Škrtič z Martfü (2016)

Mimoriadne kvalitne spracovaný film z maďarskej dielne podložený skutočnými udalosťami. Taktiež sa im podarilo podľa môjho názoru vystihnúť dobu, v ktorej sa príbeh odohrával. Úprimne sa čudujem, že tento film tu má dosť biedne hodnotenie, zatiaľčo niektoré absolútne prehnané nelogické hollywoodske trápnosti na štýl nového "IT" (v ktorom tlupa malých chlapcov vraždí zlého klauna terorizujúceho celé mesto), tu žne úspechy. Nuž čo, zrejme je to len obraz o "náročnosti" dnešného priemerného diváka.

Salvador (1986)

Takyto film dokaze natocit iba Oliver...

Stalker (2014) (seriál)

Tretia hviezda je hlavne za Maggie... Na pobavenie to nie je zle, problemom je ale uplna predvidatelnost a rovnaky skript takmer vsetkych epizod.

Hartova válka (2002)

Fajn atmosfera a fajn herecke vykony...ale az neuveritelne absurdny obsah... Sudny proces uprostred druhej svetovej vojny v nacistickom zajateckom tabore? ...udatni a nikym nikdy neponizeni spravodlivi americki vojaci sledujuci vyssie ciele a humanitna zapletka s afroamericanmi... Takto z toho proste vychadza divny propagandisticky bullshit.

Suburra (2015)

Presne pre toto milujem európske filmy... Skvelé, v princípe jednoduché, uveriteľné a nie príliš prehnané...U mňa full.

Most špiónů (2015)

Spielberga a Hanksa fakt môžem... (preto 2*)...film je perfektne technicky spracovaný a herecky dokonalý. Problémom je ale obsah...tá plazivá trápna americká propaganda a snaha za každú cenu vykresliť samých seba ako tých správnych, múdrych, dobrých a úspešných hrdinov, zatiaľ čo tí ostatní (...a hlavne tí z východného bloku všakže?...) sú úbohí, zlí, škaredí a neschopní...Vo východnom Berlíne je škaredo, zamračene, zima, všetko je rozpadnuté, ľudia dobreže neraňajkujú vlastné deti a samozrejme na západe je krásne slnečno, na raňajky sa podávajú obrovské americké raňajky, všetko je krásne a harmonické... Je to strašná škoda, že scenáristi sa nedokázali vyhnúť týmto lacným propagandistickým úchylkám...Predovšetkým v kontexte 50-tych a 60-tych rokov a teroristických akcií, ktoré páchala CIA po celom svete to vyznieva naozaj groteskne. Takéto spracovanie (časti) zložitej geopolitickej problematiky 50-tych rokov je podla mňa dosť infantilné...a vizuálna stránka to nijak nezachraňuje. Fakt som čakal viac. Toto je asi jediný Spielbergov a tiež Hanksov film, ktorý ma sklamal.

Interstellar (2014)

Tento film určite stojí za pozretie, predovšetkým jeho prvé dve tretiny sú naozaj úžasné ako z vizuálneho, tak aj z obsahového hladiska... problémom je podľa mňa tretia tretina... V nej sa to už tvorcom riadne vymklo spod kontroly a uleteli ešte ďalej ako za horizont udalostí. Príbeh stratil v priebehu niekoľkých minút vďaka čudným nelogickým scénam uveriteľnosť a sám seba podkopol o pár priečok dole... V konečnom dôsledku to potom pochopiteľne kazí dojem z celého filmu...Začínam mať pocit, že pokazené konce (inak výborných) filmov degradujúce sami seba sú už pomaly tradíciou americkej filmovej tvorby.

Osm hrozných (2015)

Prehnané, absurdné, divadelné a pútavé zároveň...proste Tarantino tak, ako ho poznáme.