Mluv se mnou (2023)

Teenageři našli ruku kontaktéra aneb jak se díky debilní zábavě dostat na hranici života a smrti. Výtečný horor, který má všechny potřebné atributy žánru a ve kterém se hlavní postavy chovají uvěřitelně. Neboli mladí se chovají jako naprostí trotli, ale věřím, že by to mohlo takhle nějak probíhat. Má to napětí i atmosféru a snímek rozhodně dává nafrak všem Sestrám a dalším nudným horůrkům. Líbilo moc. 80%

Nech svět světem (2023)

Tohle Esmailovi i Netflixu vyšlo. Skvěle obsazená apokalyptická lahůdka, která mě svou dusnou atmosférou udržela lehce dvě hodiny napjatého jako strunu. 75%

Někdo klepe na dveře (2023)

Je třeba napsat, že tento film je výrazně lepší, než předchozí mimořádná kravina Čas. Neboli příběh o nadcházející  apokalypse, který má zajímavé momenty, ale celkově se jedná o lehký podprůměr. Vzpomínám na snímek s tématikou apokalypsy "Úkryt" s  Michaelem Shannonem z roku 2011, který je ale minimálně o třídu lepší. A tak Shy aspoň natočil film s homo-rodiči, což je dnes tak nějak genderově vyhovující. 40%

Nic ve zlým (2023)

Fajn komedie o tom, jak zachránit barák a tak nějak připravit na vysokoškolský život vyplašeného teenagera. Fórky jsou povedené, námět solidní  a především skvělá Jennifer Lawrence, která celý film neskutečně táhne. 65%

Nikdo tě nezachrání (2023)

Mám pro sci-fi a především ty mimozemské celkem slabost, takže na každou takovou žánrovku se těším. A musím říct, že zklamaný určitě nejsem. Mladá dívka sama ve velkém domě, na samotě, to nemohlo dopadnout špatně. A taky že ne. S Katlyn Dever měl rejža šťastnou ruku, protože ta téměř bez jediného slova s přehledem film utáhne. Jak lekačky, tak dramatickou rovinu. Je to slušně děsivé, hudba jen podtrhuje beznadějnou situaci. Mimozemští návštěvníci - kolonisté, jsou vydaření a přiměřeně odpudiví. Pointa se mi taky líbila, akorát je dost kosrbatá. Ve finále už Duffield lehce ztrácí dech. 65%

On se bojí (2023)

Hereditary je jeden z nejlepších hororů které jsem viděl. Midsommar je taky skvělý. Jsem rád, že jsem na novinku Ariho nešel do kina, protože bych se zbláznil stejně jako Beau. Tohle je opravdu hodně špatný trip, který jsem protrpěl do konce a nikdy více. 10%

Oppenheimer (2023)

Můj oblíbený režisér si vybral pro svůj poslední film zajímavé téma, které bohužel pro mne, zachytil ne příliš zajímavým způsobem. Naprosto úchvatná je celá sekvence kolem odpálení bomby a taky závěr se mi moc líbil. Mezi tím jsou však předlouhé hodiny politické ultražvanírny které mě zcela minuly. Tak snad příště. 40%

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Velkovýrobce hnusistických ideozvrácenin serflix povolal svého hlavního nádeníka Flanagana, aby předestřel pestrou paletu úchylů, umně zabalenou do hororového žánru. Aneb jak svět přichází o nadějného autora. 35%

Papežův vymítač (2023)

Solidní vymítárna co diváka nějak extra nepoloží. Určitě je to ale slušná žánrovka, které dává Russel vše, co potřebuje. 60%

Pod hladinou (2023) (seriál)

Koukatelný tuzemský seriál, který má solidní obsazení i atraktivní prostředí. Jednotlivé díly jsou plus mínus zajímavé a určitě jsem se u nich nenudil. Co se tradičně moc nedaří, jsou vztahové linie, především ta mezi Janem Zachem a Alicí je mírně řečeno divná. Každopádně pochvala, že se natočilo něco, na co se dá koukat. 40%