• Krátkometrážní

Zbouchni mě! (2008)

Je to kultivovanější, než ten český název :-) A Heather Graham je krásná, jako vždy.

DO-RE-MI (1998) (pořad)

Nes(t)oudnost některých lidí ohledně svých pěveckých schopností je šokující :-) ... "Přátelé mi říkají přezdívkou.. Můžu to říct?.. Arizonská pěnice, no!"

Král videoher (2006)

Asi jsem se musel minout povoláním - proč vlastně se neživím testováním videoher? ... Jinak před pár lety se tito hoši museli jevit jako pěkní prdlouši, ale dnes po Teorii velkého třesku už je to vlastně normálka... Vadil mi až nepříjemně exaltovaný záporák, naopak klobouk dolů před dvaasedmdesátiletou Shirley Jones.

Špion, který miloval biatlon (2013)

Je určitě potřeba zdůraznit, že tento kousek natočili, zahráli, nazpívali, prostě kompletně zpracovali sami biatlonisté, a to mezi závody na různých štacích světového poháru během sezóny 2012/2013. Je to crazy parodie na "dabl ou sevn" a myslím, že vzhledem k tomu, jak filmeček vznikal, a že pro zúčastněné to byl většinou první zážitek tohoto druhu, zaslouží plné absolutorium. Vedle borců v miniaturní roli Zdeňka Vítka a Jaroslava Soukupa (schválně jestli je najdete) zanechala výraznou českou stopu naše krásně zpívající hvězda Gabriela Soukalová, které tímto přeji hodně štěstí do olympijské sezóny!

Zlatá hokejka 2013 (2013) (pořad)

Pořad bez jakéhokoliv nápadu, obsahující recyklované "gagy" z minulých let, které ale nebyly vtipné ani napoprvé. Hvězdička navíc je za Ivu Kubelkovou, moderátorku na úrovni.

Kdy to bylo (2013) (pořad)

Máme to ale v naší veřejnoprávní televizi krásné moderátorky :-)

Předčítač (2008)

Tušil jsem, že to bude síla - a byla. Úžasně mnohovrstevnatý film, po kterém se člověku honí hlavou spousta věcí a ne úplně dobře se usíná. K tomu dokonalé herecké výkony všech tří hlavních herců. Někdy ještě napíši víc, protože ten film mne fakt oslovil, a to tak, že hodně. Jen se ještě přiznám k mojí lehké úchylce, která mi film myslím hodně přiblížila - rád předčítám...

Ukradená vzducholoď (1966)

Moje pravděpodobně první návštěva kina, alespoň pokud si vzpomínám. Bylo to s dědou a babičkou v dnes už neexistujícím kině Eden v Braníku. Pamatuji si jen tolik, že jsem měl následně hrůzostrašné sny, které se mi vracely dost dlouho a zdálo se mi, že na mne něco padá z oblohy a já tomu nemohu utéct. Zvláštní asociace.

Hezké sny (2007)

Nepřišel mi ten film jako něco extra, ale zajímavé je, že v noci po něm jsem měl velice zvláštní sny, jež byly jednoznačně filmem ovlivněné. Tak asi na něm přece jen něco je.