Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Kromě skvělé zápletky nabízí Tarantino spoustu nádherně emocionálních scén laděných do šedesátek. Kdo má k této době vztah, bude si řádně libovat - jako já. Mraky parádní muziky. Bratt je ultimátní borec, DiCaprio těžce válí a Margot je prostě božská. Díky za film a za skvělý závěr. 90%

Hlavně nezávazně (2011)

Ivan Reitman, z jehož mistrovského kousku Lítám v tom jsem byl na větvi, nám servíruje nemastnou, neslanou rádobykomedii, které ale chybí v podstatě všechny atributy žánru. Slabý soundtrack, vyčpělé vtípky, ne zrovna uvěřitelné chování postav, nezajímavý vývoj který se točí akorát kolem zásunu a na závěr hra na romantickou notu... 35%

Osvícení (1980)

Skvělé zpracování fantastické klasiky od Stephena Kinga o rodině, která hodlá přežít zimu v odlehlém hotelu v horách. Kubrick dělal co mohl a výsledek rozhodně stojí za to, i když některé věci dost změnil. Co se nepodařilo do snímku dostat, především asi kvůli stopáži, je rozkreslení charakterů a příliš brzo začne tlačit na pilu. Také tzv. osvícení, o čem to celé je, je zmíněno víceméně okrajově. Z úžasné předlohy tak zůstává "pouze" přeměna tatínka Jacka, kterého proměnil hotel v "to" a který se snaží připojit k hotelovým hostům... Osobně preferuji kinoverzi před tou speciální. Kinoverze má daleko větší tah na branku. Horor je to mistrovský. 90%

Zrcadla (2008)

Povedený horor, který má atmosféru, zajímavý příběh, úchvatnou Paulu Patton a bezva pointu. 70%

Los ojos de Julia (2010)

Poměrně promarněná příležitost. Necelou první hodinku filmu vše klape jak má, a je slušně našlápnuto. Pak přichází scéna, kdy lékař chce, ať Julia určitě zůstane po operaci očí v nemocnici. Tak si však trvá na svém(přece nemocnice nesnáší), že půjde do domu své sestry (po tom, co se tam všechno stalo), ve kterém se prý umí dobře pohybovat (nezná, nedá pořádný krok). Díky tomuto obřímu oslímu můstku může děj dále pokračovat tak, jak pokračuje. Do konce se dočkáme nějakého toho adrenalinu a taky nějakých dalších volovin. Škoda. 40%

Krvavá nevěsta (2019)

Svatební noc v poněkud netradičním provedení... Černý humor snímku velice sluší a Samara jede! Líbilo. 70%

Co ta holka chce (2003)

Colin Firth řádí spolu s kráskami Kelly Preston a Amandou Bynes v komedii o hledání otce, nalezení dcery a u které vlastně od začátku tak nějak víte, jak to skončí. Ale žánru romantické komedie ostudu určitě nedělá. 50%

Princ a Večernice (1978)

Dnes už jedna z klasických pohádek, se spoustou výtečných herců a pěknou výpravou. 70%

Král (2019)

Výborný historický zářez od Netflixu, který má zajímavý a nápaditý příběh a závěr je prostě parádní 75%

Píseň lásky samotářky (2004)

Krásný příběh dvou násosků a jedné mladé divky z opojného New Orleans, který si s umem sobě vlastním vychutnali především John Travolta a Scarlett Johanssonn. Skvělá hudba, silné a vypointované scény, velká parádička. 90%