Jednoduchý plán (1998)

Film by mohl mít podtitul "Peníze tě přivedou do hrobu". Typický Sam Raimi v nejlepší formě rozjíždí ďábelský kolotoč a vrší jednu absurdní a šílenou scénu za druhou a velice rychle přibývá také mrtvol. Aneb jak si tři natvrdlí blbouni chtějí poradit s balíkem prachů. Obsazení vynikající bez vyjímek, přičemž Paxton s Thorntonem předvádějí herecký koncert. Z celého filmu na mne dýchla doslova osudovost veškerého dění. Jako kdyby ti týpci rádi jednali jinak, ale prostě nemůžou. Raimi dokáže bavit svým typickým způsobem ale také neváhá přitlačit na pilu a jít až doslova na dřeň... Skvělá záležitost 90%

Jestřábí žena (1985)

Pěkná, výpravná fantasy-pohádka které sráží jednu hvězdu naprosto otřesná hudba. 65%

Ještěr (2023)

Parádní krimi se vším všudy. Netflix si může zase jednou připsat fakt dobrý zářez. 75%

Jiná země (2011)

Vynikající drama na pozadí sci-fi linie. Příběh o vině a jejích následcích, o naději a zklamání. Film postavený na dvou hercích, kteří dle mého soudu nezklamali. Především krásná Brit Marling exceluje. Povedené od začátku do konce. Tisíckrát lepší než podobná Melancholia.80%

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Měl jsem pocit, že se mi to zdá... Neskutečná impotence v tomto případě československé pohádky pokračuje ve velkém stylu. Dopracovali jsme to k českému dabingu. Naprosto tupý příběh, neuvěřitelně diletantsky ztvárněný a pasáže vykradené z popelky tuto katastrofu dovršují. Kde se poděly krásné písně a nádherná filmová hudba našich opravdových pohádkových skvostů? V této parodii na pohádku zběsile preluduje nějaký tónový onanista, aby si v závěru všichni zatančili zcela mimo rytmus na naprosto debilní, současnou hudbu. A stejně mimo je i tento televizní paskvil. Jeden krůček od odpadu... 5%

Johanka z Arku (1999)

Poměrně povedené zpracování historických událostí, byť na tehdejší Bessonův průměr je to slabší kus. Přesto mě film celkem bavil a pomalejší tempo mi vyhovuje. Několik výborných scén a závěr s Dustinem je top. Pěkně zobrazeno zlo jménem církev svatá... 60%

John Wick (2014)

Čistá žánrovka,kterou si "bad ass" Keanu Reeves ukradl v podstatě sám pro sebe.Nenáročná vybíjená,přitom velice povedená a zábavná.Jediné,co mě lehce zklamalo je závěrečná bitka. 70%

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Pro mne se počtvrté už skutečně jedná o kreativně natočenou kravinu. Film nenabízí více než nekonečné souboje a i ty mají potenciál spíše nudit. Zápletka taky nijak neoslní. 40%

John Wick 2 (2017)

Typická dvojka. Víc akce, víc mrtvol, víc všeho... Což o to,akce natočené parádně,ke konci už místy nudí. Jednička byla zajímavá jednohubka,se sice klasickou zápletkou,ale výborně natočenou. Tohle je opravdu akčnější opáčko. Mám pocit,že jediný na této planetě,kdo dokáže poslat Johna Wicka pod kytky je Chuck Norris. 65%

John Wick 3 (2019)

John Wick ztrácí ochranu a musí se opět postarat o řešení... Skvěle natočené bitky, přičemž ty se psy jsou opravdu top. Výborný look filmu, který ale nemá žádný pořádný příběh a ve kterém jde jen o násilí, v tomto případě vypiplané k dokonalosti. Wick nejí, nespí, jen zabíjí a přežívá. Davy evidentně baví sledovat potřetí zabijáka a třeba mu ještě fandit. Je jasné, že se dočkáme čtyřky. 40%