retrix

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 2.11.2013  11:33
    Podfukáři (2013)

Jeden z nejlepších filmů, který jsem v poslední době viděl a nebylo k tomu třeba hektolitry krve, desítek mrtvých a hlavně milion vystřelených kulek. Hezká podívaná, napínavé a hlavně zábavné, 5 hvězdiček bez debat, nic jiného si ani tento film nezaslouží.

• 8.3.2012  10:31

Tenhle film chce rozhodně vidět v originále s titulky. Dle mého nejlepší film o konci Hitlera jaký kdy byl natočen a to ze 2 důvodů. Ve většině filmů je Hitler vždy zobrazován jak nějaký dement nebo vzteklá kreatura, a dále natočit tak věrohodně pád Berlína po tolika letech určitě nebyla také žádná legrace.To záměrné střídání bezcitnosti a vlídnosti Hitlera a jiných nacistů režísér zvládnul excelentně, což určitě byl i záměr filmu a to na tomto filmu děsí nejvíce. Plusem filmu je i ten fakt, že filmu nejsou pompézní a narcistické pasáže hrdinství hollywoodského typu. Navíc film se nezaměřuje pouze na samotného Hitlera, což by asi i byla po nějaké době nuda, ale rozvíjí příběhy i jiných obránců města a normálních lidí. Film si zaslouží rozhodně 5 hvězdiček.

• 25.2.2012  18:09
    Ninja Faktor (TV pořad) (1997)

Řekl bych národní japonská soutěž, pro kterou mnozí obětovali povolání, osobní život a soukromí. Rybář Makoto Nagano, hasič Takeda, prodavač bot Bumpei, pan Chobotnice a spousta další známých či neznámých osobností se snaží překonat tuto dráhu a vždy, když tuto soutěž vidím, říkám si, něco podobného by to chtělo i u nás, co nadchne a zaujme po sportovní stránce širokou veřejnost na dlouhá léta. V Japonsku je účast v této soutěži Sasuke 2 x za rok přímo prestižní záležitostí.

• 3.2.2012  10:01

Filmová nenápadná lahůdka ztracená ve videopůjčovnách, kterou rozhodně stojí za to vidět či ochutnat. Ve filmu je několik skvělých hlášek a gagů, které diváka srdečně rozesmějí a pobaví a navíc Amy Smart je kouzelná.

• 15.1.2012  20:11
    Počátek (2010)

Filmová lahůdka, která Leonardovi DiCapriovi sedla na tělo stejně jako Prokletý ostrov. Nolan pracoval na scénáři 9 let a film získal 4 oscary z 8 nominací, což hovoří za vše. Mimochodem role prý byla nabídnuta i Bradu Pittovi a Willu Smithovi.

• 15.1.2012  19:43
    Zaklínač (TV seriál) (2002)

Seriál není vyjímečný scénářem, režií nebo ztvárněním potvor, to vůbec ne. Je to ale pocitová záležitost, hudební pozadí je skvélé, a prominu i to stálé opakování. Spíše mě nadchlo ztvárnění Sapkowského předlohy a i hlavní postavy Geralta a Marigolda, které díky charismatickému Michalu Zebrowski a komickému ale srdečnému Zbigniewu Zamachowski, jsou pojmem, jenž kolují např v nickách všude na internetu. Nízkorozpočtovost je bohužel v tomto seriálu znát, ale i za to málo se Polákům vydařil projekt, za který se stydět nemusí.

• 9.1.2012  21:10
    Red (2010)

Tahle akční honička s komediálními dialogy je super. Úvodem žádná zbytečná seznamovačka, film má našlápnuto přímo na věc. Akční scény jsou vymyšleny s nápaditostí a ladností. Bruce je zase tam, kde mu to padne a s plejádou dalších skvělých herců a vtipným scénářem patří tenhle film rozhodně k těm nejlepším.

• 5.1.2012  10:36

Mezi řadou sovětských válečných filmů je to vyjímečný film. Není zde znázorněna okázalost bojové techniky a lidí, v čem si sovětský válečný film liboval, ale právě naopak. Film rovněž není ukázkou přehnaného hrdinství sovětských vojáků či partyzánů a tuposti německých útočníků, jak bývá u mnohých filmů zvykem, to vůbec ne. Režisér se soustředil na příběh chlapce, který z dětské hry na vojáčky byl vržen přímo do centra nacistického běsnění. Možná bych malinko upustil od toho neustálého bahnění a máčení se v čemkoliv, který provází první polovinu filmu. Na druhou stranu herecký výkon a projev hlavního hrdiny Fljory by zasloužil i ocenění v podobě sovětského Oscara, kdyby tehdy nějaký byl.

• 2.12.2011  23:18

Film, který zcela vybočuje z řady sovětských filmů, kde sovětský voják rozstřílený na kusy stačí ještě zničit opevněný bunkr nebo německý tygr. Místy poetický,smutný děj, jenž neklade důraz na hromady mrtvol, kde jedna strana jsou tupci a druzí bohové. O to tu vůbec nejde a to dělá film nadprůměrným. Zároveň herci podali skvělé výkony.

• 14.2.2005  10:24
    Desáté království (TV seriál) (2000)

Perfektní fantazie. Je sice vidět, že rozpočet na film nebyl uchvacující a dle toho vypadají i trikové záběry, ale scénář, režie a výkony herců jsou vynikající. Zvláště představitel "vlka" Scott Cohen byl excelentní, doufám si tvrdit "Oscara" hodný a plně by si jej zasloužil. A hlavně filmová fantazie, jak by se to dalo nazvat, nebyla vůbec přes svoji délku nudnou ale vcelku napínavou s takovou tou pohádkovou uhlazeností bez zbytečných sálodlouhých monologů, protivné hudby,ale naopak, což o mnohých jiných peckách zde vysoce hodnotících se nedá hovořiti.

• 29.11.2004  13:42
    Válečník (2001)

Výborná režie, herecké výkony i bojové scény. Zá mínus bych považoval zbrklý konec a naturalistické pojetí soubojů (přemrštěný důraz na krev a posekané těla). Napětí a akčnost provází film až do konce, ale v úplném závěru je vyústění zbrkle ukončeno a uměle vsazeno z pohledu, že jako mávnutím kouzelného proutku najednou zmizí nepřátelé a rozhoduje se mezi hlavními postavami. Chtělo to vyvážit racionálně až do konce. Z mého pohledu se to srovnat s filmy Hero či Zaitochi vůbec nedá. Tenhle film je ve stupnici o řád před nimi

• 27.2.2004  14:37

Perfektní, to nemá chybu

• 12.1.2004  09:26
    Na západní frontě klid (TV film) (1979)

Tohle zpracování Remarqua je pro mě super. Nevím, co natočil Delbert Mann jiného, ale tak režijně vydařené dílko jsem viděl málokdy. Hlavní představitel Richard Thomas se zhostil role rovněž přesvědčivě, a proto tenhle film a téma řadím u sebe k těm nejlepším. Nemalou měrou o výborné zpracování se zasloužila i hudba, která není nijak umělá a dodává filmu citovost a duši.

• 12.1.2004  09:17

Nádherný film pro svoji poetičnost a pro laskavou duši číšníka Guida. Ukazuje období II.svět války z nadhledu a komediálně odlišně od komedií na toto téma. Není to sarkastická komedie na italské fašouny nebo na Němce, ale životní postoj hlavního hrdiny, co dělá film komediální. Nejvíce mě zaujal skeč, kdy Guido přijde do koncentráku se synkem a překládá ostatním spoluvězňum řeč nacisty, i když německy vůbec neumí. První polovina filmu přibližuje samotného Guida a druhá polovina filmu je zaměřena na postoj Guida k svému milovanému synkovi. Musím ocenit i dětskou roli, protože ta je zahrána rovněž perfektně

• 12.1.2004  08:49

Nejlepší díl krtka ze všech, mám dojem že i první. Připadal mně trošinku obtloustlý proti dalším dílům, to je všk pouze vizuální dojem. Je také jediným dílem krtka, ve kterém mluví, v dalších dílech už nemluví a právě i mluva postaviček tomu přidala na pěkném ztvárnění.

• 12.1.2004  08:28

Prima oddechový a zpracováním i tématem osobitý film. Začátek má šmrnc, prostředek filmu je sice trošinku táhlý, ale oba hlavní představitelé zvládli role na jedničku. Černé šatečky Melu Gibson a Helen Hunt opravdu sedí a oba jsou takříkajíc "šik".

• 8.1.2004  14:32
    Princ Bajaja (1971)

Netradičně pojatá pohádka, která vybočuje ze zaběhlých klíšé,kde hloupý Honza vyráží do světa, aby se stal králem. Je vedena pochmurně nejen dějem ale i prostředím /natáčelo se na Hruboskalsku a na zámku Hrubá skála mimojiné/,počasí je stále zatažené a sluníčko vysvitne snad jen při procházce Bajaji na zámecké zahradě se zahradníkem, ale to nemění nic na umělecky perfektním ztvárnění předlohy od Boženy Němcové. Už jako malému, jsem se při této pohádce bál a mému malému skřítkovi se ta pohádka také obzvlášt líbila a museli jsme ji pouštět snad 30 krát /rovněž se bála při očekávání draka/ a snad to je i smyslem pohádky,aby nebyla jen pro pobavení.

• 8.1.2004  14:01

Super film, miluji Bohuše Záhorského a tady je plejáda i dalších nejlepších českých herců minulého století. Náctiletým tenhle snímek samozřejmě toho moc neřekne a ani se nedivím, když je nezaujme, byla to jiná doba.Ale ten , kdo miluje starší české filmy, tak nebude litovat. Perfektní režie i dramaturgie, Kachlík to s filmy uměl. Navíc je film umocněn pravým moravským prostředím i hudbou,je rozdělen do 4 ročních období a z toho vychází i celá pointa filmu.

• 8.1.2004  13:45
    Blade Runner (1982)

Moje nejoblíbenější sci-fi a snad každý scifista na něj nedá dopustit.Jsem rád, že dostal Oscara.Není ani tak nabitý akčním pozadím, jak je dneska v této sféře filmu nutností.Jeho kouzlo je v invenci zajít dál,za hranice akčnosti mezi androidy a člověkem. Ten film má hlubokou myšlenku a nakonec je vám líto i hlavního záporného hrdiny, a to se stává v málo filmech. Dále super , ale opravdu super hudba od Vangelise. Navíc skvěle zahrál roli Harrison Ford a ještě lepší výkon tehdy nastupující hvězdy Rutgera Hauera /mám dojem, že právě tahle role mu hodně pomohla jít dopředu v Hollywoodu/.

• 31.7.2015  20:58
    Otec vojáka (1964)

Baladický film o hledání syna svým otcem za 2. světové války. Tatíka si zahrál skvěle Nikolaj Barmin, který je tím pravým bonbonkem pro tento film. Typ vesnického staříka, který sice nepobral dvojího rozumu, ale svojí dobrosrdečností a prostoduchostí si získá obdiv diváka.

• 31.7.2015  20:51
    Maggie (2015)

Nelze ani říct, že by to měl být horor. Nakažení mají sice představovat zombíky, ale podstatou filmu je spíše psychologická sonda o tom, jak deprimující je, když vám zbývá pár dní života a bezmoc někoho, komu umírá jeho dcera.

• 31.7.2015  20:42
    Ex Machina (2014)

Film naznačuje možné aspekty umělé inteligence, jejího sebeuvědomování a vztahy lidí k těmto výtvorům. Snaží se nám naznačit, že v budoucnu budou lidé, kteří UI budou brát jako věc a jiní jako živého tvora.

• 3.11.2014  10:01

Smutný příběh o nešťastných lidech z doby osídlování Divokého Západu.

• 20.7.2014  11:14
    Kapitál (2012)

Slušnýmu člověku musí být akorát smutno, když vidí, kdo tahá za nitky naší globální pseudodemokracie. Film je takovým vymyšleným příběhem o nevymyšlené - pravdivé skutečnosti dnešní doby.

• 19.11.2013  00:22

K filmům tohoto typu jsem skeptický. Většinou jde o skřípání a otevírání dveří či skříní, bouchání a klepání, nějaké to "kuk na strejdu" a pod. To všechno také tento film obsahoval. Musím ale uznat, že mě mile překvapil. Neočekával jsem až takové napětí, ale tady je nabízeno plnou hrstí. Začátek trochu sráží ty klasické hlouposti - "tuky tuk na vrátka, otevřete kuřátka", a kuřátka samozřejmě v noci otevřou, aniž by se zeptali, kdopak nám to buší na vrátka. A ta klasika se sirkami do sklepa, to už by si filmaři mohli odpustit. I my doma jsme v 70 letech znali, co je to baterka, a také ji tam ve filmu později používali. Je toho více, ale přesto je film natočený nadprůměrně a nadprůměrně se i děj rozvíjí až k úplnému závěru. I když nutno podoknout, že rozhřešení bylo takové nějaké snadné a režírer spíše kladl důraz na efekt než na podstatu děje, který vymodeloval.

• 22.9.2013  09:34

Taky jsem byl mile překvapen, první polovina filmu má rozhodně říz a trvale akční spád. Od přistání u střediska WHO už ta gradace pomalu ale jistě klesá, avšak co je dneska dokonalé. Trošku více a to dost nelogické je, že obdrží satelitní telefonek na pokec s rodinkou a přitom když už je to jediný týpek na záchranu lidstva spolu s tím doktůrkem, který padne hned za vlast, tak ani nedostane spojení na toho šéfíka, co ho tam vysla, a když už s ním chce Brad mluvit, tak mamča musí běžet z kajuty za ním kdo ví kam, to nějak nedomysleli naši scénáristé. A dále nevím, jak to je vyřešeno v knize, ale ve filmu je u zombíku nedořešen jeden malinký detail. Čím se vlastně živí, nebo, co je udržuje na životě, nějak se to ve filmu opomenulo, divák je přeci jen šťoural..

• 8.12.2012  12:29

Příběh o změně lidských hodnot v prázdné pustině, kde život má jiný pojem než v zalidněných městech. Námět i scénař zasluhuje pochvalu, z režie by se dalo určitě v tomto smutném příběhu vytěžit mnohem více. To neustálé čvachtání ve vodě by určitě k přežití hodně přitížilo (ve filmu byly postavy vzápětí hned suché), ale na působivosti filmu to zase tolik nepřekáží.

• 8.12.2012  12:19
    Cesta domů (1996)

Dojemný příběh, na kterém je vidět, že Američané se dovedou nadchnout a podpořit kdejakou blbinu, za což je v tomto případě obdivuji.

• 15.10.2012  21:49
    Prometheus (2012)

Herci nevýrazní, postavy alias posádka lodi kosmické lodi byla vybrána asi někde na předměsti Brooklynu, jestli tehdy ještě existoval, někde na smeťáku či v Bohnicích, krom výjimek. Odkaz, malovaný po zdech jeskyní mně nějak neštymuje jako adresa vojenské kolonie. Scénář místy uhozený a trapný. Podívaná úchvatná a napínavá, i když nedopovězená, proto 3 a půl *.

• 18.5.2012  17:30

Jako kluka mě tento seriál nadchnul. Není to typ válečného filmu, kde sovětský hrdina, zasáhnutý několika ranami, stačí zlikvidovat bunkr a zničit tank. Je to spíše psychologická sonda jednotlivých postav se zápletkou, jak odhalit zrádce ve vlastních řadách.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7