické propagandy.

Kung Fu Panda 2 (2011)

Druhá panda dokázala skvěle navázat na první díl aniž by jej vykrádala. Nechybí humor, akce ani emoce. Já jsem z kina odcházel maximálně spokojený. Snad jen ta poslední scéna byla zbytečná. No možná byla nutná pro třetí díl.

Asterix a Vikingové (2006)

Dobrý příběh, dobré hlášky, dobré odkazy a hlavně skvělá animace. Animace byla jiná než v předchozích dílech, jednodušší a pro mě o to pěknější. Také příběh mě bavil více než ty předchozí. Možná proto, že jsem je už viděl mockrát a tohle teprve poprvé.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Ano, film má spoustu chyb. Ne dějových, těch jsem si nevšiml, ale takových těch, kdy si říkáte "to snad ne". Detaily kdy dostávájí fyzikální, případně biologické, zákony na prdel. Ale vůbec to nevadí. Film je tak nabušený akcí a tak šlape, že jsem to jenom sledoval s přihlouplým úsměvem a užíval jsem si to. Pátý díl se může hrdě postavit vedle povedeného prvního dílu. Není stejný, je úplně jiný a to je dobře. Postava hraná The Rockem byla příjemným oživením. Zajímavým zpestřením byl maniakální smích, kterých se ozýval z hlediště během tichých zpomalovaček :-)

Thor (2011)

Už v kině jsem se musel rozhodnout, jak tenhle film vnímat a hodnotit, abych si jej náležitě užil. A myslím že jsem se rozhodl správně, když jsem se na něj díval jako na pohádku. Na pohádku, která je ne nepodobná těm našim klasickým. Jen v amerických a komiksových reáliích. Cestou domů z kina jsem se snažil najít nejpodobnější českou pohádku. Nepodařilo se mi to, ale zeptám se syna :-) Ale zpět k Thorovi. Jako pohádka se mi to líbilo velmi. Pokud bych to nehodnotil jako pohádku, bylo by hvězdiček méně. Velmi mě pobavila narážka na jiný komiks :-)

Austin Powers: Špionátor (1997)

Trapné, ale ne natolik, abych se nedodíval do konce. Jak už psal někdo dříve, zachraňovaly to ženské. Nejlepší hláška: "Co jste to chlape jedl?".

Sucker Punch (2011)

Po traileru v kině jsem film zatratil, ale potom mě zlákalo jméno režiséra. Na film jsem šel s tím, že mě může jenom mile překvapit. Děj nebudu komentovat, ten jsem dosud asi plně nepochopil (proč nevěstinec?), ale oko bylo maximálně potěšeno. Vizuální orgie! A skvělá kamera, která mi nevím proč místy připomínala Tarantina.