• Krátkometrážní

Yin xia en chou lu (1978)

Siu-Pang Chan má krom režie, scénaře a bojové choreografie i menší roli fightera a to hned v úvodu. Obsazení bojových umělců je velmi silné a pestré. Nesmím opomenout Cliff Loka, byť nemá tolik prostoru na souboje, protože je v utajení. Nejvíce předvede Polly Kuan a Carter Wong. Taekwondista Kang Chin hraje klasicky záporáka a pár koukatelných soubojů má i veterán Kien Shih. Kamera je docela na facku, souboje se odehrávají povětšinou v přítmí.

Bai zhan bao shan he (1978)

Historické akční drama je zajímavé i tím, že se na něm podílelo 12 režisérů. Vyjímečně svým bojovým umem s holí překvapí James Tien, který potvrzuje fakt, že nej formu měl roku 1978. Žádné dablovaní, ale dlouhé a rychlé souboje bez střihu. Choreografie tyče naprosto skvělá, když pomineme fakt, že zde není přítomen klan Lau ani žádní Yueni. Souboje na meče či kopí vyplňují zbylou část filmu. Pravdivá je i zajímavost k akční choreografii, že vypomáhal Jackie Chan.

Huo feng huang (1978)

Dablování v akrobacii (nejen) Red Phoenixe má na starost známý akrobat Jack Long. Ten má i menší roli jako Mr.Yao. Herecky překvapil Yueh Hua a to samé musím fakt říct i o Davidu Chiangovi.

Nu ying xiong fei che duo bao (1973)

V úvodní honičce mne potěšila úžasná skladba 'Hocus Pokus' kapely Focus, kterou do filmu ukradl neznámý skladatel Chow Leung. Následuje skvělá pouliční bitka, kdy Polly Kuan rozkope tlupu pěti thugů a další fajt v baru je taky pecka. Bojovou koordinaci měl totiž na starost Siu Chung Leung se svým synem Brucem Leungem a choreografem Gam Mingem. Na rok 1973 je k vidění velmi rychlá akce a to mezi stunty není ani nikdo z Yuenů. Vada na kráse je však nekvalitní kamera, souboje jsou většinou ve tmě. Karatista Kurata v roli zpěváka docela pobavil.

Karate sabuk hitam (1979)

V Indonéském flicku se skvěle blýsknou karatisti Larry Lee a Bruce Leung. Nepříliš známý Larry Lee vyhrál titul šampióna karate v několika provinciích. Dobře známý karatista Bruce Leung v snímku Karate sabuk hitam (1977) vytvářel i bojovou choreografii. Větší roli má i jeho neméně známý bratr Tony Leung. Krom stunta Lung Chana odkope solidní práci taekwondista Tao Chiang a hudebně utkví dirigent a bojový umělec Frankie Chan.

Gu tong xiao (1978)

V tajvanském flicku není z druhé strany jeviště nikdo známý. Vyjímku tvoří jen bojový koordinátor Lee Chiu. Má zde menší roli jednoho z thugů a z fajterů mne zaujal jen taekwondista Tao Chiang. V cameo roli je nepřehlédnutelná kung-fu lady Judy Lee, která vytříská celé kasíno a hudebně při soubojích utkví skladatel Fu Liang Chou.

Qian li dan qi zhui xiong (1977)

Thaiboxer Wai Man Chan krom hlavní role neobvykle i na režisérské štokrli. Jeho krimi (natáčené roku 1975) kupodivu funguje a výborná je také hudba. Skladatele snímku se mi ovšem nepodařilo dohledat. Wai Man Chan poté režíroval už jen komerčně úspěšný akčňák Gangland Odyssey (1990) s Andym Lauem. Proč tedy v režii nekráčel dál se nejspíš nedozvím. Každopádně zde Wai Man neukáže svůj trademark - vypracované a bohatě potetované tělo.

Diao qin shuang jue (1979)

Hlavní roli v přitroublé kung-fu taškařici má obrýlený highkicker Bruce Leung. Vyjímečně získal hlavní roli i stunt Hon Gwok-choi, který býval hojně obsazován do rolí thugů. Veterán Ku Feng si zahrál Drunken Mastera a za zmínku stojí jeho krásná dcera Mei Mei - kopající proklatě vysoko, ďáblužel si zahrála jen ve třech snímcích.

Zhui lie (1978)

Frank Wong v Shaolin Kung Fu Master (1978) chytá holýma rukama živé kobry. Kobry nebyli údajně pod vlivem drog, tak můžete posoudit Wongovu rychlost ovšem v prostřihu to nemusí být jeho ruce. Frank Wong je v každé akrobacii dablován, což jde poznat hned v prvním souboji s Fei Lungem. Don Tao Wong je bohužel zabit už v první půlhoďce dvěma bizarními neumětely, což docela namíchne a Chi Kuan-Chun přichází na scénu až v 43.minutě, kdy je také zabit tím podivným duem. Tento prapodivný film natočil herec a akční režisér Wong Fei-Lung, ale je to spíše ztráta času.

Xin fei hu wai chuan (1984)

Komerčně úspěšný New Tales of the Flying Fox (1984) je remakem snímku Legend of the Fox (1980). Neznámý režisér Lau Shut-Yue tímto wuxia debutoval v době, kdy kung-fu produkce Shaw Brothers byla již za zenitem. V 80.letech přešel na žádané hororové komedie, než se po pár filmech vytratil úplně. Snímek je natočen dle románu Jin Yonga (Louis Cha), který byl zfilmován i do třicetihodinovém seriálu. Přemíru lan zde zachraňují souboje na meče a hlavní role slavného Alexe Mana a i akrobat Goo Goon Chung, který předvádí krom šermu i skvělé vruty a backflipy.