Total Recall (1990)

Slušne odvedená filmárska práca, to treba uznať - skvelý obraz a zvuk, vynikajúce obsadenie hollywooddskou špičkou a nezabudnuteľná vízia budúcnosti, aká sa len tak nevidí. Musím sa priznať, že čo sa adaptácií Philipa K. Dicka týka, Total Recall sa mi páčil rozhodne viac ako Fordov Blade Runner. Jediným dôvodom prečo som tomuto kúsku udelil silné 4 a nie rovno 5 hviezdičiek je fakt, že pre mňa bohužiaľ pôsobí teraz už trovhu obstarožným dojmom (čo však neplatí o maskách a podoných aspektoch). Na diele je poznať, že sa dostalo do správnych rúk, a uvidíme, čo z toho dokáže vykresať Colin Farrel v Wisemanovom remaku, ktorý sa tento rok dostane na naše plátna.

Vyměřený čas (2011)

Bonnie a Clyde 21. storočia - bezduchí manekýni z výkladu. Toto smerovanie Niccolovej tvorby sa mi ani trochu nepáči. 40%

X-Men: První třída (2011)

Vynikajúci prequel legendárnych X - Menov. Čo dodať? Skvele vyvážený príbeh s istým šmrncom a osobitným čarom podtrhnutý výbornými výkonmi McAvoya a excelujúceho Fassbendera. Vaughnova koncentrovaná zábavná réžia a precíznosť spolu so soundtrackom Henryho Jackmana z neho činia v mojich očiach jeden z najlepších blockbusterov, ktorému pôvodné Singerove filmy nesiahajú ani po päty. 100%

V dobrém i zlém (2006) (seriál) odpad!

Tak toto je už vážne trochu pod úroveň. Možnože tento kúsok na začiatku trochu zaujme svojím obsadením, ale nejedná sa o nič, čo by ste si nemohli nechať ujsť. Na Dva a pol chlapa sa schuti zasmejem, každá časť Big Bang Theory má svoje skvelé chvíľky, no V dobrom aj v zlom sa nenašiel žiaden fór, nad ktorým by som sa čo aj len pousmial, a zbytok seriálu je odvar z čistej nudy prešpikovaný trápnosťou.

Super 8 (2011)

E.T. inak, alias pre Abramsa charakteristická kombinácia retra a originality.

Oko dravce (2008)

Guilty pleasure. P.S.: Vďaka tomuto filmu som si obľúbil Michelle Monaghan.