retrix

okres Praha
vyzkumny pracovnik

2 body

• 26.8.2012  10:11

Typická holywoodská bublanina. Záporáci střílejí žaludy a Colin Farrell je neprůstřelnej i za ušima.

• 25.8.2012  13:58

Hudba, kamera, střih na skvělé úrovni. I retrospektivní vyprávění jedné z hrdinek filmu tomu dává větší citovost. Hereckým výkonům nelze rovněž co vytknout. Režijní zpracování scénáře, až na pár nelogických či nemožných nesmyslů, je na vysoké úrovni. Námět filmu je zajímavý ale zpracování scénáře má největší slabiny, tady to trochu kulhá, a proto dávám 3,5 bodu.

• 4.6.2012  09:04

To se nedalo dokoukat, v podstatě nuda o ničem. Já bych ten film nazval "Nuda jako Bůh". Hereckým výkonům v podstatě není co vytknout, ale scénář katastrofa. Asi ta 70ka na krku u Marii Poledňákové je značně vidět. Když měla dvakráte méně, pecky jako Jak dostat tatínka do polepšovny a další se s tímhle nudným filmem vůbec nedá srovnávat.

• 18.5.2012  17:30

Jako kluka mě tento seriál nadchnul. Není to typ válečného filmu, kde sovětský hrdina, zasáhnutý několika ranami, stačí zlikvidovat bunkr a zničit tank. Je to spíše psychologická sonda jednotlivých postav se zápletkou, jak odhalit zrádce ve vlastních řadách.

• 8.5.2012  13:31
    Nákaza (2011)

Skvěl režírované, skvěle zahrané, Jude Law mě iritoval, ale byla to jeho role. Realisticky natočené, nerealisticky ukončené.

• 8.5.2012  13:27

Jedna z životních rolí Josefa Vinkláře, kterou zvádnul bravůrně. A že je to poplatné době, ve které film vznikal, v tom žádný problém nevidím. Těžko asi v tý době budou točit filmy o hodném kapitalistovi, zlém dělníkovi či Jirkovi Krampolovi opásanému granáty, kalašnikovem a kosícímu vše, co mu do cesty přijde.

• 19.4.2012  16:58
    Válka Bohů (2011)

Na film jsem se těšil, téma miluji. O to větší zklamání. Snad 3/4 filmu se odehrává v noci v nějakém šeru či přímo ve tmě, takže jsem viděl jen pobíhat nějaké stíny a záblesky něčeho a ta zbývající 1/4, která probíhala ve dne snad ani nebyl den ale spíše kulisa zahalená mrakoplentou. A ten závěr - Titáni. Čím více jich ti naši Olympští bohové zkosili, tak tím stejně jich zase přišlo, nepochopil jsem, kde se stále brali (zákon zachování hmoty či počtu asi v tomto případě nefungoval). A mimochodem, jako Titáni mně vůbec nepřipadli, spíš jako špinavé opice oděné do hadrů, které sem tam poskakovali na meče a řetěz Dia či ostatních.

• 27.3.2012  14:02

Přiznám se, čekal jsem od toho mnohem více. Hlavní hrdina mně po půli filmu už začal i docela štvát a ostatní protagonisté nebyli o nic lepší. Mám na mysli chování postav ve filmu a ne herecké výkony, těm ani nemám, co vytknout.

• 24.3.2012  10:11

Film obsahuje napínavou zápletku v akčním podání, která rozhodně nenudí. Ani jsem si neuvědomil při sledování dlouhou stopáž takřka 2,5 hodin. Ve filmu jsou však některé skutečnosti, pro které si větší ohodnocení nezaslouží. Dle úvodních titulků, vychází film dle skutečných událostí, ale jsem přesvědčen, že hodně vzdáleně. Ale chápu Verhoevena, že se snažil natočit akční podívanou. Spíše mně vadila nevýváženost a nelogické chování některých postav. Rachel by musela mít srdce z kamene, aby se tvářila a jednala tak, jak je to na začátku filmu natočeno, aby vzápětí tento kámen vyměnila za živé srdce, které více trpělo za smrt nacisty než za smrt celé své rodiny. Ostatně nacisti by museli mít v hlavě piliny, když odbojáře měli podchyceny několika zrádci, vězni a výslechy a přesto si jej hýčkali na kolenou. Nelogických a protiřečících si momentů tam bylo mnohem více, což nemá smysl ani řešit. Poslední, co mně neštymovalo, že by obergrupenfuhrer si klidně rozhodoval i po osvobození a nařizoval anglickému poručíkovi co a jak má dělat, a popravoval jiné, to mi přišlo jako nějaká hloupost.

• 23.3.2012  18:50
    Boj o Moskvu (1985)

Není to zrovinka výkvět sovětského válečného filmu, i když se tak tváří. Soudruh Stalin je zde ještě zobrazován jako chlapík na správném místě (hold perestrojka ještě pořádně nezačala), který řeší kdejakou spletitou situaci s rozvahou a umem. Válečné scény jsou spíše jen ukázkou ježdění tanků sem a tam, kde většinou Němci střílejí žaludy a Rusové udatně a neochvějně dají wehrmachtu co proto. Baráky určené k demolici sice neustále vybuchují, ale je vidět, že jsou ničeny zevnitř místo zvenku. Je to sice válečná epopej ale proti Osvobození či jiným sovětským válečným filmům se to nemůže rovnat.

• 21.3.2012  16:05

Nebýt toho nesmyslného začátku, kde Aljoša prchá před tankem pár metrů a ten jej honí jak při hře na honěnou, tak by zasloužil větší hodnocení. Ten záčátek se dal přeci natočit mnohem věrohodněji a přesvědčivěji než takhle dětinsky. Budiž. Jinak děj je jednoduchý a prostý, žádná složitá akce, ale přesto působivý, poetický a bravůrně natočený a zahraný.

• 11.3.2012  10:36
    Yesterday (2002)

U tohohle filmu mně připadalo, že je točený pro někoho jiného než pro diváky v kině či u televize. Scény jsou často točeny, jako by kameru držel někdo z herců filmu (podobné jako když URNA točí své akce) a hlavně měl jsem pocit, že scény na sebe nenavazovaly a jednou se něco děje na jednom místě a vzápětí se všichni přesunou někam jinam, aniž by bylo vysvětleno proč a kdo koho nahání. Vcelku zmatené i když to má působit jednolitě.

• 9.3.2012  08:37

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka Rozy, prelát, policista Feifer či stavitel Tony. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.

• 8.3.2012  19:24
    Hotel Paradise (TV pořad) (2012)

Chápu záměr pořadatelů i smysl této šou, účinkující ať mi prominou, ale horší dementy snad ani vybrat nemohli.

• 8.3.2012  19:17
    Partička (TV pořad) (2011)

Připadá mi to stupidní a hloupé. Není to můj šálek zábavy. Kdybych to samé předváděl na jevišti já s jinými neznámými osobami, určitě by se tomu nikdo nesmál a zřejmě by nás i dav vypískal.

• 8.3.2012  10:31

Tenhle film chce rozhodně vidět v originále s titulky. Dle mého nejlepší film o konci Hitlera jaký kdy byl natočen a to ze 2 důvodů. Ve většině filmů je Hitler vždy zobrazován jak nějaký dement nebo vzteklá kreatura, a dále natočit tak věrohodně pád Berlína po tolika letech určitě nebyla také žádná legrace.To záměrné střídání bezcitnosti a vlídnosti Hitlera a jiných nacistů režísér zvládnul excelentně, což určitě byl i záměr filmu a to na tomto filmu děsí nejvíce. Plusem filmu je i ten fakt, že filmu nejsou pompézní a narcistické pasáže hrdinství hollywoodského typu. Navíc film se nezaměřuje pouze na samotného Hitlera, což by asi i byla po nějaké době nuda, ale rozvíjí příběhy i jiných obránců města a normálních lidí. Film si zaslouží rozhodně 5 hvězdiček.

• 7.3.2012  14:05

Film dobře natočený a akčním napětím sálajícím. I přes některé nelogické momenty vše funguje jak má... Funguje až do momentu druhé poloviny filmu, která se zvrhla v parodii na neohroženou bojovnici, která s Vetřelcem zatočí (chudák Predátor v té chvíli už jen sekunduje a dělá křoví). První půle filmu na 4 hvězdičky, druhá půle filmu sotva na 2 hvězdičky.

• 6.3.2012  09:08

Dokonale zahraný i zrežírovaný western z Mexika v době revoluce Pancha Villi. Film má dle mého jeden jediný neduh a to, že si hraje na psychologický film, kde rozebírá hlavní hrdiny, jejich skutky či konání, vztahy mezi sebou a k okolnímu světu vlastně po celý průběh filmu a zbytečně protahuje film na cca více než 2 hodinový děj, který místy začíná v myšlenkových rozmluvách nudit. V případě 7 statečných nebo Tenkrát na Západě to bylo ku prospěchu filmu, ale v tomto případě spíše ke škodě.

• 2.3.2012  13:00
    Tlumočnice (2005)

Politický thriler, ve kterém se Sydney Pollack snaží o hru na vysokých místech s vložením nepodstatné figurky, kterým je Nicole Kidman. Hodně to připomíná rámcově Tři dny Kondora, ale bohužel to nesahá tomuhle veledílu ani po paty. Je vidět, že Sydney už zestárnul a zabřednul do starobního důchodu, kde nápady už tolik nesrší. Film je neskutečná nuda, vydržel jsem 1 hodinu a 20 min, déle se to už nedalo, zbytečně natahované. Hlavní potíž filmu je ale nesmyslý děj, nelogické chování a typy hrdinů rovněž nejsou to pravé ořechové. Hlavní hrdinka jako svědek a podezřelá je hlavní postavou se zájmem všech bezpečnostních složek USA a jednoho padoucha světa (na kterého jsou opět všechny bezpečnostní složky USA krátké), to se snad Sydney zbláznil. Hlavního hrdinu okořenil tragickým posttraumatem, nechápu proč, a hlavní hrdinka má rovněž nevyrovnanou minulost, a to vše je slepeno a upatláno s bojem o moc v imaginárním africkém státě Mabuto.

• 1.3.2012  11:35

Film o filmu Pancho Villovi, tak by měl znít titulek tohoto filmu. Hlavním hrdinou totiž není ani tak Pancho Villa, jak by z názvu filmu mohlo vypadat, ale Frank Thoyer, který měl natočit film o tomto legendárním revolucionáři. Rozhodně jsem čekal nějaký životopisný úsek a příběh Pancha a ne snahu o natočení filmu o něm, to mně na tomto filmu docela vadilo. Samotný děj není nijak napínavý či převratný, dokonce chvílemi i částečně nudný, ale bojové scény jsou natočeny věrohodně a hlavně Antonio Banderas jako představitel Pancha byl skvělý, zaslouží si rozhodně 5 *****. Samotný film je průměr na 3 hvězdičky.

• 29.2.2012  09:58

Nemám rád filmy, které začínají koncem filmu a i v tomto případě tento fakt ochudil diváka o moment napětí a očekávání, jak to vše dopadne. Vyprávěčský retrospektivní děj by v tomto případě fungoval i bez znalosti konce filmu hned na začátku. Škoda. Navíc, na rozdíl od Scarface zde Carlito jednal v některých momentech jako hlupáček či bambula a v jiných momentech jako ostílený gangster. I přes tyto nedostatky je to klasická gangstrovka se vším všudy a zaslouží si vysoké hodnocení.

• 28.2.2012  10:26
    Očistec (TV film) (1999)

Western, kterému nelze nic vytknout. Teda nelze s výjimkou jedné jediné věci a to - děj je až příliš jednoduchý, prostý a konec snadno předvídatelný, žádná složitá zápletka či nějaké očekávání nepředvídatelnosti zde není.

• 27.2.2012  11:47
    Vesnice (2004)

Na tento film je spousta rozporuplných komentářů, nic nového pod sluncem nevymyslím a ani nemám v úmyslu. Nápad je určitě zajímavý, scénář tak nějak obludný a divný, režii a herecký výkonům nemám co vytýkat. Začátek fimu je situován do roku 1897 a tomu odpovídá i prostředí, říkal jsem, zase taková idylická vesnička to není, jak vypadá. Připomínala mi spíše sektu či vyhraněnou skupinu jako jsou mormoni, čili nic svobodného ale budiž. Během filmu jsem si ale stále říkal, pro jaké léky proboha Ivy chce do města jít, když penicíl a jiná antibiotika, která Lucius potřeboval, nebyla ještě vynalezena, že by nějaké sulfoamidy Luciuse zbavily infekce ? A ejhle, konec se vyvrbil pointou, kterou jsem rozhodně nečekal a která se přiznám mně ani do filmu vůbec nezapadla, nějak mi to degradovalo film na nesmysl, který není ani tak tajemný a záhadný jako spíše přitroublý.

• 26.2.2012  10:42
    Nevada Smith (1966)

Western, kde Steve hraje zpočátku naivního a přitroublého "mladíka" toužícího po pomstě. Kdybych odpustil tu přitroublost, když Steve hraje nezkušeného mladíčka a oslovují jej mladíčku, mlíčňáku a on se také snaží toho nezkušeného mladíčka hrát, což vypadá groteskně a nepřirozeně a dále když odpustím, jak za 1,2 nebo 3 dny se naučí střílet jak Wyatt Earp či Sundance Kid a se čtením to je podobné, tak bych dal i 4 hvězdy, jinak bych tím degradoval mnohem lepší westerny bez těchto extravagancí.

• 25.2.2012  18:09
    Ninja Faktor (TV pořad) (1997)

Řekl bych národní japonská soutěž, pro kterou mnozí obětovali povolání, osobní život a soukromí. Rybář Makoto Nagano, hasič Takeda, prodavač bot Bumpei, pan Chobotnice a spousta další známých či neznámých osobností se snaží překonat tuto dráhu a vždy, když tuto soutěž vidím, říkám si, něco podobného by to chtělo i u nás, co nadchne a zaujme po sportovní stránce širokou veřejnost na dlouhá léta. V Japonsku je účast v této soutěži Sasuke 2 x za rok přímo prestižní záležitostí.

• 25.2.2012  18:00
    Nemesis (2003)

Tajemno a záhadno na začátku, uprostřed nuda, konec stupidní a hloupý. Herecké výkony nebyly špatné.

• 25.2.2012  17:55
    Smrt z hlubin (TV film) (2009)

Takový stupidní scénář mohl napsat jen dement vypuštěný právě z blázince. Film se dá charakterizovat jednou větou - když nepomohly rozvodové soudy, pomohli ropné viry zbavit manželku rozvedeného manžela a vrátit ztracenou dceru mamince do náručí.

• 24.2.2012  09:46

Docela povedená taškařice, že jsou ve filmu kravinky v podobě ponorky v kanálech Benátek a pod mně vůbec nevadilo. Batman, Superman, Ironman, Spiderman a možná i budoucí nějaký další Troubaman jsou taky americké kravinky a přesto je miliony diváků milují. Je to svižné, komediální, napínavé a akční. Pořád jsem si říkal, kde jsem Petu Wilson viděl, a ono ejhle, vždyť je to naše Brutální Nikita.

• 17.2.2012  22:20
    Mise (TV film) (2004)

Akční, naivní, jednoduché, tak by se dal popsat asi děj filmu. Hadovo zlo vycházející z pekla či z kamene bylo archaické a hloupě pojaté. Řešit nelogičnosti ve filmu ani nemá smysl, v souhrnu - laciná akční sci-fi, která pobaví, ale na kterou se hned zapomene.

• 14.2.2012  23:00

Akční podívaná od začátku až do konce, děj poměrně svižný, režii či hereckým výkonům také nelze co vytknout. Snad jen dějová maličkost, a to nelogičnost v jednání - bylo jednodušší zabít příslušníky SAS či osvobodit Huntera z rukou šejka ? Myslím, že to druhé. Budiž. A malinko mě iritovala role Owena, nebyl ani kladný, ani neutrální a ani záporný. Takže asi rozporuplná osobnost, ale nejsem si jistý, jestli to byl i záměr režie.