Než jsem tě poznala (2016)

Intouchables zasadený do britského prostredia s Daenerys oblečenou horšie ako Jeremy Clarkson. Príjemná ale ničím originálna oddychovka s minimom dramatických momentov a skratkovito poňatým vývinom vzťahu medzi hlavnými postavami. 7/10

Interstate 60 (2002)

Veľmi originálna road movie so sakra dobrým scenárom a plejádou amerických hercov v mini úlohách. Stretávanie bizarných postáv na Interstate 60 je jedno z najpríjemnejších filmových prekvapení. 8/10

Mafiáni (2015) (seriál)

Mrazivá výpoveď o temných dobách postkomunistického a mečiarovského Slovenska. Kvalitne spracované a divácky veľmi prívetivé. Opäť palec hore RTVS! Ešte doplniť rekonštrukcie popráv napr. hranými scénkami a vypustiť moralizovanie na záver a bol by to dokonalý produkt. 9/10

Pomáda (1978)

Muzikál, ktorý som vydržal dopozerať a to dokonca niekoľko krát. Navzdory tupému príbehu 8/10

Horečka sobotní noci (1977)

Po odznení doby deti kvetov prišli deti disca a s ňou aj najpríšernejšia móda všetkých čias. Tento film by mal byť (alebo aspoň chcel by byť) modlou a mementom jednej epochy a generácie, ale výsledok je rozpačitý. John 3 a pol Volta a Bee Gees neutiahnú všetko sami. Ku tomu by potrebovali kvalitný scenár a príbeh, ktorý Horúčke chýba. Snímka sa snaží stavať na kontroverznosti (čo jej v tej dobe aj vyšlo), ale akosi zabúda na to, čo v nej bolo načrtnuté. Vzťahy v rodine, rasová neznášanlivosť, osud brata - to všetko sú nezodpovedané otázky a ku tomu iba jedna krátka tanečná súťaž. Sčítané, podčiarknuté 6/10

Absolvent (1967)

Dustin Hoffman hrá tak trochu autistického syna bohatých podnikateľov a Mrs. Robinson ho zaúča do tajov zakázanej lásky. Ku tomu hrá skvelý soundtrack od S&G a film je osviežený nápaditými prestrihmi medzi scénami. Paradoxne po príchode Ms. Robinson dochádza ku zmene tempa, preč je nastolená atmosféra a postavy sa správajú prinajmenšom nelogicky. Škoda. Z romantickej drámy takmer až ku groteske. 8/10

Steve Jobs (2015)

Pozrieť si chronologicky spracovaného Jobsa z roku 2013 a túto efektne spracovanú konverzačku od Danny Boylea dáva pomerne ucelenú predstavu o živote marketingového génia. Keďže tu ale máme hodnotiť kvalitu filmov, treba uznať, že bez znalosti prvého filmu je pomerne komplikované vyznať sa v spleti siahodlhých dialógov a pochopiť konanie postáv. Hlavné herecké trio predvádza výborné výkony a filmové spracovanie je adekvátne menu režiséra, aj keď najlepšia scéna je až tá posledná. Takže pre znalcov Jobsovho života 7/10 a pre okoloidúcich o bod resp. hviezdičkou menej.

Skleněné peklo (1974)

Posledná veta pred smrťou: "Požár v skladišti v 1 a 80tém prece nemúže nikomu ublížit." 9/10

Cestou necestou (2015) (pořad)

Jedna z najoriginálnejších relácii z produkcie RTVS. Koncept gastronómia a cestovanie je ozvláštnený veľmi dobrým spracovaním a hlavne sprevádzaním obyčajnými ľuďmi a nie kvázi celebritami. Relácií vlastne nie je ani čo vytknúť, všetko závisí od sprievodcu a lokality, do akej miery dokáže odprezentovať miesto kde žije. Ja osobne by som uvítal ešte pestrejší pohľad na dané lokality, čiže viac cestovania a menej jedla. 8/10