• Thriller

Hotel Paradise (2012) (pořad)

Tak tohle se snad ani hodnotit nedá. Nicméně dle sledovatelnosti se myslím vyplatilo a to je u pořadu hlavní. Jen by mě zajímalo, kolik z těch, kteří to tak vehementně kritizují, se nadále kouká. Aneb i negativní reklama je reklama.

Donnie Darko (2001)

Teda nechápu, kde se mi toto úžasné dílko 10 let skrývalo... Filmů které pobaví, napnou a donutí člověka přemýšlet je málo, o to více je třeba je ocenit. A konečně jsem se utvrdila i v tom, že jsem hodně velký posera, protože jsem z toho roztomilého králíčka měla opravdu nahnáno :)

Voda pro slony (2011)

nemohu si pomoci, ale kdyby neměl R. Pattinson tak líbivý obličej, na jeho herecké výkony by se prostě koukat nedalo.

Jmenuji se Khan (2010)

Typická ukázka, jak zprasit silný příběh. První polovina rádoby kopíruje Forresta Gumpa, bohužel příliš zdlouhavé, nudné a až moc sentimentální. Přitom by stačilo shrnou pár silných momentů do 90 minut a mohlo z toho být celkem slušné drama.

Zbav nás od zlého (2009)

Lidská zloba, vyhrocená životem v malé komunitě, ukázkově zpracovává charaktery lidí, jež jako ovce napodobují svoji "ikonu". Dokonalý převrat na konci příběhu jej odlišuje od hromady dalších s podobnou tematikou, které se pouze snaží poukázat na nespravedlnost, rozlišující dobro a zlo, vinné a nevinné. "Nejsou špatní lidé, jsou jen lidé, kterým chybí láska" - otázkou však zůstává, kolik lásky člověk potřebuje...

Kůže, kterou nosím (2011)

Precizně zpracované, úžasně propojené a pozoruhodně úchylné dílo, které Vám vyrazí dech. Nepopsatelný, jedinečný zážitek.

50/50 (2011)

Film který nenadchne, nicméně ani neurazí. Možná jsem již viděla tolik filmů s podobnou tematikou, že jsem vůči nim otupělá, ale opravdu mi to (až na scénu převezu na operační sál) nepřišlo smutné... Komediální už vůbec ne. Nemastné neslané. Zábavné snad byly jen katastrofální výkony slečny terapeutky :)

Ať vejde ten pravý (2008)

Filmy s upírskou tematikou sice nemám ráda ale... tento byl přeci jen něčím zvláštní. Romantický příběh dvou dětí, které jsou tak odlišné a přitom tak stejné. Je zde naznačeno, že člověk si nevybírá jak se narodí, zda jako upír či outsider, musí se s tím naučit žít. Na druhou stranu je každý z nás schopen ovlivnit, jak svůj život prožije - alkoholismus vedoucí k rozvratu rodiny, nedostatečné pochopení svého dítěte, dětská nenávist ztvárněná do šikany slabších,... - právě takové situace se totiž (nejen v tomto filmu) stávají skutečným horor.

Bílá vrána (2008)

Filmy ze života nikdy nemůžou být špatné. Chválím především psychologické vykreslení charakteristik postav a nesentimentálnost příběhu. Nečekejte žádné napětí a neobvyklost, film vystihuje život v rodině s autistou tak, jaký v reálu skutečně je.

Správci osudu (2011)

Příběh, který se ze začátku tváří originálně a zajímavě, bohužel však postupem času prudce klesá. Zdlouhavé nudné scény na úkor těch zajímavých, předvídatelnost, zbytečné tlačení na city a konec, který celý film zabil. Škoda, z příběhu se dalo vytěžit daleko víc. Příjemným překvapením pro mě byl alespoň Matt Damon.