• Pohádka
  • Rodinný

Titanic (1997)

Krásný film kterému škodí jen dlouhá stopáž. A přesto ho milujeme... (:

M*A*S*H (1972) (seriál)

Obsahuje spoustu úžasných postav, z nichž každá je jiná, a přesto si najde svého part'áka a společně se krásně doplňují. Špinavý tábor, v létě skoro žádná voda a velká vedra, v zimě příšerná zima, celoročně neméně hrozné jídlo... Přesto je seriál plný pozitivní energie a humoru, díky kterému je válka v Korei přecejen o něco snesitelnější. Navíc Alan Alda a Mike Farrell mají úžasné slovní přestřelky.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Český seriál s výborným hereckým obsazením, který mám ráda především pro jeho nenucenost a dobové zařazení. Četníci tu nejsou jen kolegové, ale kamarádi. Nenahlíží se na ně jako na bohy, kteří cokoli vyřeší, ale jsou to lidé, kteří mají také své vlastní problémy. Nádherná atmosféra a dobové kostýmy mu jen přidávají na kráse

Zelená karta (1990)

Výborná romantická komedie, která dokazuje, že tento žánr se dá natočit i bez překrásné a inteligentní blondýnky v hlavní roli, která je sice naprosto dokonalá, ale nikdo ji z neznámých důvodů nechce, bez přemíry růžové, bez kýčovitosti a bez trapností. Tento lidský a uvěřitelný příběh má velké kouzlo. Navíc ho herci nehrají, ale prožívají.

Silent Hill (2006)

Zbytečně zdlouhavý film, který si označení horor snad ani nezaslouží. Pánové sice ocení hlavní postavu matky (jejíž jednání je nepochopitelné) a drsné policistky, jenže ty film nezachrání. Nudíte se. Pokud se objeví pokus o vyděšení nějakou příšerkou, její provedení vás nutí svíjet se smíchy. Před koncem je pak naservírováno vysvětlení, přičemž si konečně uvědomíte, že dětská herečka hraje tři role.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Pohádka se sázkou na jistotu - skvělým Ivanem Trojanem. Nechybí vtip a spousta hlášek. Moc se mi líbí propojení pohádkového světa s tím našim reálným a časté narážky. Navíc Simona Babčáková je v roli nevěsty, která se objeví sice jen na chvilku, neuvěřitelně skvělá.