Láska nebeská (2003)

Jeden z TOP romantických vánočních snímků... Film, který je opravdu možné vidět každé Vánoce. Čili mimořádně kvalitní, milá, skvěle obsazená romantika, včetně skvělého soundtracku, úžasného scénáře, brilantní režie a vynikajících herců. Love Is All Around 100%

Prázdniny (2006)

Jeden z nejhezčích vánočních filmů. Povedený scénář i režie, vkusná hudba, výborné herecké výkony včetně opravdu úžasného Eli Wallacha. Romantika o Vánocích povinná 85%

Pravý rytíř (2016) (TV film)

Průměrná až lehce podpůměrná televizní pohádka, kterou zachraňuje výborný Vaculík a k nepoznání změněný Hanzlík. Každopádně se na to dalo dívat až do konce, což kvituji s povděkem 40%

Apocalypto (2006)

Napínavý, přímočarý snímek s poměrně neobvyklým námětem. Výborně natočeno, vypiplaný vizuál a taky skvělá ukázka toho, co všechno člověk dokáže, když přemůže strach. A především to, co Mel umí skvěle - násilí, akci a krev 75%

Sinister (2012)

Špička ve svém žánru. Výborně natočený horor se skvělou kamerou a ještě skvělejším soundtrackem. Pokud se tedy dá těm hrůzostrašným zvukům říkat hudba. Všudypřítomné napětí a parádní pointa, to všechno dělá z tohoto snímku jeden z nejlepších hororů za posledních deset let. 90% P.S. Škoda jen zmršeného obrazu na tuzemském blu-rayi, doporučuji zahraniční edici, která je o.k

3 dny na zabití (2014)

Neuvěřitelná sračka, kterou snad rejža nemůže myslet ani vážně. Tak příšerné neinvenční klišé, tak otřesné herecké nevýkony, tak strašlivé scény, které v "pravou" chvíli zpomalí aby zapůsobily.... A ano, smál jsem se, takže zapůsobily. Mimořádně trapný pokus natočit cosi jako Taken. Ten je ovšem o milióny světelných let dál... Bessonova sestupná tendence je strašidelná. Costnera jsem míval hodně rád, a na jeho geniální "Vlky" se vždycky podívám, tohle je ale osudový přešlap. S odřenýma ušima 10%

Dešťová víla (2010)

Jedna z mála novodobých pohádek, která je slušně natočená, má zajímavý příběh, krásné exteriéry a tak nějak splňuje kritéria, které člověk od pohádky čeká. Navíc pro Island a Vicu mám velkou slabost 60%

Obr Dobr (2016)

Krásná pohádka v mistrovské režii. Je úžasné sledovat, jak neuvěřitelně brilantně a úchvatně je snímek natočen, a ačkoliv mu lehce chybí tempo, laskavé vyprávění Pana režiséra vše napraví. 65%

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Clint s Tomem zkrátka umí... Film nádherně ukazuje, jak jsou někteří lidé ve vysokých funkcích oddělení od reality. Jak mechanicky vykonávají své funkce netušíc, že před nimi sedí živý člověk, ne stroj. 80%

Sedm statečných (2016)

Zbytečný film. I jako samostatný snímek, bez srovnání s klasikou obstojí jen tak tak. Svižné finále už to moc nezachrání. Denzel sice má velice slušné charisma, ale Brynner ho měl o pár světelných let víc. Srovnání s původním snímkem nesnese ani charakteristika postav, protože je velice chabá. Western na nedělní odpoledne 40%

Časové pásmo bylo změněno