Rivalové (2013)

Postavy sice občas říkají věci, které by v reálném životě z úst nevypustily. Ale tyto dialogy posouvají děj a v rámci stopáže jsou nutností. A to je asi jediná „výtka“. Jinak je film naprosto úžasný. A pokud by se dávali Oscaři za casting, Rivalové ho za ústřední dvojici mají v kapse.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Sanitka 2 v mnohém připomíná projekty ze sféry podnikání OpenCard nebo IZIP - úlet a obrovský průšvih, kdy porcelánem záchodové mísy prolétlo hoóódně peněz.

Star Trek: Do temnoty (2013)

První Star Trek z dílny J.J.A. se mi líbil velmi, z druhého jsem trochu zklamán. Je tam humor, akce a skvělé efekty, ale také tam jsou klišé, zbytečný patos a neuvěřitelné náhody. Jasně, je to hlavně nablýskaný blocbuster, přesto jsem od J.J.A. čekal trošku „chytřejší“ film.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Ze Staříka by byl skvělý malometrážní film, kdyby ho tvořila jen linie ze současnosti. Svérázné mapování uplynulého století (života staříka), historických milníků a postav totiž skřípe. Scény nejsou moc vtipné a výběr herců do rolí reálných postav je tragický: Najděte chlapa s tlustým knírem (v česku by zřejmě vyhrál Zedníček) a bude z něj Stalin. Pak nějakého plešatce, tomu kydněte na hlavu kečup a bude to Gorby.

Útok na Bílý dům (2013)

Trochu obšlehnutá Smrtonosná past a ještě o něco více Pravdivé lži. Ale vůbec to není na škodu, film se Emmerichovi povedl. Buddy chemie funguje a hlavně humor je osvěžující. P.S. označení žánru jako Akční / Thriller / Drama je úplně mimo. White House Down je ryzí akční komedie.

Vlk z Wall Street (2013)

Sledovat film o makléřích je stejně záživné, jako když našinec kouká na sport, který mu přijde nesmyslný a idiotský, třeba baseball. Vydržel jsem 39 min. Ani jsem nepočkal, až Margot ukáže kozy. Protože sledovat lentilky pod kobercem je stejně „vzrušující“, jako koukat na makléře nebo baseball.

V zajetí démonů (2013)

Ti druzí, To, Exorcista, Ptáci a další. Ještě mohl ze skříně vyskočit Freddy Krueger a hlavní hrdinku znásilnit strom a vykrádačky slavných hororů by byly kompletní. Už dlouho nešlo do kin dílko tak nepůvodní a předvídatelné. V první půli se může divák alespoň kochat hezkou kamerou, stylizací do raných 70. let a občas nějakou lekačkou. Druhá půle, kdy do jedné z postav vstoupí démon, už je vyloženě směšná a působí jako některý díl Scary Movie.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Ten malý Žid se nezdá. Moc příjemná NEstillerovská poeticko / romantická záležitost, na kterou se hezky kouká.

Zmizení (2013)

Přeceňovaná věc. Tuctová a zbytečně dlouhá detektivka, jakých vysílá Nova po půlnoci mraky. Jedinou nadstandardní položkou je brilantní herecký výkon Hugha Jackmana. Ten je na Oscara. Vše ostatní je průměrné. Celkový dojem 50%.