Pumpaři od Zlaté podkovy (1978)

Jedna z životních rolí Josefa Vinkláře, kterou zvádnul bravůrně. A že je to poplatné době, ve které film vznikal, v tom žádný problém nevidím. Těžko asi v tý době budou točit filmy o hodném kapitalistovi, zlém dělníkovi či Jirkovi Krampolovi opásanému granáty, kalašnikovem a kosícímu vše, co mu do cesty přijde.

Big Ben - Smrt v křoví (1997) (epizoda)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka Rozy, prelát, policista Feifer či stavitel Tony. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.

Carlitova cesta (1993)

Nemám rád filmy, které začínají koncem filmu a i v tomto případě tento fakt ochudil diváka o moment napětí a očekávání, jak to vše dopadne. Vyprávěčský retrospektivní děj by v tomto případě fungoval i bez znalosti konce filmu hned na začátku. Škoda. Navíc, na rozdíl od Scarface zde Carlito jednal v některých momentech jako hlupáček či bambula a v jiných momentech jako ostílený gangster. I přes tyto nedostatky je to klasická gangstrovka se vším všudy a zaslouží si vysoké hodnocení.

Liga výjimečných (2003)

Docela povedená taškařice, že jsou ve filmu kravinky v podobě ponorky v kanálech Benátek a pod mně vůbec nevadilo. Batman, Superman, Ironman, Spiderman a možná i budoucí nějaký další Troubaman jsou taky americké kravinky a přesto je miliony diváků milují. Je to svižné, komediální, napínavé a akční. Pořád jsem si říkal, kde jsem Petu Wilson viděl, a ono ejhle, vždyť je to naše Brutální Nikita.

Elitní zabijáci (2011)

Akční podívaná od začátku až do konce, děj poměrně svižný, režii či hereckým výkonům také nelze co vytknout. Snad jen dějová maličkost, a to nelogičnost v jednání - bylo jednodušší zabít příslušníky SAS či osvobodit Huntera z rukou šejka ? Myslím, že to druhé. Budiž. A malinko mě iritovala role Owena, nebyl ani kladný, ani neutrální a ani záporný. Takže asi rozporuplná osobnost, ale nejsem si jistý, jestli to byl i záměr režie.

Big Ben - Vražda na Jelení hoře (1998) (epizoda)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.

Big Ben - Smrt o Valpuržině noci (1998) (epizoda)

Big Ben - Vražda ve sboru (2000) (epizoda)

Big Ben - Vražda s potleskem (2002) (epizoda)

Big Ben - Smrt z vesmíru (1999) (epizoda)