• Krátkometrážní

Ruská rodová škola (2007) (TV film)

Veľmi inšpirujúce a v mnohom skvelé s menšími chybičkami spomenutými najmä na konci, no mohlo toho byť ozaj viac, aby sme sa dozvedeli ešte viac. Ale som rád aj za to, lebo je mnoho režisérov, mnoho skvelých, no zaujímavých tém sa nie vždy chytia takí, čo by veci rozobrali do úplných detailov a komplexne s novými, či zaujímavými prvkami.

Hlas Česko Slovenska 2 (2014) (pořad) odpad!

Choďte s tým už niekam do pivnice, či jaskyne, kde nebudete kaziť ľudí biznismeni z Novy a Markízy!

Enough Is Enough (2014)

Myšlienky pekné, ale komplexnosť, nejaký celok a zmysel mi akosi unikali, veľa mi to nedalo.

World War II Chronicles (2007) (seriál)

Sú to krátke dokumenty, ale sú v celku dobré, nedá sa im veľa vyčítať po nejakej jednostrannosti alebo niečom, stále ide o hĺbku a komplexnosť témy, ktorá v nich nie je nejak rozpracovaná, ale nové pohľady, nové zábery ma vedia potešiť.

Albino Africa (2014)

Veľmi smutné čím musia tí ľudia prechádzať a nie je to vlastne ani ich vina. Svet sa o nich veľmi nezaujíma a preto som rád aj za tento dokument. Nejaký komplexný a hlboký čo sa týka témy nie je, ale to čo ukázal malo svoju hlavu a pätu a človek si z toho snáď niečo aj zoberie.

Sevastopol: Never Surrender (2014)

Pekne to popísali, zaspomínali si, no dokument ako taký slúži len ako doplnok rôznych názorov a spomienok k súčasným udalostiam. Nejaký hlbší dej to napriek pár myšlienkam nemalo a to striedanie línií s tými scénkami ma úplne nebavilo.

Nacisté ve službách CIA (2013) (TV film)

Neobyčajne odvážny dokument, ale zároveň aj nie príliš podrobný, tých ľudí a udalostí, ktoré by sa dali spomenúť bolo mnoho, ale aj táto forma môže mnohých zobudiť, či poinformovať.

Lunochod (2007) (TV film)

Konštruktéri, vývojári, mechanici a celá odborná verejnosť, ktorá sa podieľala na napĺňaní politických cieľov, politických súbojov medzi Západom a Východom, si zaslúži slávu a nezabudnutie. Posunuli ľudstvo a pritom za ich života ich málokto poznal. Dokument to zaujímavo popisuje, dostáva sa až k Černobyľskej tragédii a akoby obnoveniu tohto vesmírneho programu prispôsobeného pre tieto udalosti a až k pádu železnej opony a následnej medzinárodnej spolupráci a k uznaniu vo svete, ktoré sa tvorcom dostalo. Iste to mohlo byť viac podrobné, možno po technickej stránke, možno aj po iných príbehových, ale aj tak je to celkom poučné a informatívne.

See Me, Hear Me (2014) (TV film)

Ťažko sa to hodnotí, keď je to len z úseku života dvoch autistov, ktorí sú špecifickí jedinci. Vypočujeme si dva príbehy v skratke, no nejaký hlbší náhľad, východiská alebo proste niečo špeciálne to neponúkne, svojim spôsobom sa dalo aj niečo podobné čakať.

South-East Ukraine: Crisis Diary (2014)

Najhoršie na tom je, že sú tam zabíjaní nevinní ľudia, že tí ľudia majú právo požadovať svoje sebaurčenie podobne ako tí v Kyjeve, ktorí im to však už nechcú dovoliť a ešte zneužívajú k zastrašovaniu a potláčaniu tamojších ľudí aj fašistov. Tí ľudia tam žili v miery roky, priniesli veľké obete k porážke fašizmu v minulosti a dnes im chce niekto diktovať, koho si ani nevolili a ešte ich potláča silou. Vzhľadom na to, že tamojšie udalosti sa ešte dejú, že toto bola len akási ich prvá fáza, tak ťažko to hodnotiť ako extra komplexné a dobré, navyše je to zamerané primárne na tamojších nespokojných, no vzhľadom na to, že tu počujete názory priamo od ľudí, povie vám to asi viec než nejaký televízny moderátor častujúci ich slovami separatisti, extrémisti, teroristi, ruskí provokatéri, Putinovi agenti a podobne.