• Krátkometrážní

Hotel Paradise (2012) (pořad) odpad!

Vybrať odpad spoločnosti, hlavne nech sú nadržaní, vyrábajme škandály, aké tu doteraz neboli, aby sme zvýšili sledovanosť, šokujme tým, čo tu ešte nebolo, podhoďme ich obyčajným ľuďom v hlavnom vysielacom čase, nech to kľudne vidia aj deti, nadržaní mladiství, či kresťansky alebo inak nábožensky založení ľudia. Robme to roky, zmeníme ľudské povahy 99% ovplyvniteľných ľudí a potom nad nimi budeme ľahko panovať. Médiá, ktoré vo veľkej väčšine vlastnia majitelia so židovským vierovyznaním, by si toto v Izraeli pre najortodoxnejších určite nedovolili. Podsúvať odpad na odvrátenie pohľadu je zlé, na zmenu názorov ešte horšie. Väčšinou sa ukáže, čo sú to za ľudia v extrémnych situáciách, neverím, že by niekto z nich prežil pracovné tábory na Sibíri, veľkú hospodársku krízu v New Yorku v 30. rokoch alebo ešte lepšie v tých rokoch v hladových dolinách vo svete, či iné utrpenia, kde sa ukážu veľkí ľudia. Za najväčšiu perlu zatiaľ považujem výrok jednej silikónovej blondínky, že vy tam doma mrznete a my si tu užívame v teple. Však čo, zahoďme dôstojnosť, česť či úctu, hlavne nech nám je na chvíľu dobre telesne. Kde ste ľudia nechali duchovnú stránku života? Otras, hnus a vlastne pri komentároch k televíznym programom som to už veľa krát spomínal a už sa mi nechce opakovať, je to bieda a znova sa natíska klišé otázka, ale úplne pravdivá - Kam tento svet speje? Ľudia robte niečo užitočné, vytvárajte hodnoty, robte svet lepším, buďte šťastný a robte šťastných aj ostatných a toto nesledujte, o nič dôležité neprídete, iba si ušetríte drahocenný čas. Svet je krásne miesto a nikdy neviete, možno raz budete žiť na pláži, či na mieste, ktoré bude pre vás rajom na Zemi, ale snažte sa, aby sa tak cítili aj iní a aby ho našli aj iní. Nekazme si svet zlom, aké je toto!

Farma (2011) (pořad) odpad!

Ďalšia dávka dementnej zábavy pre ľudí, čo sa nechajú ľahko zmanipulovať a pre ľudí, čo si radi nechajú podstrkovať pod nos totálny odpad na odvracanie očí od reality. Na obidve série nemôžem ľuďom odkázať nič iné, len - Zobuďte sa! Zabávať sa na ľuďoch, z ktorých väčšina videla lopatu s rýľom len v obchodných centrách a fandiť tým takzvane schopným v relácii, kde sa nakoniec aj tak ukazuje, že keď ide o peniaze, zahadzuje sa všetko dobré, čo bolo doteraz, je zvláštne. Čo vám táto relácia dala? Ak vám dala aspoň to, že by ste sa mali viac venovať prírode a menej konzumu, tak je to dobre, ale ak vám prírodu znechutila, tak si dajte facku. Súhlasím aj s komentárom TeeAge, jednou vetou si to vlastne celé vystihol. Nemôžem inak ako odpad!

Upíří deníky (2009) (seriál) odpad!

Ja narozdiel od väčšiny ľudí tu, som nevidel žiaden moderný film o upíroch, dokonca ani Twilight, možno keď sa medzi to dá počítať Van Helsing alebo podobné filmy, kde sa upíri mihli, ako filmy s Lesliem Nielsenom, ale ten je skôr taký starší. Musím uznať, že to bolo naozaj veľké klišé, tak by sa dal zhodnotiť celý seriál. Toľko emocionality, naivný a hlúpy dej, dialógy a dokonca mi vadili aj postavy, aj keď som zvyčajne rád za mladých a pekných ľudí, tu som to vnútorne vnímal ako neprirodzené, venované len mladistvým, keď v hlavných rolách sú nabúchaní americkí svalnáči a medzi nimi naivná a krehká dievčina. Prišlo mi to dosť infantilné a dosť neaktuálne, keď som mal pocit, že polovicu vecí som už videl v iných veciach. Nič moc veru. 06.08.2013 - Neviem, prečo som tomu dal v minulosti jednu hviezdu, lebo si to nezaslúži ani tú. Je to nepozerateľné, také moderné Beverly Hills 90210, akurát, že doba pokročila a tento nerozumný konverzačný blud len ucpáva program na komerčných televíziách a zapadá medzi iné zvratky, ktoré tam vysielajú.

Jackass - naprostí šílenci (2000) (seriál) odpad!

Ľudia, ktorí zrejme patria na psychiatriu dostali svoj priestor v televízii a totálni masochisti, šialenci, zvrhlíci a iní šialenci ich v tom podporujú, možno ani nie šialenci, ale škodoradostní ľudia a ľudia zabávajúci sa na cudzom určite. Keď ľudia nepoznajú hraníc v normálnosti, slušnosti a dobrých veciach, tak to dôjde až sem. Naozaj sa čudujem, kam až môže bláznovstvo zájsť. Som za rôzne frajeriny a bláznovstvá a niekedy extrémnu zábavu, ale keď je niečo príliš, tak je to príliš. Naozaj, ak sa na niečo hodí zákaz vysielať a robiť, tak je to toto! Možno majú vysoký prah bolesti, možno sa z toho dostanú, ale keby tam niekto zomrel, sranda by ich prešla! Naozaj katastrofa!

Sladká Laura (2005) (seriál) odpad!

Tak u horkokrvných hispáncov chápem dôvody na natáčanie tých hrozných telenoviel, aj keď aj tam to už pomaly prestávam chápať, ale u Nemcov? Obyčajná hrôza! Vysielanie tejto katastrofy kinematografie po všetkých stránkach na slovenskej verejnoprávnej televízii úplne kazí jej dôveryhodnosť a znižuje sledovanosť. Naozaj asi len tá úvodná zvučka stojí za to, inak to robí hanbu všetkým romantickým filmom a seriálom. Po všetkých stránkach hrôza!

Breakout (2007) odpad!

Veľmi dobrý komentár k tomuto má AngelAngie. Ja tiež mám rád Hip Hop, či breakdance, dokonca rozumný rap, bez zbytočných nadávok, mám tiež rád, ale odmietam ho ako trend a módu bez hlbšieho zmyslu a skutočnej zábavy. Chcel by som dodať, že každý si je strojcom svojho šťastia a niekedy aj osudu. Také možnosti, ako majú napríklad hlavné postavy, ktoré sú situované do Švajčiarska, nemá veľa ľudí v iných krajinách a veľa by za to dali mať sa podobne a aj preto je tento imidžový film dosť zlý. Hlúpe konanie, obhajoba zlých činov mi nedáva inú možnosť, ako to označiť za odpad.

Správy - Hírek (2011) (pořad) odpad!

Je smutné, že niečo takéto vzniklo. Všetky menšiny by mali mať vo vysielacom čase verejnoprávnej televízie vyhradený čas podľa početnosti ich obyvateľov na danom území. Všetky by mali mať rovnaké relácie. Maďarská by mala mať väčší vysielací čas pre ich magazín a programy, ktorými iné menšiny nedisponujú by nemali mať. Tíka sa to napríklad týchto Správ, či programu Na tanieri. Keď už, tak nech majú rovnaké relácie aj ostatné menšiny, ale vzhľadom k početnosti obyvateľstva a prínose, ktorý môžu poskytnúť sa javí racionálnejšie, aby tieto relácie nemali. Pre väčšinové a iné obyvateľstvo sú tieto správy nesledovateľné. Ich prínos v poslednom období bol skôr negatívny a sršal nacionalitou. Moja rada ak by niekoho zaujímala je - Zrušte to a riaďte sa podľa toho, čo som k tomuto a k podobným programom týkajúcich sa menšín napísal.

Maďarský magazín (2009) (pořad) odpad!

Maďarská menšina si vzhľadom na svoju početnosť tiež zaslúži svoj program vo vysielaní verejnoprávnej televízie. Na môj vkus má však až priveľa programov. Takisto ich úroveň je diskutabilná, často podľa mňa aj nevhodná s niekedy príliš veľkou nacionalitou. Reálny dopad na život tejto menšiny je tiež malý v určitom smere, skôr v posledných rokoch vystupňovali snahy o presadzovanie toho svojho, na úkor väčšinového a iného obyvateľstva. Výroba je trocha neprofesionálna a tieto magazíny mi prídu na rozdiel od ukrajinských, či rusínskych nevhodné pre väčšinového a iného diváka. Chcelo by to tomuto magazínu pridať na kvalite, pozerateľnosti aj pre iných, keďže sa jedná o verejnoprávnu televíziu, takisto na vyššej minutáži, ale s tým, že by sa zredukovali nadbytočné relácie určené pre túto menšinu. V tomto prípade by som si možno aj ja z času na čas pozrel, ako si žijú maďarskí občania žijúci na území SR. Mimochodom môj názor na Maďarov je asi taký, že ich považujem za čiastočných Slovanov, keďže nie je možné, aby ich údajní šikmookí predkovia v priebehu pár storočí zmenili svoje črty, tiež výskyt blondýniek o niečom svedčí. To je však môj súkromný názor, ktorým som svoje hodnotenie k tomuto magazínu veľmi neovplyvnil.

Happy Tree Friends (2006) (seriál) odpad!

Toto sa môže páčiť akurát dospelým. Pre deti je to absolútne nevhodné. V dnešnej dobe na deti z každého rohu srší samá erotika, vraždy, násilie, nadávky, faloš, zloba a podobne. Samozrejme deti by nemali byť rozmaznané a mali by vedieť, že život je ťažký a neľútostný, hlavne mnoho ich rovesníkov v chudobných krajinách trpí, ale preháňať to a robiť z detí násilníkov už od detstva a ničiť im ich čisté, sladké detstvo je choré. Mne to vtipné neprišlo, skôr mi z toho bolo zle. Je to dosť brutálne, nechutné, primitívne, drsné a smutné, že niekto niečo takéto vyprodukoval, je to čistý masochyzmus, čistá úchylka. Už sa nedivím, že po svete chodí toľko ľudí z nejakými sexuálnymi alebo inými deviáciami. Väčšina z týchto ľudí má určité rado bičík, uniformované ženy a putá a podobne. Čo je zábavné na tom, že niekomu vypichnete oko? Ak sa to stane vám zasmejete sa potom na takejto rozprávke? Toto je choré. Práve kvôli takýmto veciam začína byť naša doba zvrátená.

Reflex (2008) (pořad) odpad!

Senzácie, hry na city, sem tam hyenizmus, podsúvanie príbehov takzvaných celebrít, či ľudí z danej komerčnej televízie. Čo viac dodať? To, že sa tam niekedy objavili aj dobré reportáže, čiže výnimky, podľa mňa len potvrdzujú pravidlo. Veľa konšpirácií, či chorobných názorov, obdivovanie homosexuality, bulvár, klebety, plač, depresie a podivný, či skôr pochybný moderátor, ma nútia povedať dôležité konštatovanie - Nebuďte tragédi!