T2 Trainspotting (2017)

Žádná nudná nastavovaná kaše a setkání "přátel" po letech u piva. Filmu by klidně seděl kompletní paralelní název T2:Judgment day, protože jde skutečně o zúčtování. Po tak dlouhé době se hodilo, aby se zakomponovalo trochu té nostalgie a i když je místy té retrospektivy obsaženo poměrně dost, není to naškodu. Já jsem se sqele bavil, vyvedené pokračování.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Klasická Disney pohádka hodně řízlá muzikálem. Celkem originální a poetická zápletka tvoří solidní nosný základ pro sledování až do konce. Humorných situací je pomálu, nejde o potrhlý animák.

Krásné sny (1981)

Tohle už bylo téměř mimo mísu. Je to takový slepenec a režisérský pasqil, což by nutně nemuselo vadit kdyby nevázla i samotná zábava.

Příběhy Cheeche a Chonga (1980)

Druhý díl Číče a Čonga je stále zábavný, sci-fi prvky jsou trochu mimo, ale i tak je to pořád sqelá jízda.

Stoupat jak dým (1978)

Hromada úletů a absurdních situací tvoří tohleto velmi netradiční dílko. Skvělá zábava a o něco větší zážitek pro znalé. Hodně pamětných scén se točí okolo hořícího auta. "Sorry maaan".

S nasazením života (1993)

Solidní herecký um dua Eastwood-Malkovich a Petersonova zručná taktovka vytvořila dobře koukatelnou kriminálku, která nestárne.

Demolition Man (1993)

Kultovní akční snímek s poctivými pokročilími filmovými triky s 90 let, ale obsahem a formou se jedná o klasický akčňák z 80 let. Kdo tohle neviděl v době vzniku, pravděpodobně mu to už dnes moc neřekne. Je zajímavé, že společnost spořádaných občanů San Angeles je v podstatě karikaturní obraz skutečně tvořených obyvatel Evropy dneška dle vize pošahaných multikulturních iracionálních pomatených představitelů Eurofašistické Unie.

2Bobule (2009)

Zpestření popKornem a Krampelníkem je málo, sice se děj hnul a není to jen recyklát, ale chybí šťáva.

Bobule (2008)

Odpočinkový snímek a zároveň docela líbivá prezentace Jižní Moravy. Bohužel opakovatelnost sledování je velmi mizivá. Poprvé to bylo zajímavý, po druhý opáčko, po třetí už docela nuda.

John Wick (2014)

Roztomile temná akční řežba podle mého gusta. Tohle Reevsovi prostě de samo, úžasné plus je, že si už tak nějak vzal za standart, že dělá všechny scény sám a to já dokážu ocenit. Těším se jak bude řádit Baba Jaga v dalším díle.