Surf II (1984)

Komediálny mix horrorov 70-ych rokov a surferských filmov rokov 60-ych (s vhodnými oldies ako soundtrack). Deezen čo do srandy nikdy nesklame, ale najlepší vtip vo filme je jeho názov: Surf I nebol nikdy natočený.

Do Říma s láskou (2012)

Kto z českých distribútorov prekladal názov filmu, mal by dostať Oscara. To ako vážne? Pre pána Jána. Do Ríma s láskou. Fakt? Nie snáď náhodou Rímu s láskou?

Konzultant (2013)

V uvodnej scene filmu hovori Fassbender Cruz: " mas tu najchutnejsiu p***u v celom krestanskom svete". Ona odpoveda: "och Boze". Religiozna alegoria? Dufajme, lebo inac je to trapne, ako cely tento film.

Mafiánovi (2013)

Skutocne som sa pobavil - odporny film. Chudak De Niro, ze berie aj take ulohy. Pfeifferova si to zasluzila. Besson nebude francuzsky Tarantino nikdy.

Afrika (2013) (seriál)

Neskutocne nadherne a dojimave zaroven.

Lesní duch (2013)

Pri natacani sa pouzilo 25.000 litrov krvi. Pre porovnanie, vo filme 30 days of night sa pouzilo 4.500 litrov.

Hitchcock (2012)

Film sa mi zdal veľmi preexponovaný. Anthony Hopkins je dobrý herec, tu sa však z každého jeho gesta dalo čítať: za toto musím dostať Oscara. Afekt na afekt. V druhej polovici filmu mi zblbol prehrávač, ani som neľutoval. A že by takto vyzeral Hitchcock? Strašná maska.

Cesta (2012)

Distribútor asi film nevidel, pretože snímky z dovolenky si Raul pamätá, zarazí ho tam iná vec. Celkovo film osciluje medzi psychologickou drámou a kvázi horrorom. Niečo tomu chýbalo.

Vražedná terapie (2001)

"Strach je to pravé miesto" - varoval slogan k tomuto filmu. Ak by existovalo miesto, kde by sa nepokoj a mizéria preliali do tehál a cementu, isto by to bol Danvers State Hospital v Massachussets. O tejto budove, postavenej v roku 1874 a zdemolovanej v roku 2006, sa hovorilo, že to bola inštitúcia, kde bola lobotómia dovedená k dokonalosti. Niektorí herci potvrdzujú, že počas nakrúcania na nich tiesnivá atmosféra a história veľmi pôsobili. Film bol natočený 24P high-definition kamerou a transferovaný na 35 mm. je plný naturalistických pohľadov, docielených prirodzeným svetlom (a tmou) . Andersonove používanie stopových záberov pripomína "The Shining" a týmto kope rovnakú studňu zúfalstva a izolácie. Hudba a zvukové efekty sú excelentné a niektoré dialógové scény súperia s "The Exorcist III", čo do navodenia husej kože. V roku 2001 bol tento film prepadákom, dnes je však považovaný za prvotriedne cvičenie v pod kožu zachádzajúcom psychologickom horrore.