Rudý kapitán (2016)

Hodnotit budu, až uvidím v originále. Teď mám chuť nastrkat špendlíky pod nehty kokotovi, který rozhodl o dabování slovenského filmu do češtiny (jako rodilého Čechoslováka mě to uráží a teenagerům, kteří slovensky nerozumí, film určen není). A hřebík bych zatloukl do hlavy zvukařům. Kvůli jejich diletantství je hercům rozumět jen každé páté slovo. P.S. Přátelé, klidně spoilerujte a prozraďte mi, oč ve filmu šlo a kdo je pachatelem. Já to ani po 115 minutách čumění na plátno nevím.

Slíbená princezna (2016) (TV film)

Téměř celou dobu jsem nevycházel z údivu a furt jsem si říkal: Ty vole, to snad ne, to si dělají kozy, co u toho hulili... Ale současně jsem se skvěle bavil. Je to pohádka festovně ulítlá a rozhodně ne pro děti, ale je zábavná. 65 %

Správní chlapi (2016)

Na rovinu - zápletka je totální kokotina. Ale co na tom, Gosling s Crowem jsou naprosto boží, metají jednu hlášku za druhou a provádějí vtipné šílenosti. P.S. Nevím, jestli to byl záměr autora, ale všechny ženské postavy, včetně těch dětských, jsou krávy zralé na facku. Možná nějaké misogynské poselství, co já vím.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Jako dvacetiminutová epizoda „Věřte nevěřte“ by to bylo dobrý. Jako celovečerák nikoli.

Velká čínská zeď (2016)

Čínská olympiáda - skok o tyči, šerm, hod oštěpem, bungee jumping atd. Atleti mají pestrobarevné dresy a koučuje je nešikmooký cizinec. Dojde i na zvířecí agility s několika (sty tisíci) digitálními zvířátky. Je to naštěstí krátké a lze to zkouknout bez viditelné újmy na zdraví. 50 %

Zázračný nos (2016) (TV film)

Dabovat slovenské filmy/pohádky do češtiny je prostě prasárna. Pohádka to mohla být hezká, ale české toporné hlasy při vysílání na ČT celé kouzlo zabily. A když jsem uslyšel do češtiny přezpívaný Patejdlův hit, musel jsem vypnout zvuk, protože se mi zvedal žaludek.

Zkáza krásou (2016)

Portrét holky, která bez uzardění roztáhla nohy pokaždé, když jí to pomohlo nakopnout kariéru nebo zachránit kejhák. Portrét holky, která si kvůli své sebestřednosti, potměšilosti a vychcanosti natloukla svůj hezký frňák. A taky portrét stařeny-alkoholičky. Dobré natočený portrét.

Zoolander No. 2 (2016)

Mám pár zásadních otázek. Co tam dělá Jack Bauer? Proč je Sting rytířem Jedi? A vážně všem v Hollywoodu definitivně hráblo? Jediným pozitivním posláním filmu je, že byl zavražděn hipster. Kéž by byli zavražděni všichni.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Mám z toho smíšené pocity. Animák jako takový je úžasný. Skvělé dialogy, charaktery postav, analogie s lidským světem (lední medvědi a teplákovkách = ruští mafiáni, lenochodi = úředníci atd.) Ale mám problém s hlavním poselstvím filmu. Jde o agitku na kosmopolitní společnost, což (jak se ve světě stále častěji ukazuje) je totální kokotina, která nefunguje. Tygři a gazely se v ZOO do jedné klece nestrkají a ve světě lidí to funguje stejně tak.