Čtec

předčítač

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 12.11.2018  16:04
    #MístoKlidu (2018)

To zas bude něco pro mravokárce :-) ... Mě jakožto architekta samozřejmě zaujalo (aby taky ne). Rád bych ji vyzkoušel ve skutečnosti.

• 21.5.2017  20:20
    VLIVNÍ s Alex Mynářovou (TV pořad) (2016)

Díl s kardiochirurgem Pirkem - výtečný. Těm odpadům a čtyřem procentům opravdu nerozumím. Takže dávám čtyři (hvězdy) a po dalším dílu, pokud se budu někdy zase koukat, budu případně korigovat.

• 17.3.2017  18:58

Scénárista Petr Kolečko opět nezklamal. Tentokrát vymyslel krásný romantický příběh, přitom ze života, Vojta Kotek ho výborně natočil a já nemám absolutně co dodat. (A bezvadná byla "tlusťoška" Jitka Čvančarová a taky ten malej kluk.)

• 25.2.2017  13:21
    Divočina (2014)

Přesně takový anticivilizační detox bych sám taky potřeboval. Jako sůl. Takže jsem Reese strašně záviděl. Ne tedy ty její starosti ze života před; ale zato ten její velký krásný těžký batoh, ten ano... A Cestu, velkou cestu, kde jsi na všechno sám, víš, že ti nikdo nepomůže (nebo s tím alespoň nemůžeš počítat), krásnou velkou cestu, která tě totálně přesahuje a v tom to právě je, cestu, na níž si tisíckrát říkáš, že selžeš, ale přesto víš, že neselžeš, cestu za překonáním sebe sama a přerovnáním životních hodnot... A taky se mi moc líbila muzika, zvláště ten Simon s Garfunkelem, jak byli zpočátku jen v takových sotva postřehnutelných náznacích, ale přesto tam byli, pak už už jen jen to vypuknout, že se to skoro nedalo vydržet, no ale na závěr konečně - El Condor Pasa v celé nádheře.

• 6.2.2017  18:12

Obchází mne hrůza z toho, jak většina zdejších přispěvatelů a hodnotitelů vůbec nepochopila to, na co se koukala. Nebo tedy, lépe řečeno, jak to pochopila. A co je pro ni důležité (podružné blbosti) a co ne (podstata). Kdo se z historie nesnaží poučit, je na nejlepší cestě si ji zopakovat... Výborný komentář: Enšpígl.

• 15.1.2017  21:43

"Zdeňku, v každé době se dají dělat velké věci." -- "Otíku... ty jsi taky pěknej blbec."

• 8.1.2017  23:43

Myslím, že došlo k fatálnímu omylu při obsazení hlavní role. Táňa Pauhofová je moc krásná, ale to je myslím jediné, co má s Lídou Baarovou společného. Na jedné straně je krása jemná, citlivá a hřejivá - a na té druhé straně naopak chladně mramorová. A nemůžu si pomoci, ale já vidím Baarovou jako necitelnou mrchu. A to prostě Pauhofová není a se svým úsměvem mrchu nevykouzlí :-) ... Je to, jako kdyby si výtvarník spletl teplou barvu se studenou. To není jen chyba, to je omyl zásadního charakteru - přehození plusu a mínusu.

• 14.12.2016  02:43
    Laura a její tygři (koncert) (2016)

Laura a její tygři mají pořád drajv. Jejich nejnovější Laura, Lucie Bakešová, zapadla perfektně a při svém mládí vypadá na výraznou osobnost. Je rozhodně nejen co poslouchat, ale i na co se koukat.

• 13.10.2016  17:12
    Melody Gardot: Live (koncert) (2012)

Pro hezkou a tajemnou Melody mám slabost... Koncert umí pěkně vygradovat a zvláště její "ruční práce" s publikem a taneční odchod z pódia při poslední písni mi utkvěly v paměti.

• 4.10.2016  21:39
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Odpad! jako hodnocení prakticky nepoužívám. Vytvořit jakékoliv dílo je těžší, než si netvořící lidé myslí. A skoro všechno má nějakou hodnotu vyjádřitelnou hvězdičkami. Časté používání hodnocení odpad! považuji za pozérství... Ale přesto dělám jednu výjimku - odpad! dávám věcem vysloveně škodlivým, nikoli v nepodstatných prkotinách, ale v obecném společenském dopadu... A Zeman škodlivý je, od samého záměru a prvopočátku. Jakkoliv se snaží většinu času maskovat, že není. Zeman je přesně stejný odpudivý bazilišek, jako režim, který jej stvořil.

• 9.7.2016  22:10

Úvodní sekvence bratří Cabanů á la Laterna Magica byla vynikající. Ta sama o sobě by si zasloužila hvězd pět.

• 28.2.2016  01:34
    ABBA: Mamma Mia (hudební videoklip) (1975)

Jen je škoda, že v klipu není víc Björna. Jeho obleček je tak jedlej, že mu může konkurovat snad jedině David Bowie s nalakovanými prsty na nohou.

• 5.2.2016  17:36

Zapnul jsem film, když už dvacet minut běžel a měl jsem strach, že děj už nepochopím... Dopadlo to ale dobře, pochopil jsem a zvedl si sebevědomí. Pročež jej hodnotím kladně (včetně Henrietty Richter-Röhl) :-)

• 31.12.2015  15:12
    Muž z Ria (1964)

Normálně bych dal jen čtyři hvězdy - Muž z Ria je taková klasická blbina v belmondovském ražení (a že mám Belmonda fakt rád ... ovšem na Muže z Acapulca tenhle film nemá) ... ale ... Ale! Byla tam celá Brazílie, ba co víc, Brazílie začátku šedesátých let, to nejoptimističtější období, kdy se budovaly ty slavné brazilské pozdně funkcionalistické stavby ... v Riu, v Brasílii (novém hlavním městě) ... doba prezidenta Juscelina Kubitschka a božského architekta Oscara Niemeyera ... v těchto kulisách byl film natočen ... a mělo to ohromnou atmosféru ... alespoň tedy pro mne :-)

• 31.10.2015  17:56

Denní hlídka prakticky nezbytně doplňuje tu Noční. Spoustu věcí z prvního dílu vysvětlí, doplní a uzavře. A přesto jako by to byl jiný film, mnohem lepší - od scénáře přes režii a kameru, najednou se objevil ruský humor (v tom nejlepším slova smyslu), skvělá muzika, originální neonové titulky. Je to ruské a je to výborné... Skvělá Žanna Friske jako neodolatelně pojatá temná vědma Alice Donnikova... Kdo jste viděl první díl, rozhodně nepropásněte druhý!

• 29.10.2015  20:58

Z filmu se nějak vytratila spousta dějů a zápletek, jež byly pro mne podstatné v knižní předloze. Včetně té, která se mi zdá nejpodstatnější. Že ne vždy Světlo (či světlí Jiní) konající velkou spásu ve jménu Dobra, jsou tím pravým ořechovým. No a tak se Bekmambetovův film stal pro mne jen obyčejným akčním bijákem bez přesahu, jímž disponuje skvělá kniha Sergeje Lukjaněnka.

• 25.10.2015  18:54
    Herbář (TV pořad) (2013)

Pořad má moc příjemný look, takový holčičí, ale mě se líbí. Pěkně si hraje s barvami. Hezká kamera. No, a kouzelná žvatlalka Linda :-)

• 18.10.2015  18:19

Ten film je jednoduše nádhernej, romantickej, milej. Přitom vtipnej. Moje krevní skupina. Nemám absolutně co vytknout (dobře, když už výjimku, která potvrzuje pravidlo, tak tu už dost překombinovanou scénu z Národní třídy ´89)... A výborná ústřední dvojice, roztomilý popleta Vojta (ten malý - Jan Maršál - je lepší) a krásná zrzavá beruška Ela (ach, Lucie Šteflová - už putuje do Oblíbených). Taktéž Táňa Pauhofová (taky ach..), Hynek Čermák a Jan Hartl se mi líbili, ale u nich už je to klasika, že jsou výborní... No a navíc ty vzpomínky z mládí... Ano, asi je to film pro takové ty - jak jen bych se safriš nazval - "mladé pamětníky". Proto tu zřejmě má tak málo procent... / .. Ještě mi to nedá - úsměv mi vyloudilo přečtení místních tagů: "láska, škola, manželé, komunismus, plavání, sametová revoluce" - nemá chybu, lépe bych ten film těžko popsal :-)

• 1.10.2015  00:24

Za zmínku stojí výborné, a přitom zcela přirozené, herecké výkony představitelů ústřední dvojice. Ani jednoho jsem předtím neznal a oba hrají jako o život. Není pak divu, když si člověk přečte, že jak Miles, tak i Shailene za to dostali ceny na Sundance Film Festival.

• 27.9.2015  17:53
    Katarína Knechtová - Motýľ Hlavolam (hudební videoklip) (2015)

"Stará" dobrá Katka z "nultých" let je zpět! Mám radost. Hudebním výrazem (jednoznačně kvituji návrat od skoro diskotékových Tajomstiev k jednoduchosti), a také svojí přirozenou vizáží... To je fajn... Špetičku tam cítím její nedávný výlet do Indie. Je to veselá a výrazná písnička a klip tomu zhruba odpovídá.

• 2.8.2015  16:03
    Chytrá princezna (TV film) (1984)

Ach, ta Ivanka - nebo vlastně Johanka... Už jsem málem zapomněl, jak jsem ji mívával rád. Asi se čas od času budu muset na nějakou tu Violu, Bělu, Anku či Andulu mrknout. Budu se těšit.

• 28.7.2015  00:59

Ke konci Slečna, myslím, trochu ztrácí drajv, což je škoda. Ale začátek je výborný a zvlášť musím ocenit kameru a úvodní titulky. Takové se dnes už nevidí. Připomínají mi ty hravé a vymazlené titulky ze šedesátých a sedmdesátých let, ale ještě apgrejdované o nové grafické možnosti. Takže sečteno a podtrženo: proklatě zasloužené čtyři hvězdy.

• 7.6.2015  13:11
    Český slavík Mattoni 2004 (TV pořad) (2004)

Leoš Mareš je někdy vtipnej, někdy trapnej, ale málokdy nudnej. Sledoval jsem záznam střídavě s Primátorkami a propásl ženskou osmiveslici :-(

• 5.6.2015  15:52

Ano. Vyhni se všemu, co běhá, skáče, plazí se či plave. Všemu, co má očička a taky maminku a tatínka. Velkým obloukem se vyhni tomu, aby ti takové nadělení přistálo na talíři. A nepij mléko - není zdravé... Abych pravdu řekl, docela tomu věřím. I přes to, co nám vtloukali do hlavy v době mého mládí: Pij mléko - je zdravé ... / ... Červen 2015, Česká republika: ministr zemědělství, ministr zdravotnictví a premiér se shodli na programu pro masivní podporu živočišné výroby...

• 2.6.2015  02:00

Nic nepřinášející a skoro otravná banální věc. Jak příběhově, tak zpracováním.

• 31.5.2015  22:14
    Jan Hus (TV film) (2015)

Vše, co jsem se chystal napsat, napsala za mne IrisB. Nemám co dodat. Snad jen povzdech, kolik žluče se vždy vyroní u příležitosti českých - v případě Slováků samozřejmě slovenských ;-) - premiér.

• 27.5.2015  22:49
    Kmeny - Goths (E12) (epizoda) (2015)

Potřeboval bych výrazně větší stopáž a hlubší ponor k podstatě. Takhle mi přijde, jako bychom jen příliš všeobecně klouzali spíše po vnějškových jevech. Jakkoliv je vizuál důležitý - ale přesto. Musím ovšem říct, že slečna (či mladá paní) má skutečně luxusní byt...

• 22.4.2015  20:30

Tak aspoň teď vím, co způsobuje vzestup akcií na newyorské burze... Pro byznysmeny povinné!

• 22.3.2015  16:13

Skvělá "citovka". S velmi zábavnými ironickými a sebedestruktivními dialogy. Nikdy mne nenapadlo, že dokonalou náplní pánské jízdy může být sledování Doktora Živaga. A přitom je to tak logické! (Taky doufám, že se nakonec Lara s Jurijem setkají. Nejlépe na jaře. A v šortkách.)

• 22.3.2015  15:13
    Štíty království českého (TV seriál) (2008)

Celkově je seriál chvalitebný, encyklopedické znalosti Tomáše Durdíka jsou obdivuhodné, ale ... ale ten díl o Praze a ten srdceryvný pláč na téma, jestli by ji Václav IV. dnes poznal. A proč by ji jako měl po šesti stech letech poznat? Respektive proč by si měl myslet, že by měla zůstat zachována nedotčená z jeho časů? Byl to vzdělaný člověk a jistě by si nemyslel, že by bylo lepší nechat si skanzen ze 14. století. A tu opravdovou, žijící Prahu si postavit někde vedle. Měli bychom dnes (možná) intaktní Václavův palác, zato bychom neměli baroko, secesi, funkcionalismus. Nebo by byla lepší jedna Praha gotická, vedle jedna renesanční, třetí barokní a tak dále? Nemám prostě rád ty už od 19. století omílané teorie á la Bestia triumphans a všechno tohle staromilství. Vždyť město je živý organismus a bylo tomu tak už za Václava, toho jména čtvrtého. Proto je Praha tak krásná a ceněná, že se tu všechny ty doby pěkně vrství... A oni stojí před Obecním domem a hořekují, že tam není Václavův palác... P.S.: Ta Eiffelovka je v Paříži taky pěkně hnusná, že? ;-))

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10