Obr Dobr (2016)

Krásná pohádka v mistrovské režii. Je úžasné sledovat, jak neuvěřitelně brilantně a úchvatně je snímek natočen, a ačkoliv mu lehce chybí tempo, laskavé vyprávění Pana režiséra vše napraví. 65%

Bůh ti žehnej, Ozzy Osbourne (2011)

Geniální muzikant, ze kterého drogy a chlast udělaly celoživotní trosku a idiota. Svůj hudební talent těžce vykoupil ničením života svého, své rodiny a klaněním se anonymním davům...Legenda? Ani náhodou. Spíš smutný příběh... 60%

Warcraft: První střet (2016)

Koukal jsem na to nezatížen hrou ani příběhem. Snad jen jméno režiséra, který má za sebou dva vynikající filmy. Tohle se tak úplně nepovedlo. Silnější scény střídají ty slabé, scénář místy kulhá. Vizuálně výborné, pocitově nemastné, neslané. Pokud se to někdo vůbec pokusí srovnat s Pánem prstenů, je naprosto mimo. 55%

Rozsudek smrti (2007)

Wan v tomto snímku překvapivě nedotažený a nedomyšlený. Typický revenge snímek, slušně natočený, dobře zahraný, který však shazuje slabý scénář 50%

V zajetí démonů 2 (2016)

Čtvrtý film Jamese Wana s naprosto stejnou tématikou. Podívaná sice kvalitní, ale postupy, scény, kamera, triky - prostě stokrát opakované totéž. Na mně osobně už to nezabírá. Film na jedno kouknutí dobrý, avšak v paměti určitě nezůstane. Oproti jedničce možná trochu větší intenzita, o to menší invence. Valak vypadá jako by vypadl z Insidious a vůbec všichni duchové ze všech čtyř filmů vypadají jako jedna parta. Wan je jednoznačně mimořádně talentovaný režisér, který umí duchařinu a napětí na jedničku, ale v tomto případě zřejmě pouze vyhověl tlaku filmových společností na povinnou dvojku 60%

47 metrů (2017)

Výborný žraločí žánrový kousek, za mně lepší než Deep Blue Sea 65%

Každý milion dobrý (2016) (TV film)

Po dlouhém čekání nám Čt servíruje opravdu slušné drama. Když někomu cokoli vládne.... Bohdalová výborná, taktéž ostatní herci... Příjemné překvápko 55%

Osm hrozných (2015)

Typický autorův rukopis, skvělá kamera, výborní herci, parádní hudba.... Stačí to? Bohužel. Pro mne to dohromady ještě nedává excelentní dílo. I když jsem se určitě nenudil, patří tento snímek spíše k slabším Tarantinovým kouskům. Quentin namíchal všechny své silné esence, ale finální nápoj je tak napůl geniální a napůl otrávený. Určitě na jedno shlédnutí. 60%

Sedmero krkavců (2015)

Rozhodně to nejlepší z tuzemského pohádkového světa, co bylo za poslední roky natočeno. Inteligentní, dobře natočený a zahraný film. Přesto mi schází "něco", co mají naše české klasiky. Snad je to scéna, který by mne opravdu chytla za srdce, nebo absence nějakých výraznějších hudebních motivů, které tolik rozzářily české klasické pohádky. Kvalitní adaptace za 60%

Purpurový vrch (2015)

V tomto případě forma mnohonásobně vítězí nad obsahem, který je mdlý, nedotažený, předvídatelný a v závěru také stupidní... Je vidět, že si Toro plní nějaký svůj sen a bohužel se moc neohlíží na diváka. Vyprávění v první půlce má pár zajímavých momentů a místy také prosakuje nuda. Příběh je neuvěřitelně jednoduchý a divák velice záhy zjistí, jak se věci mají. Navíc duchové vypadají stejně jako v Ďáblově páteři. Čili zřejmě dochází také invence. Vizuál fantastický, ale co se týče atmosféry, Toro v tomto filmu dostává na frak zejména ve srovnání s Wanovými Insidious, protože se mu film rozpadá pod rukama. Celkem zklamání 45%