• Krátkometrážní

Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

Za zmínku stojí výborné, a přitom zcela přirozené, herecké výkony představitelů ústřední dvojice. Ani jednoho jsem předtím neznal a oba hrají jako o život. Není pak divu, když si člověk přečte, že jak Miles, tak i Shailene za to dostali ceny na Sundance Film Festival.

Katarína Knechtová - Motýľ Hlavolam (2015) (hudební videoklip)

"Stará" dobrá Katka z "nultých" let je zpět! Mám radost. Hudebním výrazem (jednoznačně kvituji návrat od skoro diskotékových Tajomstiev k jednoduchosti), a také svojí přirozenou vizáží... To je fajn... Špetičku tam cítím její nedávný výlet do Indie. Je to veselá a výrazná písnička a klip tomu zhruba odpovídá.

Chytrá princezna (1984) (TV film)

Ach, ta Ivanka - nebo vlastně Johanka... Už jsem málem zapomněl, jak jsem ji mívával rád. Asi se čas od času budu muset na nějakou tu Violu, Bělu, Anku či Andulu mrknout. Budu se těšit.

Nenápadná slečna (2010)

Ke konci Slečna, myslím, trochu ztrácí drajv, což je škoda. Ale začátek je výborný a zvlášť musím ocenit kameru a úvodní titulky. Takové se dnes už nevidí. Připomínají mi ty hravé a vymazlené titulky ze šedesátých a sedmdesátých let, ale ještě apgrejdované o nové grafické možnosti. Takže sečteno a podtrženo: proklatě zasloužené čtyři hvězdy.

Český slavík Mattoni 2004 (2004) (pořad)

Leoš Mareš je někdy vtipnej, někdy trapnej, ale málokdy nudnej. Sledoval jsem záznam střídavě s Primátorkami a propásl ženskou osmiveslici :-(

Raději vidličky než nože (2011)

Ano. Vyhni se všemu, co běhá, skáče, plazí se či plave. Všemu, co má očička a taky maminku a tatínka. Velkým obloukem se vyhni tomu, aby ti takové nadělení přistálo na talíři. A nepij mléko - není zdravé... Abych pravdu řekl, docela tomu věřím. I přes to, co nám vtloukali do hlavy v době mého mládí: Pij mléko - je zdravé ... / ... Červen 2015, Česká republika: ministr zemědělství, ministr zdravotnictví a premiér se shodli na programu pro masivní podporu živočišné výroby...

Co víc si můžu přát (2010)

Nic nepřinášející a skoro otravná banální věc. Jak příběhově, tak zpracováním.

Jan Hus (2015) (TV film)

Vše, co jsem se chystal napsat, napsala za mne IrisB. Nemám co dodat. Snad jen povzdech, kolik žluče se vždy vyroní u příležitosti českých - v případě Slováků samozřejmě slovenských ;-) - premiér.

Kmeny - Goths (2015) (epizoda)

Potřeboval bych výrazně větší stopáž a hlubší ponor k podstatě. Takhle mi přijde, jako bychom jen příliš všeobecně klouzali spíše po vnějškových jevech. Jakkoliv je vizuál důležitý - ale přesto. Musím ovšem říct, že slečna (či mladá paní) má skutečně luxusní byt...