• Krátkometrážní

The Weight of Chains 2 (2014)

Pokračovanie opäť vo veľkom štýle. Popis problému skvelý, no návrh riešení tu má len veľmi malý priestor a aj to len také, ktoré by som nazval základné, no o nich ani dokument podľa mňa nemal byť. Väčšina sa chce dozvedieť určitú chronológiu udalostí, ktoré viedli k dnešnému stavu a na to druhý diel skvelo nadviazal. Malagurski je neobyčajný človek, ktorý v posledných rokoch získal veľký rešpekt vo svojej domovine, ale aj v zahraničí. Na tento dokument, kým ho sprístupní verejnosti som čakal dlho a dočkal som sa včera.

Kristína: Na bieleho koňa (2015) (hudební videoklip)

Klip je taká zmiešanina zostrihov z filmu a nejakých scénok s Kristínou, je to také všelijaké, ale Kristína to uchopila za správny koniec. Jej pieseň je to, čo sa mi na tejto rozprávke najviac páčilo. Ona tiež. A vlastne aj ten klip je taký svieži, takže budem naň dobrý.

Kristína: Navždy (2014) (hudební videoklip)

Je otázne či chceme niečo navždy, každopádne mať sa s druhými rád by mohlo byť navždy hoc aj keby to nebolo v manželstve. Každopádne ten nostalgický podtón, či tanec, to je nádherné a Kristínin spev, úžasné.

VPRO Tegenlicht (2002) (seriál)

Veľmi podnetný seriál, akurát mohli tie témy viac dopodrobna rozobrať.

Toni Erdmann (2016)

Príbeh z neoliberálneho sveta. Možno trocha rozťahaný, ale určite poučný a k zamysleniu sa nad snobizmom a hraním sa na akúsi vyššiu rozumnejšiu triedu v niečom a zároveň totálne nerozumné drogovanie a iné záležitosti. Pokrytectvo hranej dokonalosti bez sebakritiky. Toto je veľmi významné európske dielo, ktoré keby nemalo istú ťažkopádnosť v deji, mohlo byť určite tým najlepším čo v Európe ako kritika systému za minulý rok bolo v kinematografii. Tá prázdnota na záver, tá úzkosť z toho je cítiť. Podľa mňa veľmi depresívne dielo, ale zasmial som sa občas. Táto doba je občas priam na prášky najmä kvôli ľudskému uvažovaniu.

Mnenie antifašista (2008)

Názory z viacerých strán antifašistickej scény, no možno chýbalo viac názorov zvonka,a j keď sa to volá ako sa volá. Takto musím hodnotiť aj to, čo som počul a to neprekvapilo, kto čo hovoril. človek, čo trocha zabrdne do týchto vecí tu veľa nových informácií nenájde.

Syriennes (2016)

Vo vojne by to chcelo aj názory druhej strany, aj keď do veľkej miery sú tieto názory z dokumentu pravdivé aspoň podľa mňa, keďže tú vojnu už dlhšie sledujem.

VICE News (2013) (seriál)

Veľa dôležitých dokumentov s fakt zaujímavými informáciami, no aj veľa jednostranných pohľadov, priam až ideologicky zafarbených s mnohým odfláknutým. Za mňa obyčajný priemer.

Lucio, anarquista y albañil (2007)

Ukážka toho, že aj keď vás chcú zatknúť alebo zatknú za protištátnu činnosť, môžete neskôr natáčať dokumenty a môžete byť pre iných priam hrdinom. Podkopávanie štátu a peňažného systému a dokument o tom. Dosť bizarný dokument o anarchistovi, ktorý ako mnohé iné na túto tému v našich médiách veľmi nehľadajte, lebo by ste pritom strávili dlhý čas a možno nič nenašli. Viac menej je to zložené z rozhovorov a prestrihov do minulosti, aby človek získal o tom čo najviac informácií, aj keď ktovie čo všetko na tom bolo pravdy, ale aspoň mnohé informácie konfrontovali.

Komuna (2005)

Hippies mi v niečom sú sympatickí. Taká tá voľnosť v prírode, spolunažívanie, zdieľanie, pomoc, možno aj to pohybovanie sa nahí a voľný sex, proste také to užívanie si života mimo nejakých povinností od spoločnosti, ktorá tlačí na niektoré kultúrne vzorce správania. Avšak nie všetko sa mi tam páčilo. Mnohé veci majú zaostalé, zdravotná starostlivosť, pôrody, výskum, práca na vymoženostiach spoločnosti, veď keby tak všetci žili, tak by sme sa asi do vesmíru tak skoro zas nedostali, no skrátka to má svoje pozitíva aj negatíva si myslím. Tento dokument však bola riadna nuda. Rozhovory, hudba také akoby zabrnknutia na gitaru, proste akoby som sa ocitol niekde v stepi a žužlal steblo trávy v ústach. Veľa som sa nedozvedel a to čo aj áno som trocha tušil. Hippies sa ukázali ako výstrelok, protest, pokus, kde sa zjavne prerečnili do stratena.