Zahulíme, uvidíme (2004)

Jediné pozitivum téhle postpubescentní šaškárny je, že to má jenom cca 80 minut a tak se to dá vydržet.

Dokonalý svět (1993)

Úžasné roadmovie, které stojí za to čas od času shlédnout. Alfou a omegou tohoto filmu je vykreslení strany zákona jako chybujícího, naivního a ignorantského aparátu zdánlivého "dobra" a na druhé straně volnomyšlenkářského kriminálníka Butche, "páchajícího" pořádek a dobro radikálními, leč nepovolenými způsoby.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Vtipný rodinný animák dle mého gusta, takto to má vypadat. Scéna s křupkama mě rozsekala.

Americký sniper (2014)

Více než solidní Clint, ztvárnění moderní bitvy na jedničku.

Mimi šéf (2017)

Slepenec vykradených vtipů z jiných animáků a filmů, který není kdovíjak zábavný či poutavý. Pro ty nejmenší průměrná zábava, pro rodiče spíš kulisa. Kdo tohle neuvidí o nic nepřišel. Doporučuji spíše mnohem zábavnější loňské Čapí dobrodružství.

Truman Show (1998)

Nádherný film, milý, poutavý, nevšední a zvrácený.

15 minut (2001)

Tohle béčko jsem měl dycky rád. Samozřejmě, že v tom hraje "roli" Roden a způsob jakým zastínil Roberta.

John Wick 2 (2017)

Delší stopáž, víc přestřelek, víc mrtvých, , víc akce, víc krve.... pouhým nabobtnáním těchto vlastností se nevytvoří úchvatnější pokračování, jež by mělo překonat předchozí díl. Někteří tvůrci jsou opravdu jako malé děti. Netvrdím, že jsem se nebavil, ale ty megalomanské rozmáchlé infantilní gesta tu jsou prostě znát. Tímto jsou mimojiné zavřené dveře pro jakékoliv pokračování, protože v duchu onoho geometrického stupňování všeho, by musel John Wick vystřílet minimálně celou sluneční soustavu.

Formula 51 (2001)

Taková cáklá černá gangster komedie, kterou jsem si kdysi oblíbil. Je to pohodovka a je nuno počítat s tím, že realita dostala zákeřně zezadu kulkou do hlavy.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Ice Age je průměrný animák, který je cílen spíše na děti než na rodiče. Dá se to ovšem vydržet, i když je děj až neuvěřitelně primitivní a je celkem jedno jestli vám tuhle nějakých pár minut uteče, pořád jste v obraze.