retrix

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 31.7.2015  20:51
    Maggie (2015)

Nelze ani říct, že by to měl být horor. Nakažení mají sice představovat zombíky, ale podstatou filmu je spíše psychologická sonda o tom, jak deprimující je, když vám zbývá pár dní života a bezmoc někoho, komu umírá jeho dcera.

• 27.6.2014  10:05

Krevní oddechovka pro masy, specifická vizualizace odrážející zrod původu. Je to typ filmu, u kterýho se mi chce fandit záporňákům, protože vím, že budou nakonec rozsekáni na hadry. Řekové jsou ze železa a nic je nezastaví a Peršani jsou chodící párátka, které by porazil snad i Medvídek Pů. No a aby to nebylo až moc okaté, tak tu máme zlého ošklivého Xerxese a zlou pěknou Artemes. Ale na druhou stranu chápu, že v komiksovém ladění film ani jinak vyrobit nelze.

• 31.7.2015  20:42
    Ex Machina (2014)

Film naznačuje možné aspekty umělé inteligence, jejího sebeuvědomování a vztahy lidí k těmto výtvorům. Snaží se nám naznačit, že v budoucnu budou lidé, kteří UI budou brát jako věc a jiní jako živého tvora.

• 14.8.2014  07:42

Slai, ať se snažím, jak se snažím, 2 hvězdičky za plejádu hvězd si zasloužíš, jinak je to fakt o ničem

• 19.9.2014  18:56
    Godzilla (2014)

2 hvězdičky za efekty, to si film určitě zaslouží, jinak je to fakt o ničem. Dvě příšerky, které se chtějí čumáčkovat. Třetí, která je chce zlikvidovat. Poručík, který je zcela nepostradatelný. A nakonec USA Army, která to do nich sype hlava nehlava.

• 16.8.2014  08:23
    Noe (2014)

Film mě mile překvapil, čekal jsem nudu, ale právě naopak. Scenérie biblická, herci neměli chybu i děj měl spád. Bohužel, jak se to svižně rozjelo, Noeova rozpolcenost v poslední třetině filmu to však zcela zkazila, protože hlavní hrdina se během filmu měnil ne v zrovna chápající postavu : první třetina filmu - Noe chytrý, odhodlaný, spravedlivý, druhá třetina filmu - Noe fanatický, nekompromisní, poslední třetina filmu - Noe magor, happyend - Noe vyléčený, Noe opět dobrotivý taťka, děda a manžel.

• 10.10.2014  19:59

Film je dobře natočen, herecké výkony jsou excelující, ale po celý film jsem čekal, že ke konci bude nějaká nečekaná pointa. Film k tomu nějak nabádal, ale čekal jsem marně, pointa žádná se nedostavila, což mně zklamalo, protože jinak je děj zcela prostý až malicherný.

• 3.11.2014  10:01

Smutný příběh o nešťastných lidech z doby osídlování Divokého Západu.

• 15.5.2014  13:44
    47 róninů (2013)

Dobře natočený, dobře zahrané, motiv zajímavý, ale přeci jen tomu chybí punc japonského díla. Děj je přímočaře jednoduchý, ničím překvapující či dech beroucí a je znát, že film netočil japonský, čínský či korejský režisér v domácím prostředí.

• 20.2.2014  19:29
    Enderova hra (2013)

Jak tady napsal jeden přispěvatel - nečíst knihu, tak to vidím jako blbost. Já knihu nečetl a jako blbinu to vidím, první půlka nuda a jen nuda. Vyobrazení v podstatě dítěte jako jediného pravého bojovníka, to mně nepřipadá super nápad, stačí si připomenout africké děti s kalašnikovem v ruce schopné všeho bez zábran. Jestli to nám měl film říci, tak to ani nemusím. Snad jen závěr měl nějakou hlubší myšlenku.

• 25.4.2014  22:46
    Gravitace (2013)

Námět a vizualizace skvělá, scénář slabý, režie a herecký výkon Sandry slabota. Škoda, že George ve filmu nepobyl déle. Nepochopil jsem vůbec, proč se George musel od Sandry odpoutat, že by jej táhla nějaká černá díra od ní, aby jej vcucla... možná, nebo spíše tou černou dírou byl režisér Cuaron, který si to přál

• 1.12.2013  12:20

Famke Janssen byla šik, Jeníček a Mařenka byli až moc neprůstřelní a čarodejnice až moc průstřelné. Teda průstřelné samozřejmě jen z pohledu našich hrdinů, vesničané jak jinak neměli šanci. Ale jinak pěkná podívaná na jedno zhlédnutí

• 2.11.2013  11:32

Chápu, že to nesplnilo očekání producentů a nedočkalo se takového ocenění od diváků. Film není špatný ale i ničím zvláštní. Zbytečně natahované a pitvoření Johnnyho ala Piráti z Karibiku tomu také moc nesvědčilo, za což možná ani nemohl Johny Depp jako spíše Verbinski, tady myslím ulítl. Prostě průměr na 3 hvězdičky

• 1.12.2013  11:53

Místy nechutné a sadistické, Jemma Dallender je okouzlující svým půvabem a když ji Ivan fotil v těch černých šatečkách, leckteré modelky by jí ten půvab mohli závidět. A jak již jsem napsal u 1. dílu, pomsta je sladká věc a v tomto případě asi jediná spravedlnost.

• 2.11.2013  11:33
    Podfukáři (2013)

Jeden z nejlepších filmů, který jsem v poslední době viděl a nebylo k tomu třeba hektolitry krve, desítek mrtvých a hlavně milion vystřelených kulek. Hezká podívaná, napínavé a hlavně zábavné, 5 hvězdiček bez debat, nic jiného si ani tento film nezaslouží.

• 14.9.2013  01:23

No že by to byla nějaká bombovka, to mně ani nepřipadá. Děj či scénář je snad 100 x otřepaný a stále používaný, budiž nic nového či převratného a to je asi největší slabina filmu.

• 24.11.2013  10:51

K hereckým výkonům není co vytknout, režie něco mezi průměrem a podprůměrem (ty trhavé pohyby kamerou a ještě ve tmě, kde je prd vidět, si mohl Robinson; odpustit). Děj je podprůměrně jednoduchý, nic výrazného. K záporům filmů tohoto typu rozhodně přispívá ten fakt, když režiséři dělají z posádek vesmírné lodi dementy, kteří by neprošli testy snad ani na výpravu do Antarktidy natož na Mars. S hereckými výkony je ve filmu nadprůměrná i svižnost a akčnost děje a možná i autetičnost prostředí.

• 22.9.2013  15:17

Vtipné to docela bylo, chraplák Bridgesovi i slušel, ale že by to zrovinka bylo k popukání, to se říci nedá.

• 28.11.2013  11:06
    Riddick (2013)

První polovina filmu je nadprůměrná, divák je udržován v neustálém napětí a o akci tu není nouze. Poslední třetina filmu, kdy nastupuje armáda vetřelců (nápadně jim podobných) už je slabota a blbina, což je škoda. Slabota jsou i digitální efekty, které mně připadali o 20 let nazpátek.

• 15.5.2014  08:49

Taková scifi grandiózní a efektní patlaninka pro diváky, kterým stačí výbuchy, akce, honičky, létající trosky a těla a já nevím co ještě. To snad i Jack o Neil se svoji partičkou z Hvězdné Brány je věrohodnější a napínavější než tahleta trumpeťárna.

• 22.9.2013  09:34

Taky jsem byl mile překvapen, první polovina filmu má rozhodně říz a trvale akční spád. Od přistání u střediska WHO už ta gradace pomalu ale jistě klesá, avšak co je dneska dokonalé. Trošku více a to dost nelogické je, že obdrží satelitní telefonek na pokec s rodinkou a přitom když už je to jediný týpek na záchranu lidstva spolu s tím doktůrkem, který padne hned za vlast, tak ani nedostane spojení na toho šéfíka, co ho tam vysla, a když už s ním chce Brad mluvit, tak mamča musí běžet z kajuty za ním kdo ví kam, to nějak nedomysleli naši scénáristé. A dále nevím, jak to je vyřešeno v knize, ale ve filmu je u zombíku nedořešen jeden malinký detail. Čím se vlastně živí, nebo, co je udržuje na životě, nějak se to ve filmu opomenulo, divák je přeci jen šťoural..

• 19.11.2013  00:22

K filmům tohoto typu jsem skeptický. Většinou jde o skřípání a otevírání dveří či skříní, bouchání a klepání, nějaké to "kuk na strejdu" a pod. To všechno také tento film obsahoval. Musím ale uznat, že mě mile překvapil. Neočekával jsem až takové napětí, ale tady je nabízeno plnou hrstí. Začátek trochu sráží ty klasické hlouposti - "tuky tuk na vrátka, otevřete kuřátka", a kuřátka samozřejmě v noci otevřou, aniž by se zeptali, kdopak nám to buší na vrátka. A ta klasika se sirkami do sklepa, to už by si filmaři mohli odpustit. I my doma jsme v 70 letech znali, co je to baterka, a také ji tam ve filmu později používali. Je toho více, ale přesto je film natočený nadprůměrně a nadprůměrně se i děj rozvíjí až k úplnému závěru. I když nutno podoknout, že rozhřešení bylo takové nějaké snadné a režírer spíše kladl důraz na efekt než na podstatu děje, který vymodeloval.

• 23.11.2013  16:38
    České století (TV seriál) (2013)

Šance na kvalitní zpracování mylníků naší nedávné historie se rozplívá v nekvalitním a subjektivním zpracování historických faktů. Je to osobní pojetí režíséra Sedláčka, které asi vychází z fantazie momentálního rozpoložení. V první díle je T.G.Masaryk představen jako osoba řízena vyšší mocí. Někdy mně spíše připadal jako Hitler, který také neustále zdůrazňoval tu svoji prozřetelnost. V druhém díle zase celý film trpí monologem E.Beneše, které vyznívá spíše jako blábol o degradaci této osobnosti a z armádních generálů dělá idioty, co si nevidí dál než na špičku nosu. I výběr hlavních protagonistů není zdaleka přesvědčivý, kouzelníka Žita vůbec nemusím, ten tam představoval spíše tupého ranaře, který by se tak zmohl na četaře a ne na plukovníka. Ještě, že nám byl ukázán zcela nahý Beneš, bez toho by seriál určitě ztratil na opodstatněnosti.

• 26.11.2013  20:51

Jak mně neseděl Beneš v předchozím díle, je divný i v tomto. Je to způsobené prapodivným pojetím Sedláčka nebo Kosatíka a možná i hlavního představitele Martina Fingera. Z uvedeného mně vyplívá, že Sedláček nebo Kosatík je proti Benešovi výrazně zaujatý a dává to také v seriálu najevo. Nejsem jeho zastáncem, ale takhle se Beneš určitě nechoval. Moravec se tady rovněž chová jako velitel skautů a ne jako ředitel zpravodajské služby

• 8.3.2012  19:24
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

Chápu záměr pořadatelů i smysl této šou, účinkující ať mi prominou, ale horší dementy snad ani vybrat nemohli.

• 30.11.2013  12:23

Rozporuplný film, charismatická nebo sympatická tam není žádná postava. Hlavní hrdina je drsoň všech drsoňů, ale že by se mu dalo fandit, to ani náhodou. Úvodní akce mě zcela zmátla, kontejner plný zlata si ležel v hale jen tak lážo plážo, nezabezpečený, vlastně jeden týpek tam chodil jako hlídač, no a následná akce jednotky Sweeney mně přišla zcela absurdní. Zločinci to pálí od boku a naše slavná jednotka nastoupila s baseballovými pálkami na ně. Nejdřív jsem si myslel, že je to nějaká cvičná akce, ale ono to fakt bylo myšleno vše vážně. Pak přijel nějaký vrchní týpek a vyčinil jim, že byli moc ostří. Tak to fakt nevím, jak to režisér myslel, asi měli místo basebollek nastoupit s plácačkami na mouchy. Musím ale uznat, že akce uprostřed flmu a závěrečná honička měla říz a spád.

• 20.7.2014  11:14
    Kapitál (2012)

Slušnýmu člověku musí být akorát smutno, když vidí, kdo tahá za nitky naší globální pseudodemokracie. Film je takovým vymyšleným příběhem o nevymyšlené - pravdivé skutečnosti dnešní doby.

• 3.12.2012  15:35
    Looper (2012)

Pokud pominu tu časoprostorovou bublaninu, kterou ani v podstatě řešit nejde, tak to není špatné. Film má spád, akčnost, napětí a u režie či u herců také není co vytknout, alespoň mě nic nenapadá. Je to typ filmu na jedno podívání a za pár dnů mu vyjde z mysli.

• 3.11.2014  10:20
    Operace E (2012)

Beznadějnost až trágedie hlavní postavy je pohřbena v dění kolem malého chlapce, který je středobodem filmu. Povstalci, partyzáni, vojáci, připadali mně všichni stejní , ve stejných uniformách a nějak jsem tápal pořád, kdo je kdo. Skutečnost byla určitě krutá, ale tohle mně připadalo nějaké chaotické.

• 27.10.2012  11:30

Nadprůměrný současný český film, Jirka Mádl exceluje, takové role mu sedí, ostatním hercům rovněž není co vytýkat. Scénář je dobrý, film se vyvíjí slibně, ale konec mi nesedí, jakoby tam ani nepatřil. Je pravda, že některé vtipné scénky jsou na způsob ala Troška, ale zase až tak dalece dementní nejsou.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7