Wanted (2008)

Celou dobu jsem byl pevně rozhodnutý pro 4*, ale za looserovský začátek a záverečnou přestřelku nemůžu jinak...

Pád (2006)

Velmi okouízlující, ale docela krutý snímek... Imaginace režiséra je neuvěřitelná a kostymér se musel taky pěkně vyřádit

Náš vůdce (2008)

Výborný film, který ukazuje, jak jde dav lehce zmanipulovat, jak se moc stává neovladatelnou a jak je diktatura nebezpečná. Závěrečný proslov ukazuje, co je to vláda jedince. tento film by se měl promítat v každé škole, aby si děti uvědomily, co je to diktatura.

Insomnie (2002)

Kdo nespal čtyři noci po sobě a přežil to, tak ví, jak se Al Pacino cítil. Skvěle zpracované, především halucinační klipové sekvence a vstřihy.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Guy Ritchie umí, zapomeňte na to, že je to podle středověké pověsti. Připravte se na gang, který si vás ve střihově a hudebně dokonalé smršti buď získá, nebo budete film zatracovat do skončení titulků.

Lion (2016)

Malickovsky laděný snímek, který vám dá nakouknout nejen pod pokličku života v Indii díky první půlhodině, ale také do neuvěřitelného příběhu ztraceného chlapce, podle skutečné událost (prý). Mohlo to být kratší, ale mě to bavilo.

Teorie všeho (2014)

Zajímavý pohled do života vrcholného fyzika. Není to Čistá duše, je to jiné. Osobnější.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Tohle rozhodně nezklamalo. Tradiční biják s velkými potvorami a akcí, která hbitě ubíhala. Jestli je tohle start nových filmů a budou ve stejné kvalitě, tak to si nechám líbit.

Uteč (2017)

Velmi originální a nečekaná zápletka, která je i dobře podaná. Postupně se stupňuje jakés takés napětí, aby se završilo správným finále. Ale jako horor bych to neoznačil, spíš mysteriózní thriller.

Penelope (2006)

Docela příjemný film, občas hlušší místo, ale po většinu času pohádka pro dospělé s nutným poučením na konec, úžasná hudba a burtonovská atmosféra.