Amélie z Montmartru (2001)

Skvostný, kouzelný, milý, ... mohla bych pokračovat do nekonečna a stejně by to nebylo dost a hlavně to tu již bylo jistě sepsáno ... Kdyby Audrey Tautou v roli Amelie nahradila jakákoli jiná herečka (i kdyby talentovaná) už by to nebylo ono. Stejně tak jako by to nebylo ono bez té úžasně hudby co hrála po celý film a dodávala tu správnou atmosféru.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Brad Pitt a Anthony Hopkins v hlavních rolích zahráli na jedničku. Podle mě úžasný romantický film u kterého se dá i zamyslet, ale také film, u kterého se mi nelíbil přemrštěný konec. Což je ale asi jediná věc, kterou mohu vytknout.

Pád Třetí říše (2004)

Naprosto působivé ... působivý válečný film o konci jednoho z největších psychopatů. Podle mě velmi poučný film pro ty, kteří neradi čtou o dějinách v knize. Bruno Ganz zahrál vyšinutého Hitlera opravdu skvostně a ani ostatní herci nezůstávali pozadu. Další plus dávám za ztvárnění v zajímavém prostředí.

Requiem za sen (2000)

Po shlédnutí tohohle filmu snad ani nejde nemít depresi. Vždy když slyším tu úžasnou hudbu od Clinta Mansella, vybaví se mi dramatický konec filmu, u kterého jsem ani nedýchala. Doporučila bych ho všem, kteří někdy měli choutky zkusit nějaké drogy. Herecké výkony byly na jedničku, miluji filmy s Jaredem Letem a on se pro tuhle roli snad narodil, protože mu vážně sedla ... Fakt síla!