Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Zcela důstojné pokračování mých starých hrdinů z prvních třech dílů prciček. Kvůli kultovnosti a dětským vzpomínkám zvyšuji hodnocení a dávám 4*. "Píchal jsem Finchovu mámu!"[75%]

Underworld: Probuzení (2012)

Lahůdkově nadupaná akce zmáčknutá do celkem úzké stopáže a rozhodně pobaví i odpůrce upírů... Kate je pořád krásná na pohled. Dcerka se mi moc nelíbí a Michael nakonec žije, ikdyž to na začátku tak nevypadalo. Snad bude další díl v dohledné době, protože nechci čekat další tři roky. [90%]

Drive (2011)

Od začátku až do závěrečných titulků jsem byl vtažen do děje skvělým hudebním doprovodem a geniálním Ryanem, z kterého charisma srší na míle daleko a vůbec nebylo na škodu, že prohodil v celém filmu pouze pár slov. Často se mi vybavovaly v myšlenkách jenotlivé scény a zněl v hlavě výborný soundtrack a stále více mě ujišťoval o svých nesporných kvalitách.Tenhle počin Refna mě opravdu potěšil a zároveň i překvapil, protože se konečně v USA po delší době opět zplodil krásný film, který jasně ukazuje, že někdy méně znamená víc.

Nedotknutelní (2011)

Černá komedie bez jediného kazu... "Vše, co může být řečeno o přátelství, se mu podobá asi jako botanika květinám." (H. D. Thoreau) ... Stále více mi Francouzi dokazují, že jsou mnohem větší umělci než kdokoliv jiný, mají ten správný vkus a vědí přesně, co kam napasovat, aby to správně vyznělo. V tomto případě mě sled okolností mnohokrát dovedl až k samovolnému, nekontrolovatelnému výbuchu emocí, který nebral konce. Ani chvilku jsem neměl pocit, že je něco nepřirozené. Film nabízí upřímný a chytrý humor, který neztrácí na kouzle ani po vícerém zhlédnutí. ... S odstupem času musím říct, že Intouchables by bez obou hlavních představitelů neměl ani zdaleka takovou sílu.

The Art of Flight (2011)

Dokument o profesionálních snowboardistech, kteří sjíždějí extrémní svahy s takovou pohodou, že se mi tajil dech a ti blázni si do toho hodí občas i tři salta s pěti vruty. Garantuju vám, že budete kulit oči stejně jako já. Laskomina pro všechny (ne)snowboardisty, které přidává na kráse úžasné snímky kamery. Kdybych byl snowboarďák, tak zřejmě slintám. [90%]

Warrior (2011)

Pohádka pro dospěláky. Zápasy MMA jsem už viděl kolikrát, tak vím, že tohle jsou naprosto sci-fi, nepřehledný bitky, v kterých nakonec vyhraje vždycky ten looser v hlavní roli.[55%]

Za lepší život (2011)

Netypický americký film, který mě velice potěšil. Obětavý otec mexického původu, jež je ilegálním přistěhovalcem, žije se svým synem v USA a dře se jako mezek každý den od rána do večera a snaží se pro svého syna zajistit co nejlepší budoucnost, ale ne vždy se vše v životě podaří tak, jak bysme si přáli. [80%]

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Po shlédnutí traileru jsem byl nabuzen... Po shlédnutí film zdrcen... Po dvouch dnech jsem se v myšlenkách s tím vším vyrovnal a konečně se střetl s realitou a uvědomil si, že jsem čekal další lovestory plné cukrové vaty a slz, ale dostalo se mi snímku založeného na scénáři, který napsal život sám... A jsem za to rád, ikdyž jsem v prvních chvílích nebyl.[75%]

Černá labuť (2010)

Film, který všem rádoby "sportovcům" posmívajícím se baletu vyrazí dech. Myslím si, že to je hlavně zásluhou excelentní Natálky. Oddala se té roli celou svou bytostí.[90%]

Expendables: Postradatelní (2010)

Pestrobarevná přehlídka hrdinů mého dětství pod taktovkou Slye v plné parádě. Je to nářez, ale dvojka bude větší KULT.[85%]