Legenda o Suriyothai (2001)

Představitelka Suriyothai je i ve skutečnosti královským potomkem. Podnět k natočení filmu dala sama thajská královna Sirikit. Zapojením thajské královské rodiny do filmu bylo možné natáčet v prostředí, kde se jakýkoliv jiný režisér nedostane. do filmu byla zapojena i thajská armáda a příslušníci thajských námořních sil. Zajímavostí je, že film má asi 2,5 hodiny v americké verzi, v thajské verzi má film délku 3 hodiny a 5 minut, v DVD verzi je i 5 hodinová verze. Zamýšlená délka filmu byla dokonce 8 hodin. Mezi námi, původních 142 minut je i na tento film až dost. První hodina je prakticka nuda, seznamování s jednotlivými postavami, historií 16 století. V další polovině filmu je to lepší, ale žádný zázrak to rozhodně není. Děj prakticky nulový, když pominu sled historických událostí, herecké výkony nijak oslňující. Největším zádrhelem tvůrců je však samotná legenda. Člověk čeká, že Suriyothai povede lid či armádu k vítězství, nic takového se však nekoná. Kdyby měla legenda vzkvést z tohoto filmu, tak právě naopak, spíše to legendu pohřbí.

Líbáš jako Bůh (2009)

To se nedalo dokoukat, v podstatě nuda o ničem. Já bych ten film nazval "Nuda jako Bůh". Hereckým výkonům v podstatě není co vytknout, ale scénář katastrofa. Asi ta 70ka na krku u Marii Poledňákové je značně vidět. Když měla dvakráte méně, pecky jako Jak dostat tatínka do polepšovny a další se s tímhle nudným filmem vůbec nedá srovnávat.

Liga výjimečných (2003)

Docela povedená taškařice, že jsou ve filmu kravinky v podobě ponorky v kanálech Benátek a pod mně vůbec nevadilo. Batman, Superman, Ironman, Spiderman a možná i budoucí nějaký další Troubaman jsou taky americké kravinky a přesto je miliony diváků milují. Je to svižné, komediální, napínavé a akční. Pořád jsem si říkal, kde jsem Petu Wilson viděl, a ono ejhle, vždyť je to naše Brutální Nikita.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Pokud pominu tu časoprostorovou bublaninu, kterou ani v podstatě řešit nejde, tak to není špatné. Film má spád, akčnost, napětí a u režie či u herců také není co vytknout, alespoň mě nic nenapadá. Je to typ filmu na jedno podívání a za pár dnů mu vyjde z mysli.

Lupiči paní domácí (2004)

V podstatě to cítím stejně, jak už v komentářích někdo napsal. Začátek filmu vypadá nadějně, slibně se to rozjíždí, i vtipné scénky nejsou přitroublé ale... Rozjíždí se to do chvíle podařené loupeže, pak naráz dochází šťáva a energie a už to směřuje jen, aby se to nějak dokončilo. Jinak hereckým výkonům nelze nic vytknout, všici to záhráli skvěle a i dabing, kde si překladatel zahrál se vtipnou taškařicí " Horalka - Tatranka" ,byl více než podařený.

Maggie (2015)

Nelze ani říct, že by to měl být horor. Nakažení mají sice představovat zombíky, ale podstatou filmu je spíše psychologická sonda o tom, jak deprimující je, když vám zbývá pár dní života a bezmoc někoho, komu umírá jeho dcera.

Maso a krev (1985)

Film není špatný, dá se na něj koukat, herci jsou ve středověku opravdu špinaví a otrhaní, jak má být a ne jako nažehlené slečinky, jak je mnohdy vidět v těhle rádoby středověkých filmech. Děj je rovněž slušný a má spád. Když pominu některé do očí bijící hlouposti, které se zde vyskytují alias mor( zázračné vylečení, vždyt stačí rozříznout vřed a je po nákaze či téměř okamžitá smrt či nenakažení některých), tak dobrý Paule. Škoda, že Verhoeven chtěl zde nalákat diváky spíše na nahotu a surovost a že v tomto až přehnaně tlačil na pilu.

Medená veža (1970)

Film, na který jsem se moc těšil. Většinou ale to, na co se moc těšíme, dopadne jinak, než očekáváme. Panorama Vysokých Tater dělá své, herecké výkony určitě také, děj je rovněž působivý, i když ne až tak složitý či něčím vyjímečný. Ale zpracování nebo scenář trochu pokulhává. Kamarádství těch tří mně po nějaké době přišlo spíše jako umělé režisérem vynucené v kontextu děje než jako nerozlučné a opravdové, jak mělo vyznít.

Miluj mě, prosím (2004)

Zamotaný a ztřeštěný děj, zamilované postavy a prozaické vysvětlení, tak by se dal charakterizovat tento film. Úvod filmu vtáhne diváka do očekávané záhady opředené kolem hlavní hrdinky, která se však nekoná. Druhá polovina filmu již je jen o vysvětlování nekonané záhady, která nebyla záhadou ale nenaplněnou láskou jiné postavy.

Mise (2004) (TV film)

Akční, naivní, jednoduché, tak by se dal popsat asi děj filmu. Hadovo zlo vycházející z pekla či z kamene bylo archaické a hloupě pojaté. Řešit nelogičnosti ve filmu ani nemá smysl, v souhrnu - laciná akční sci-fi, která pobaví, ale na kterou se hned zapomene.