• Krátkometrážní

Sexmise (1983)

"Připadám si, jako kdyby mě vyloučili z pionýra..." I po těch létech si vybavuji úryvky dialogů. Jedna z nejlepších komedií 80. let, ve které exceluje můj oblíbený Jerzy Stuhr... Kterak se dva úplně normální troubové stávají žádaným artiklem. V časech, kdy Aljašku odkoupilo Polsko.

Sexy Pistols (2006)

Film sám o sobě je lehký podprůměr, ale ta Salma, to je těžká váha, ta to převáží...

Signatures (2014)

Vůbec nechápu, jak to ti hoši můžou přežít... Neuvěřitelné. Jinak super kamera, lokality, prostředí, traily, počasí, prostě všechno.

Síť (1995)

Viděl jsem v televizi českou verzi a bylo to naprosto příšerně ozvučené (hudba děsně nahlas a dialogy potichu). Tak z toho bylo pro mne mistrovství světa v ovládání hlasitosti na ovladači :-(( Tři hvězdičky tak zachránila jen Sandra Bullock, které to fakt slušelo.

Skici Franka Gehryho (2005)

Jó František Gehry, to je velkej borec... A to jsem netušil, že trpí maniodepresivitou (nebo spíš, jak to vypadá, jenom depresivitou...). To teda klobouk dolů. Skvělý dokument jeho kamaráda Sydneyho Pollacka... Ještě perlička - v nějakém TV programu jsem viděl překlad názvu filmu "Skeče Franka Gehryho". Tak to vypadá, že se nám Frank dal na stará kolena také na komediantství :-)

Skyfall (2012)

Že mě to ještě překvapuje... Craigův Bond nakonec vždy všechno pohnojí a jediný koho doopravdy zachrání je opět jen on samotný (prý má jako hobby vlastní zmrtvýchvstání). Tentokrát to odnesla dokonce chudák M... Jen doufám, že královnu doopravdy ochraňuje Bůh, protože tenhle Bond to dozajista nebude... A co ten hlavní padouch, probůh? Vypelichaný Bardem, co dorazil ze země, která není pro starý? To už tedy byli jinší kabrňáci... Na druhou stranu ale kvituji mírný příklon k lehčímu tónu starých bondovských klasik. On nám ten Daniel snad dokonce časem s křečovitým šklebem pronese i nějaký ten vtípek.

Smrt si vybírá (1972)

Akční scény připomínají pověstné černochy v tunelu... Jen sem tam se nějaký světlejší flek vynoří ze tmy. Ale pokud to je zrovna Jana Šulcová, tak to nemá chybu.

Smrt talentovaného ševce (1982)

Mám rád elegantní postavu kapitána Exnera. Sice se mi více líbil v podání Jiřího Valy v byzantském kupci, ale i nesmělý Kodet je dobrý. Méně se mi však líbilo vlastní zpracování celé kriminálky. Jinak pěkná titulní písnička v podání Petry Janů.

Sněhové pusinky (2009) (TV film)

Jestliže jsem někde psal, že se mi líbí nové německé filmy z Berlína a okolí, neměl jsem na mysli zrovna tenhle :-))) Ale na druhou stranu, dívat se na to dá (pokud k tomu člověk ještě něco dělá) a baculatější německé "sněhové pusinky" a "bavorské pralinky" se mi leckdy líbí víc než leckteré americké vychrtliny :-)))