La cara oculta (2011)

Takový spíše pokus o mysteriózní film, aneb příběh týpka, co nenechá žádnou sukni na pokoji a když už si nějaké ty šťabajzny nabrnkne, tak jsou to psychopatické blbky... Průměrná režie s ochotnickými herci. Na jedno podívání dobrý, třeba proto, že roštěnky se poměrně často odhalují, asi aby se zahalil podprůměrný film. 35%

Richard Jewell (2019)

Clint je prostě legenda a borec. Umí dát dohromady výborné herce, parádní námět a skvěle to natočit. Co chtít víc. Příběh o hrdinovi, kterého chtěli smradi z FBI uškvařit na křesle...Všichni výborní, Sam Rockwell naprosto excelentní. 85%

Poldovi v patách (1991)

Komedie jejíž největším přínosem je Michael J. Fox, na kterém to stojí a padá. James Woods jako věčně prudící polda mu pak zdatně sekunduje. Bohužel film je tak nějak bez většího tahu na branku, na můj vkus příliš uřvaný a celkově přepálený, vtipný jenom tak lehce, za břicho jsem se tedy nepopadal. Ale tak v průměru se udrží... 55%

Temný případ - Série 1 (2014) (série)

Pomalé, promyšlené vyprávění jednoho temného případu, které má navzdory tempu skvělou gradaci, parádní herce, atmosféru i promakaný scénář. 90%

Stáhni mě do pekla (2009)

Raimiho spanilá jízda napříč žánrem, který ovládá nejlépe. Proti Lamii záchrana není, ale Alison Lohman pro to udělá absolutně všechno možné i nemožné. Skvělý nářez naprosto v Raimiho stylu! 90%

Muž bez stínu (2000)

Verhoeven nám svým typickým způsobem vypráví příběh o týpkovi, který sotva zmizí v zrcadle, tak ho chytne solidní rapl. Aneb Kevin Bacon jako sebestředný, agresivní psychouš a nepřehlédnutelná Elisabeth Shue jako jeho krásná kolegyně v krvavé honbě za Nobelovou cenou. Film si drží slušné tempo za podpory výborných efektů a mírně k zemi ho sráží až závěr, který u mne sráží také jednu hvězdu. Každopádně bavilo. 65%

Servant (2019) (seriál)

Tvůrci tohoto velice vydařeného mysteriózního seriálu o jednom kojenci, jeho zvláštní rodince a ještě podivnější chůvě nám krásným způsobem říkají, že cesta je cíl. Protože cesta k závěrečnému dílu je napínavá, mindfucková, parádní jízda, kterou jsem si neskutečně užil. 75%

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Parádní pokračování dvou předchozích, fenomenálních filmových pecek, které má vše potřebné. Nekompromisní akci, skvělý humor, povedený scénář a hlavně Arnolda. Trojka se tak může bez uzardění a hrdě postavit do fronty za své dva bratříčky. 75%

Pravidla moštárny (1999)

Krásný příběh života bez příkras se skvělou režií Lasse Hallströma a se skvělým scénařem Johna Irvinga. Výborní herci a nádherná hudba. Film o hledání svého místa ve světě a také o tom, že držet se vždy pravidel někdy prostě člověk nemůže. Mistrovsky zpracovaný poetický příběh. 85%

Věc: Počátek (2011)

Povedený prequel legendárního hororu, na kterém jde vidět, že tvůrci ctí Carpenterův film a rozhodně mu nedělají ostudu. Snímek má efekty, příběh, slušné herce a napjatá atmosféra mrazivého pekla je vykreslena báječně. Každopádně spokojenost. 75%