• Krátkometrážní

Chytrá princezna (1984) (TV film)

Ach, ta Ivanka - nebo vlastně Johanka... Už jsem málem zapomněl, jak jsem ji mívával rád. Asi se čas od času budu muset na nějakou tu Violu, Bělu, Anku či Andulu mrknout. Budu se těšit.

Český slavík Mattoni 2004 (2004) (pořad)

Leoš Mareš je někdy vtipnej, někdy trapnej, ale málokdy nudnej. Sledoval jsem záznam střídavě s Primátorkami a propásl ženskou osmiveslici :-(

Kmeny - Goths (2015) (epizoda)

Potřeboval bych výrazně větší stopáž a hlubší ponor k podstatě. Takhle mi přijde, jako bychom jen příliš všeobecně klouzali spíše po vnějškových jevech. Jakkoliv je vizuál důležitý - ale přesto. Musím ovšem říct, že slečna (či mladá paní) má skutečně luxusní byt...

Zázraky přírody (2009) (pořad)

Hecnul jsem se a taky si v duchu zasoutěžil. Zjistil jsem, že jsem stejně chytrý jako Šteindler. A oba jsme (o prsa) porazili Maurera. Dostalo se mi po čem jsem toužil - opojného pocitu vítězství. Pročež pořad hodnotím jako úspěšný a jsem navnazen rozdat si to za týden s dalšími celebritami. O vývoji mého skóre vás neopomenu informovat.

Skyfall (2012)

Že mě to ještě překvapuje... Craigův Bond nakonec vždy všechno pohnojí a jediný koho doopravdy zachrání je opět jen on samotný (prý má jako hobby vlastní zmrtvýchvstání). Tentokrát to odnesla dokonce chudák M... Jen doufám, že královnu doopravdy ochraňuje Bůh, protože tenhle Bond to dozajista nebude... A co ten hlavní padouch, probůh? Vypelichaný Bardem, co dorazil ze země, která není pro starý? To už tedy byli jinší kabrňáci... Na druhou stranu ale kvituji mírný příklon k lehčímu tónu starých bondovských klasik. On nám ten Daniel snad dokonce časem s křečovitým šklebem pronese i nějaký ten vtípek.

Peha - Diabol - anjel (1999) (hudební videoklip)

Stříhali dohola malého chlapečka, kadeře padaly k zemi a zmíraly, kadeře padaly jak růže do hrobu, železná židle se otáčela ... ... Až na to, že to není jakýsi chlapeček, ale Katarína. Na to já se fakt nemůžu koukat. Písnička pěkná (teď nemyslím Mišíka, i když ta samozřejmě taky) to ano, ale dívat se, jak kudlají Katarínu, to ne ... ... Jenom se dívali, jenom se dívali, že už je chlapeček chycen a obelstěn, v té bílé zástěře kolem krku ... stříhali dohola malého chlapečka, dívat se na sebe, nesmět se pohnouti, nesmět se pohnouti na židli z železa, už mu to začlo.

Na tuhle nemám (2010)

Přemýšlím, kolikátka asi tak jsem? A kolik to hodí, když přičtu dvě... Asi to bude celkem dost, mám totiž bod navíc za to, že jsem byl v Evropě.

Smrt talentovaného ševce (1982)

Mám rád elegantní postavu kapitána Exnera. Sice se mi více líbil v podání Jiřího Valy v byzantském kupci, ale i nesmělý Kodet je dobrý. Méně se mi však líbilo vlastní zpracování celé kriminálky. Jinak pěkná titulní písnička v podání Petry Janů.

Iron Man 2 (2010)

Přiznám se, že mne filmy podobného zaměření trochu míjejí. Čili děj pro mne není tak důležitý (a zvlášť pokud je to dvojka, trojka či kolikátka), spíš jestli je na co se dívat. Zde celkem ano, vzhledem k výskytu Gwyneth a Scarlett. A s nimi celkem úspěšně soupeřila i scéna ze závodního okruhu v Monte Carlu.

Peklo s princeznou (2009)

Nějak nechápu, proč musí být teď každá druhá pohádka zaplevelená imbecilními pitvořícími se čerty. Když už to musí být a bez pekla to nejde, tak ať tam jsou, ale ať se probůh nepitvoří. Bohužel mi zkazili dojem z jinak moc hezké pohádky s dobrým hereckým obsazením a "sexy" princeznou.