• Krátkometrážní

Vše bude v pořádku (2015) odpad!

James Franco vydrží odehrát celý film se skoro jedním (zhuleným) výrazem. Tohle drama by bylo vyčpělé snad už v 50. letech. Herci nemají co hrát, děj se neuvěřitelným způsobem táhne a výsledek je asi takový jako průměrný kandidát na Českého lva (koukám na tebe, Domácí Péče!).

Saulův syn (2015)

Evropský film je v krizi. Zvolená forma vyprávění nefunguje, resp. tlumí emoce přenášené na diváka, který je zmaten neboť se nemá čeho chytit. Jakékoliv ztotožnění chybí i když se paradoxně celou dobu neodlepíme od hlavní postavy. Sugestivnost by fungovala možná tak v krátkém filmu, ale v rámci celovečerního formátu zde chybí výraznější děj a nosnější hlavní postava (celou dobu jsem si říkal, jak moc by se film proměnil, kdybychom sledovali život některé z vedlejších postav). Nicméně festivaloví diváci si tuto kvazi POV formu pochvalují, otázkou je, jestli to není jen slepá ulička kinematografie.

Válka barev (1995)

České devadesátky v kostce.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Metafyzický western, okolo kterého je až příliš veliká aura dokonalého Oscarového filmu. Poctivà žánrovka jako stvořená pro kina.

Gummo (1997)

So rednecks are weird, mkay?

Carol (2015)

Melodrama na sedativech.

Kids (1995)

90's in the nutshell. Jednostranné a místy ujeté, ale na cílovku to fungovalo.

Fair Play (2014)

Vynikající téma utopené v nezajímavém příběhu a ostalgické hře na dobro a zlo. Vychvalovaná fyzičnost je pozoruhodná možná tak na TV film, ale pokud si mám film představit jako našeho oscarového kandidáta, tak má ještě hodně co dohánět. Televiznost se týká i celkového režijního pojetí. Opět je tu spousta vševysvětlujících dialogů, opravdu nechápu proč nám režisérka raději některé věci neukáže, takhle se to blíží k rozhlasové hře. Stejně tak tu chybí práce s detaily a velkými celky (které se dají realizovat i při menším rozpočtu). Promarněný potenciál.