Bobule (2008)

Bobule jsou českou zažitou přijatou klasikou, která nesmí chybět v kronice každého čecháčka. Vývoj postav na výbornou, Terezka krásná a moraváci zcela jistě ocení přírodu, ukázku vinařiny a nejoblíbenější hláškou je lámání chleba a vkládání do úst.

Horton (2008)

Jeden ze slabších průměrných animáků, který bych ani nemusel vidět. Nic moc, ale pro děti asi dostačující.

Iron Man (2008)

Už jen ten příběh je úžasnej, miliardář, který se dostane k teroristům do jeskyně a musí se dostat nějako ven. Až tam si uvědomí sílu vlastních zbraní a začne to vnímat všechno jinak. Poutavý příběh doprovázený úžasným vizuálem. Tady vůbec není o čem. Mimochodem tento film zachránil MARVEL studio od úplného krachu. Vsadili vše na jednu kartu. Udělali dobře.

Wanted (2008)

Komentář od Tosima nejvíc vystihuje mé vlastní vnímání.   ''Bekmambetov se s tím nesere a v tomhle případě se ten akční balast a malý důraz na logiku dá snést mnohem lépe, než třeba v Denní hlídce, vlastně ani nevím proč :o) A zmlátit od Angeliny bych se nechal snad i dobrovolně.''

Kung Fu Panda (2008)

Klasická animovaná sranda, která ve mně ovšem nezanechává takovou stopu, jako ostatní filmy od pixaru.

Hancock (2008)

U Hancocka se mi líbí ta ignorace všeho, všechno u zadku, přesto vnitřně pocit, že musí někde pomoci. Nastiňuje, že i hrdina může být pomalu bezďák a ožrala, který jen ničí a nemá zájem o nic a nikoho okolo. Jednoho dne se to změní a snaží se být lepší, což už není taková sranda, ale pro příběh super. Musím vyzdvihnout super kamery a efekty.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Prdlá klasika, bez které bych si život nedokázal představit. Příběh zde není důležitý, přesto nějakou dějovou linku najdeme, ale co je podstatné, tak jsou komické prvky, hlášky a ikonické věci. Kdo z nás by si nedal fizzy bublech a nechtěl být hedvábně hebký.

VALL-I (2008)

Na to, jak je walli krátký film, tak je neskutečně dlouhý, což je neuvěřitelný paradox. Je to fajn pohádka, ale mohli více rozvinout děj a postavy a ne natahovat jednu věc dál a dál. Přes to všechno mám ovšem podobné typy pohádek rád a užívám si je.

Mamma Mia! (2008)

Já si nemůžu pomoct, ale na tom není nic zajímavý. Bude to z mé strany určitě generační důvod a muzikálový důvod. Není to můj šálek kávy.

Kniha přežití (2010)

Odkaz na Mad Maxe, ale úplně jiná, mnohem temnější atmosféra. Zajímavě vyprávěno a i slušnou pointu to mělo. Vnímám jisté similarity s divokým západem v postapokalyptickém světě. Denzela mám rád vždy a všude, ten nezklame.