Torture Chamber (2013)

Ak by bol tento film vo všetkých svojich prvkoch aspoň o triedu lepší a vznikol by v 70. alebo 80. rokoch minulého storočia ... tak by bol legendou.

Scream (2015) (seriál)

Nenápadná seriálová jednohubka ktorej nechýba dej, spád, ani tínedžerská "aróma". Bavil som sa, síce nie dokonale, ale bavil.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Nicolas Brody, muž bolesti. Seriál sa výnimočne príjemne pozerá, čas pri ňom letí, epizódy jedna za druhou tak že si človek ani nevšimne že už je koniec série. Výnimočný casting, hercom to "hraje" a Claire Danes predvádza úchvatné výkony. Výkon tejto herečky by som chcel ešte viac vyzdvihnúť, dala do toho srdce a "jej" scény sú čerešničkami na extra chutnej torte tohto diela. Seriál pri ktorom sa určite nebudete nudiť. Po 3 tej sérii 5*.

Bambuľkine dobrodružstvá (1982) (seriál)

Takto by mal vyzerať program pre deti. Samozrejme dnes už v modernom šate aby to dokázalo zaujať mladú generáciu.

Marťan (2015)

"Ide o to čo od toho filmu čakáš, ja som ho porovnával s Interstellarom ktorý ho prekonal asi vo všetkých smeroch, mal jednoznačne lepší príbeh, scenár, efekty, myšlienku, kameru a aj hercov. Takže nedalo sa dať 5*, pocit po filme bol úplne iný, výrazne slabší. Ale kvalitu to malo ... to sa nedá uprieť. Odporúčam do kina."

Svět podle Evelyn (2015) (seriál) odpad!

Jožkovi Vajdovi ide karta to treba priznať, vidno že už má niečo odohrané a v herectve sa vyzná. Ostatný kolegovia môžu len ticho závidieť.

Antikrist (2009) odpad!

Lars von Tier je zaujímavý režisér tým, že jeho filmy ma vôbec nezaujímajú. Je pravda že prológ je nakrútený pekne a nikdy som niečo také nevidel, ale to čo prichádza po ňom je vcelku taktiež niečo čo som ešte nikdy nevidel... a dúfam že už nikdy neuvidím. Čudná kamera, mocné množstvo rôznorodých symbolov ktorým nezasvätený divák nechápe, nepríjemný spôsob podania pseudo-príbehu ... atď... ** SPOILER ** Aby som filmu dokázal pochopiť je minimálne ešte jedna projekcia nutnosťou. Lenže kto by sa chcel ešte raz pozerať na ženu ktorá si odstrihne klitoris ? Ja nie, iba fanúšici pána režiséra.

Odvlečen (2007)

NKVD, MVD, MGB, KGB, Gestapo, Kempeitai, CIA ... Feel the difference ?

Oltre il guado (2013)

Chčie a chčie :) a to doslova. Unikátny snímok ktorý je dôkazom že dobrý film nepotrebuje ani scenár ani hercov ani kadejaké zelené plátna či steny. Stačí myšlienka, dobrá symbolika, krásna prostredie a vynikajúci filmár.