• Western

Kód Enigmy (2014)

Od začátku do konce filmu se dá říct, že tady není žádné překvapení. Na dokument by se hodilo víc podrobností. Osobně by se mi líbilo, kdyby v druhé části, nějak přiblížili, jak prolomení kódu konkrétně dopadlo na výběr cílů, akcí, aby se toho fašisti nedobrali. Celkově tak 60 % + jedna hvězdička navíc, že je to na základě pravdivých událostí.

Lucy (2014)

Naprostá oddychovka, u které jsem se ani minutu nenudil (i díky krátké stopáži). Jednoduchá, mírně ujetá zápletka o tom, co by se mohlo stát, kdyby člověk začal využívat maximum šedé kůry. 80 % P.S. Tak teď už víme, jak a kde se zrodilo Q kontinuum, a proč má tak kladný vztah k pozemšťanům ;-).

Miluj souseda svého (2014)

Dobrá komedie, Bill Murray hraje super, ostatní dobře sekundují. Vtipů a vtípků je dost, ne všechny u mě padly na úrodnou půdu, ale celkově dobrý. Možná kdyby se film nesnažil prokládat chvilkama komedii vážnější notou, ale bez skrupulí si dělat srandu ze všeho, tak by z toho byla komedie ještě o chlup lepší. 3+*.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Pozor pohádka, (ne)dětem nepřístupno... Nedokoukal jsem to. Z toho co jsem viděl to postrádalo pouze dvě věci, scénář a režii.

Vladimír Menšík: Humor je vážná věc (2014) (pořad)

Menšík klasicky pět hvězd. Scénky klasické ala silvestry. Některé z předělů působí jako strašná improvizace, jako kdyby některé komentující stopli na ulici s otázkou a teď nám něco povězte o ... a dali tam výsledné koktaní...

Evropa, Evropa (1990)

Tomuto říkám film s myšlenkou. Takový vážný výsměch ideologiím a xenofobii, zkoncentrovaný do osudů jednoho mladíka v době druhé světové války. Člověk by řekl, že to autor scénáře už trochu přehání, bohužel tohle napsal život...

Potopa (1974)

Z té trilogie, byť natočené s velkými časovými odstupy mi tato přišla nejzajímavější. Možná proto, že je v ní jasné kdo, proč a s kým bojuje a kdo jak spřádá své plány. Zbylé díly na mě působily chaotičtěji, asi díky mé omezené znalosti historického pozadí. Jinak je to typický Sienkiewicz, myšleno jako plus pro ty kdo ho rádi. Přestože je stopáž brutální, míst kde to nudí je jen málo.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Jedničce jsem trochu přidal, dvojce už ne. Ve většině parametrů je to obdobné, nebo dokonce o chlup lepší než jednička. Jediná výjimka je nuda, u jedničky jsem měl víc co vytknout, ale nenudil jsem se. U dvojky místy ano. Osobně si myslím, že je z celého filmu cítit, že je to jen předěl mezi jedničkou a tím co přijde....Takže budeme čekat, nebo si přečteme knihu a bude ;-). 69%.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Působí to na mě, že ve Walt Disney poslali mail na všechna oddělení, točíme to a to, pošlete nějaký příspěvek. Pak to splácli dohromady a je to. Nicméně ve výsledku je to koukatelné. Slabší rozjezd, pasáž před „sudičkami“ pro mě byla spíš utrpením. Střed byl nejlepší a hranatá Jolie to posunula hodně vysoko. Závěr nijak strhující, takže dávám 70 % za 4*.

Vinci (2004)

Klasická ale perfektně zpracovaná zlodějská zápletka o krádeži a prodeji cenného obrazu. Podle mého výborná krimi komedie. Celou dobu se něco děje, film ani chvilku nenudí a dost jsem se u něj nasmál. Plusy bych viděl v neokoukaných polských hercích, kteří všichni pasují do svých rolí. Příběh je obohacený o spousty zábavných detailů. Přestože polsky neumím, je to zvukomalebný jazyk a je radost to poslouchat.