True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Upírská sága čítající sedm sérií, která umí slušně zabavit a přitáhnout diváka k bedně hezkých pár večerů. Především do cca. čtvrté série to fakt odsejpá a má to celkem grády. Sestupná tendence kvality je jasná. Především pak poslední série představuje nekonečné utrpení a blbost. Kdybych se nekoukal od začátku, asi bych ty poslední díly fakt nedal. 70%

Chci tě zpátky (2022)

Ten typ filmu, u kterého během úvodních titulků tak nějak víte, jak to skončí. Ale v tomto případě to nevadí, jedná se o slušnou, dobře obsazenou romantiku, která se nesnaží být prvoplánově zábavná nebo happy. 65%

M3GAN (2022)

Vydařený horůrek o jednom zázraku pro zářící dětské oči - panenka M3GAN. V pojetí žánru je to trochu light, ale klasické hororové postupy zde výborně nahrazuje mrazivá logika umělé inteligence, která nemá zábrany ani svědomí. Taky o jedné hodné tetě, která v zajetí své práce a digitálního bordelsvěta kašle na svoji malou neteř a ve vidině zářné kariéry a úspěchů ji předhodí monstru, které sama stvořila. Bavilo moc. 65%

Den nezávislosti (1996)

Emmerichova nejlepší jízda. Nabušená sci-fi, ve které se Rolandovi povedlo téměř vše, od výborného obsazení po parádní efekty. První cca. hodina je naprosto úchvatná, zbytek filmu taky dobrý, jen bych ubral toho otravného vlasteneckého patosu. Ale to už by asi nebyl Emmerich. Každopádně i po letech a několika reprízách mě to pořád baví. 80%

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Keanu Reeves jako mimozemšťan Klaatu přinášející lidstvu konečné řešení. Výborná sci-fi Scotta Derricksona a silně vizionářský příběh, který vykresluje lidstvo jako nákazu ničící planetu. A příběh stále tak aktuální. Romantická složka filmu s krásnou a tradičně skvělou Jennifer funguje spolehlivě, i když je lehce naivní. Ruku v ruce s povedenými efekty se tak jedná o parádní sci-fi, která má poselství i tah na bránu. 80%

O mě se neboj (2022) (seriál)

Poměrně sympatický tuzemský seriál, o vzestupech a pádech jedné Evy, kterou solidně hraje sympatická Veronika. Nevím, jestli to, co se tam odehrává je úplně reálné ve skutečném životě, ale bavilo mě to. Jediné co moc nechápu je, že scénáristé musí mít asi fakt slušnou pifku na chlapy. Jeden asociální kretén, který se nechá manželkou živit a okupuje byt. Další přes seznamku okrádá ženy a třetí je rovnou mlátí. Tohle tak úplně nevyšlo. 55%

Pekelná díra (2022)

Poláci umí. Po stopách zmizelých dívek až do ponurého kláštera - sanatoria, kde skupina kněží provádí vymítání posedlých. Parádní atmosféra a pomalejší, ale nekompromisní tempo. Závěr libový. Jediné co zamrzí, je český název - to už je dost mimo. Horor je to skvělý. 75%

The Twin (2022)

Skvělý atmosférický horor o ztrátě dítěte a traumatech, kterými si musí rodiče projít. Sovy nejsou tím, čím se zdají být a tohle je filmová hrůza, která stojí za pozornost. 75%

Úsměv (2022)

Případy podivných sebevražd, do kterých je vtažena psychiatrička s nezpracovaným traumatem je solidní horor, který umí přitlačit na pilu a má dobrý, i když ne úplně originální námět. Rozhodně se jedná o tu lepší část filmových děsů, které k nám v roce 22 zavítaly do kin. 65%

Menu (2022)

Námětem zajímavý snímek, který sklízí body především díky obsazení Anny a Ralpha. Vypráví o jednom geniálním šéfkuchaři, který touží po originálním vyrovnání účtů. Scénář je místy chatrnější a nějaké ty nelogičnosti taky přijdou, já se však slušně bavil. Takový kulinářský psychotoč. 65%

Časové pásmo bylo změněno