Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Pohádka

Oblíbené filmy (10)

Podraz (1973)

Naprosto nesmrtelný a můj vůbec nejoblíbenější film. Těžko říct, čím to je, ale kdykoli ho vidím, mám z celkové atmosféry pocit, že už si to lépe prostě sednout nemohlo. Vlastně nemá cenu tu nic dalšího velebit, z ocenění Filmovou akademií toho vyplývá víc než dost. Kdybych měl jedinou možnost, pak právě Podraz by ode mě dostal bonusovou hvězdičku-a vůbec bych se za tuto odpověď nestyděl.

Tenkrát na Západě (1968)

Geniální hudba boha Morriconneho ( pro mě nejlepší westernový soundtrack všech dob ) , dokonalá režie mistra Leoneho ,úžasný scénář dvou mistrů a nezapomenutelné herecké výkony tvoří z tohoto filmu jeden z nejlepších filmů všech dob( pro mě druhý nejlepší ) .Mám se dále rozepisovat? Prostě genialita .

Tintinova dobrodružství (2011)

Nový "Tintin" je vizuálně vypjatá a skvěle napsaná pecka . Jeden z filmů mé TOP 20 a ať už s tím skoro všichni uživatelé nesouhlasí - je to jeden z mých nejoblíbenějších Spielbergů vůbec ! Film nemá ani jednu malou chybičku , spoléhá na silnost scénáře a hudby a to se mu vyplatilo . Film skutečně neobsahuje žádné zaváhání scénaristy , ani náznak únavy režiséra , hudebního skladatele , nebo animátora . Je to prostě pro mě ten nejlepší animovaný film , jaký kdy poznal světlo světa a jeden z nejlepších filmů , jaké jsem viděl . P.S. - Zlatý glóbus 1 - Nejlepší animovaný film .

Velký útěk (1963)

Nejlepší film Johna Sturgese !!! Dokonce ještě lepší než westernová klasika "Sedm statečných" ! Nejlepší herecký výkon Steve McQueena , Jamese Garnera a Charlese Bronsona , nejlepší hudební téma Elmera Bernsteina . Já osobně se divím , že film dostal pouhou jednu nominaci na Oscara , když to spočítám , tak u mě by tento film vyhrál 7 krát ( film, režie , Steve McQueen , James Garner , Hudba , Píseň , Scénář) .... zážitek , který se neopakuje ...... Zlatý glóbus 1 nominace ( v kategorii Drama) :Nejlepší film .

Forrest Gump (1994)

Film , který se hned po prvním zhlédnutí nesmazatelně zapsal do mé TOP 10 . Ten film má tolik kladů !!! Skutečně nejlepší výkon Toma Hankse , výborná režie , bravurní hudba a fantastický scénář ... a výkon Gary Sinise se pro mně řadí , jako jeden z nejlépe provedených hereckých výkonů všech dob , protože jeho výkon zastiňuje ( až na Toma Hankse ) snad všechny ostatní. Ona sama od sebe postava poručíka Dana je snad nejlépe napsaná postava z celého filmu !!........... Zlatý glóbus 3 : Nejlepší drama, Režie , Herec HR ( v dramatu) - Tom Hanks + 4 nominace : Herec VR - Gary Sinise , Herečka VR - Robin Wright , Scénář , Hudba

Temný rytíř (2008)

Po třetím shlédnutí už se "Temný rytíř" definitivně propracoval do mé TOP 10, ze které ho už asi žádný film nevystrnadí. Naprosto geniálně zpracovaná atmosféra, která se postupem času mění v totální chaos. Chválit tu Heathe Ledgera nemá žádné opodstatnění, jen musím souhlasit, že on nehrál Jokera, stal se jím. Mimo jiné ale musím vychválit i geniální hudbu Hanse Zimmera, která zní velmi nenápadně, a jako samostatný soundtrack by nemělo cenu poslouchat, do filmu však geniálně sedí. Mohl bych tu ještě vyzdvihnout i vše ostatní, protože až na lehce nastavený závěr není co vytknout!

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Fantastická režie Sergia Leoneho, fantastická hudba Ennia Morriconeho, fantastický Clint Eastwood, Eli Wallach a Lee Van Cleef. Sergio Leone vám nabízí jeden z nejlepších filmů a navíc i vůbec nejlepší western(TnZ se nedá počítat , protože to je vlastně taková opera , tohle je western se vším všudy a právě proto nejlepší).

Rivalové (2013)

Filmová akademie neví, co dělá. Nejvýraznější film roku přehlédne a naopak naprosto průměrný film obsadí do role favorita. Ano, i toto se již stalo, ale to,co Akademie udělala tomuto filmu je neodpustitelné. Film by si zasloužil přinejmenším čtyři nominace( film, režie, Daniel Bruhl, Kamera), a nedostal ani jednu. A navíc se k tomu musí přičíst to, že jsou "Rivalové" fenomén u kritiků a celkem i u diváků... Musím uznat, že jsem u žádného filmu v kině neprožil, abych posledních 45 minut nedýchal. Fantasticky zrežírovaný film odborníkem Ronem Howardem, který natočil "formulové scény" tak přesvědčivě, že by si měl vysloužit alespoň nominaci na zlatou sošku. Dalším ukřivděným tématem je film sám, který působí naprosto dokonale a má neuvěřitelnou dynamiku, takže se v průběhu filmu nestihnete nudit, pouze se vžít do postav. A to na tomto filmu nesmírně oceňuji. Má srdce a to dnešní filmy potřebují. Dalším ukřivděným tématem jsou pak herecké výkony, ze kterých jasně vyčnívá úžasný Daniel Bruhl, který by si za mistrovské ztvárnění Nikiho Laudy rozhodně ocenění zasloužil. Bohužel se nestalo. A k tomu přičtěte skvělý scénář( já vážně neřeším ty nedostatky oproti skutečnosti, protože mi to tu opravdu nevadilo) a krásnou hudbu, které bu tu sice mohlo být více, ale úvodní téma je krásné. Nejen, že se "Rivalové", skromný film o dvou pilotech formule 1 zapsal do mé TOP 10, ale přes všechny výtky, které diváci k filmu mají filmem desetiletí. Bez výhrad!

Návrat do budoucnosti (1985)

Znám poměrně dost sci-fi filmů.Málo však znám takto dobrých a takto(možná) realistických.Naprosto přelomový film,jenž dokázal ohromit svou originalitou už v roce 1985 a co tedy dnes?Dnes je to skoro špička sci-fi filmů !.105%. .... Zlatý glóbus 3 nominace ( v kategorii muzikál/komedie) :Nejlepší film , Herec HR - Michael J.Fox , Scénář .

Reklama

Reklama